Jaspis – Przestrzeń Harmonii.
 Wnętrza domu na Warszawskich Zawadach | IH - Internity Home

Jaspis – Przestrzeń Harmonii.
 Wnętrza domu na Warszawskich Zawadach

Harmonijne połączenie orientalnych i tradycyjnych form oraz barw cechuje dom na Warszawskich Zawadach, który zaprojektowała Magdalena Lechowicz ze studia Dream Space. Zdjęcia wykonał Paweł Biedrzycki z pracowni Kąty Proste.

Miejsce, gdzie przestrzeń jest równie ważna jak jej funkcjonalność. Jaspis, to projekt stworzony dla rodziny ceniącej sobie zarówno wygodę, jak i nieszablonowy design. Inspiracją do stworzenia tego miejsca, stały się cechy kamienia „jaspis”. Symbolizuje on wsparcie, wyciszenie i wewnętrzną harmonię. Inspiracje te znalazły swą formę odzwierciedlenia w każdym detalu projektu tego domu.

Wnętrze łączy w sobie elementy etniczne, dalekiego wschodu z nowoczesnymi detalami, tworząc unikalną przestrzeń. Połączenie surowości z przytulnością, które emanuje spokojem i pozytywną energią. Ręcznie zacierane ściany, naturalna faktura starego drewna i cegły. Etniczne elementy ozdobne i orientalne detale, dodają mu ciepła i autentyczności.

Projekt i tekst: Magdalena Lechowicz /  Dream Space   Dekorator wnętrz: Magdalena Nowakowska Zdjęcia: Kąty Proste/ Paweł Biedrzycki   www.katyproste.pl

Wyjątkową częścią domu są specjalnie zaprojektowane schody, nazwane przez mieszkańców „rzeźbą”. Znajduje się ona w centralnym punkcie domu, która pełni nie tylko funkcje praktyczną. Jej unikalny kształt pozwala na swobodny przepływ energii, tworząc wrażenie ciągłego ruchu i zmiany. Ręcznie wykonane stopnice o obłym kształcie nadają charakteru i elegancji, a parawan ze starego drewna dodaje orientalnego uroku.

 

Posadzka z mikrocementu, starej cegły, czy też starego drewna, pozwala na poczucie zróżnicowanych faktur. Duże przeszklenia na parterze zapewniają bliskość z otaczającą naturą.

Szczególną uwagę zwrócono na strefę jadalni. Wiodącym elementem wystroju jest zaprojektowany na zamówienie ciężki dębowy stół z ławą. Tworzy to niesamowity klimat do długich i rodzinnych posiłków, podczas których można cieszyć się bliskością z wszystkimi domownikami. To właśnie tu rodzinne spotkania nabierają wyjątkowości.

Gabinet oraz kuchnia zostały subtelnie oddzielone przeszkleniami, zachowując jednocześnie spójność przestrzeni.

Kuchnia, jako serce domu, emanuje etnicznym urokiem, łącząc w sobie tradycyjne i nowoczesne elementy. Duże przeszklenie oddziela ją od reszty domu, pozwalając na wpływ naturalnego światła, podkreślającego piękno detali. Ręcznie wykonane płytki ścienne oraz stara cegła na podłodze, tworzą atmosferę wiejskiej chaty. Z kolei blat kuchenny wykonany z betonu dodaje surowości i nowoczesności. Zabudowany okap oraz murowany kredens, zapewniają funkcjonalność bez naruszania estetyki, a wyspa z drewnianym blatem dodaje ciepła i naturalności. Całość kompozycji idealnie oddaje pragnienie inwestorów, łącząc w sobie rustykalny urok z wygodą nowoczesnego życia.

Sypialnia, jako oaza regeneracji i nabierania sił, została stworzona z myślą o komforcie i spokoju. Właściciele domu zapragnęli połączyć w jednej przestrzeni sypialnię, garderobę oraz łazienkę. Podniesiony sufit pozwolił odsłonić elementy konstrukcji dachu i wyeksponowanie starego drewna, które jest obecne w całym domu. Przechodnia garderoba stanowi doskonałe rozwiązanie, łącząc sypialnię z łazienką, zapewniając jednocześnie funkcjonalność i estetykę. Wentylator z drewnianym wykończeniem dodaje charakteru, tworząc atmosferę sprzyjającą wyciszeniu i relaksowi.

Projekt i tekst: Magdalena Lechowicz /  Dream Space   Dekorator wnętrz: Magdalena Nowakowska Zdjęcia: Kąty Proste/ Paweł Biedrzycki   www.katyproste.pl

W pokojach dziecięcych pojawiły się żywe kolory i wymarzone przez młodych mieszkańców elementy, takie jak: ścianka wspinaczkowa z trapezem oraz funkcjonalna przestrzeń do nauki.

Projekt i tekst: Magdalena Lechowicz /  Dream Space   Dekorator wnętrz: Magdalena Nowakowska Zdjęcia: Kąty Proste/ Paweł Biedrzycki   www.katyproste.pl

Wnętrze tego domu emanuje ciepłem i spokojem, spełniając zarówno potrzeby codziennego życia, jak i pragnienia estetyczne jego mieszkańców. To miejsce, które nie tylko zaprasza do relaksu i odpoczynku, ale także inspiruje i otacza pozytywną energią, wspiera harmonijne relacje i witalność jego mieszkańców, zapraszając ich do odkrywania nowych doświadczeń w rodzinnej atmosferze.

Projekt i tekst: Magdalena Lechowicz /  Dream Space   Dekorator wnętrz: Magdalena Nowakowska Zdjęcia: Kąty Proste/ Paweł Biedrzycki   www.katyproste.pl

Projektem oraz jego realizacją zajęło się studio architektoniczne Dream Space  – Magdalena Lechowicz. Nadrzędne wartości tego studia to spójne połączenie człowieka, przestrzeni i natury. Zgodnie z mottem pracowni “Architecture to Heal”, ważne jest by tworzyć świadome i zrównoważone projekty. Przestrzenie, które promują życie w zgodzie z naturą. Miejsce do życia i pracy dla lepszego zdrowia i samopoczucia.

 

Projekt i tekst: Magdalena Lechowicz /  Dream Space  

Dekorator wnętrz: Magdalena Nowakowska

Zdjęcia: Kąty Proste/ Paweł Biedrzycki   www.katyproste.pl

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Wybrzeże

Internity Home Wrocław

Internity Home Białystok

Internity Home Katowice

ul. Porcelanowa 23

Internity Home Kraków

ul. Krakusa 11

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków