JASNY APARTAMENT Z WIDOKIEM NA GDAŃSK - MIĘDZY BŁĘKITEM O BEŻEM | IH - Internity Home

JASNY APARTAMENT Z WIDOKIEM NA GDAŃSK – MIĘDZY BŁĘKITEM O BEŻEM

Apartament mieści się na najwyższym piętrze jednego z budynków nowoczesnego osiedla w Gdańsku. Wnętrze jest wyjątkowo jasne, a z okien rozciągają się szerokie widoki, między innymi z dużego narożnego okna salonu widać symbol biznesowego centrum Trójmiasta – Olivię Star, a w tle malownicze wzgórza morenowe, będące zielonymi płucami aglomeracji.

Nowoczesny minimalistyczny styl

Mieszkanie, na życzenie właściciela firmy związanej z gospodarką morską, zostało urządzone w nowoczesnym, minimalistycznym stylu, dominują w nim beże, biele i błękity, które harmonijnie łączą się z ciepłym odcieniem naturalnego drewna oraz sztuką współczesną.

Apartament o powierzchni niecałych 100 metrów jest przestronny, a dzięki przemyślanym zabiegom projektowym sprawia wrażenie znacznie większego. Efekt ten osiągnięto m.in. poprzez ograniczenie gamy kolorystycznej, gdzie dominują biel i jasne beże, optycznie rozjaśniając i powiększając przestrzeń. W salonie zrezygnowano z tradycyjnego stołu jadalnianego na rzecz wyspy łączącej kuchnię z salonem, co pozwala na płynne przenikanie się tych funkcji, tworząc jedną, dużą przestrzeń.

Salon z widokiem

Salon nie posiada wysokich zabudów, a na ścianach brakuje nadmiaru ozdób. Dekorację stanowi tu sztuka współczesna polskich twórców – rzeźby Weroniki Wróbel oraz obrazy Marka Wróbla (niespokrewnionych artystów). Kontrastem dla jasnej kolorystyki wnętrza są ciemnoniebieskie zasłony, które stanowią idealne tło dla jasnych tapicerowanych mebli i kolejnych rzeźb.

Salon z widokiem | Grupa Malaga pracownia architektoniczna | Foto: Magda Łojewska
Grupa Malaga pracownia architektoniczna | Foto: Magda Łojewska

Podłogę w mieszkaniu przecina jasna wstęga, która stanowi posadzkę korytarza i aneksu kuchennego, rozdzielając strefy sypialni od części dziennej. To celowy zabieg mający na celu optyczne podzielenie przestrzeni. Sypialnia oraz przylegająca do niej łazienka są stylistycznie spójne dzięki jednolitej kolorystyce oraz miedzianym detalom, takim jak uchwyty, ramy luster czy luksusowa armatura włoskiej marki. Miedziane są również piękne oprawy oświetleniowe z dymionego szkła Artemide Gople umieszczone w łazience.

Grupa Malaga pracownia architektoniczna | Foto: Magda Łojewska

W sypialni panuje spokój, którego tło stanowi tapeta w beżowych i jasnoszarych odcieniach. Przytulności dodaje jasny, mięsisty dywan na tle drewnianej podłogi. Obok salonu znajduje się niewielki, ale interesujący gabinet właściciela. Jest to miejsce pracy i skupienia, zachowane w porządku i prostocie, ale jednocześnie bardzo przytulne dzięki drewnianej zabudowie wykonanej na zamówienie oraz miękkim tkaninom na zasłonach i dywanie.

Grupa Malaga pracownia architektoniczna | Foto: Magda Łojewska

Spokojna łazienka

Po przeciwnej stronie mieszkania znajdują się pokój gościnny oraz łazienka dla gości. Ich wystrój stanowi przeciwwagę dla spokojnej aranżacji prywatnych przestrzeni. Łazienka, mimo jednolitej kolorystyki, jest dynamiczna i oryginalna dzięki niebiesko-szarym płytkom w drobny format ułożonym w pionowe pasy od firmy Quintessenza oraz niebieskiej ceramice włoskiego producenta Catalano. Całość, mimo dynamicznego charakteru, jest harmonijnie skomponowana.

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Olsztyn

Internity Home Wrocław

Internity Home Białystok

Internity Home Katowice

ul. Porcelanowa 23

Internity Home Kraków

ul. Krakusa 11

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków