Klasyczne 120 metrowe mieszkanie w objęciach szarości | Design: Raj Architekci | IH - Internity Home

Klasyczne 120 metrowe mieszkanie w objęciach szarości | Design: Raj Architekci

Małżeństwo na emeryturze postanowiło zamienić duży dom typu segment na mniejsze 120 metrowe jednopoziomowe mieszkanie. Lokum zlokalizowane jest w nowoczesnym apartamentowcu w Warszawie. O pomoc w aranżacji wnętrza poprosili architekta Jakuba Raczka z pracowni Raj Architekci.

Wnętrze urządzone w stylu nowoczesnym klasycznym w jasnych tonacjach z dużą ilością szarości, beżu oraz z domieszką naturalnego drewna stwarza spokojną i elegancką atmosferę. To harmonijne połączenie nowoczesnych i klasycznych elementów, czyste linie, wysokiej jakości materiały oraz minimalistyczne podejście do dekoracji sprawiają, że przestrzeń ta emanuje stylem i wyrafinowaniem.

 

 

Podział na dwie strefy

Architekci zdecydowali się na wyraźny podział przestrzeni na dwie strefy: dzienną i prywatną. Pierwsza z nich obejmuje około 50 metrów i mamy tu do dyspozycji kuchnię z jadalnią i komfortowym salonem z kominkiem.  Na podłodze położono drewniany parkiet Chapel Parket w kolorze orzecha włoskiego. Wybierając materiały do tego wnętrza postawiono na wysoką jakość i trwałość. Drewno, szkło, stal  i kamień są tu dobrymi  wyborami. Wykorzystano również materiały takie jak marmur, a wszystko zostało ocieplone miękkimi tkaninami.

Architekci wybrali oświetlenie o prostych, geometrycznych kształtach, które harmonijnie komponuje się z pozostałymi elementami wystroju. Wiszące lampy, kinkiety i halogeny dodają elegancji i tworzą odpowiednie światło w pomieszczeniu. W dodatkach panuje minimalizm i skupiono się na kilku wyjątkowych elementach, które będą stanowić punkty centralne.

Salon z kominkiem | Raj Architekci

Część prywatna

Druga część mieszkania to 70 metrów, które zostało podzielone na dwie sypialnie gościnne oraz sypialnię masters z niewielką łazienką. Duże wygodne łóżko jest tu centralnym punktem wnętrza. Natomiast ściana za łóżkiem została wykończona miękkimi panelami tapicerowanymi, które z drewnianą ścianą z lameli tworzą ciekawą harmonijną kompozycję. W strefie wypoczynkowej znajduję się również fotel, gdzie można relaksować się i czytać.

Sypialnia masters | Projekt Raj Architekci
Mniejsza łazienka z płytkami Marazzi | Projekt Raj Architekci
Mniejsza łazienka z płytkami Marazzi | Projekt Raj Architekci
Łazienka ogólna | Projekt Raj Architekci

W tej przestrzeni można zobaczyć elementy nowoczesne, takie jak proste, geometryczne kształty mebli oraz minimalistyczne dodatki. Jednakże, te nowoczesne elementy są harmonijnie zintegrowane z klasycznymi detalami, takimi jak ozdobne detale na meblach, subtelne zdobienia czy wykwintne oświetlenie. Wnętrze jest jasne i przestronne, wykorzystujące światło naturalne w maksymalny sposób. Duże okna pozwalają na dostęp do obfitej ilości światła, które odbija się od jasnych powierzchni, tworząc wrażenie jeszcze większej przestrzeni. Całość jest urządzona w sposób minimalistyczny, gdzie przestrzeń i funkcjonalność są kluczowymi elementami projektu. Ograniczenie ilości dekoracji pozwala na skupienie się na głównych elementach wystroju, podkreślając ich piękno i unikalność.

Zapytaj // naszego eksperta

Marcin Jaczewski

Specjalista //Wyposażenie wnętrz
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Olsztyn

Internity Home Wrocław

Internity Home Białystok

Internity Home Katowice

ul. Porcelanowa 23

Internity Home Kraków

ul. Krakusa 11

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków