Kobiece, współczesne art déco w mieszkaniu w bloku | Proj: Agnieszka Musiał-Chmielnik MUSIAŁ STUDIO

Jeden z mokotowskich bloków kryje w sobie nietuzinkowe wnętrze z widokiem na zieleń. Właścicielką jest młoda, niezależna kobieta, która chciała, by jej mieszkanie było ponadczasowe, ale nie ustępowało nucie szaleństwa. Architektka Agnieszka Musiał-Chmielnik, właścicielka pracowni MUSIAŁ STUDIO, doskonale wyczuła klimat i zaprojektowała przestrzeń kobiecą, jednak niebanalną, nawiązującą do złotych lat dwudziestych ubiegłego wieku.

 

Apartament składa się z salonu z aneksem kuchennym, sypialni oraz łazienki. Całość utrzymana została w stylu modern classic z elementami art déco widocznymi w kształcie oświetlenia, geometrycznych zdobieniach i lustrach. Właścicielka była otwarta na kolory, wzory i struktury, dlatego każde pomieszczenie jest zróżnicowane, natomiast łączy je element złota w postaci oświetlenia i dodatków. – Mieszkanie z jednej strony jest spójne, ale z drugiej strony nie trzymałyśmy się “sztywno” jednej stylistyki. Wnętrze jest spersonalizowane, ukazujące, że właścicielka jest młodą, dynamiczną kobietą lubiącą materiały dobrej jakości – mówi o projekcie architektka.

 

Między salonem a kuchnią

 

Otwarta część dzienna utrzymana jest w jasnych barwach, ale z mocnymi akcentami nadającymi jej    charakteru. Już od progu uwagę przykuwa piękna, drewniana podłoga ułożona w jodłę klasyczną. Rozchodzi się ona na całe mieszkanie, omijając jedynie kuchnię, gdzie ustępuje miejsca płytkom z użyleniem w kolorze szafek. Biała zabudowa kuchenna, niemalże stapia się ze ścianą  schodząc na drugi plan. Przepiękna mozaika oddzielająca górną część od dolnej, nadaje kuchni dyskretnej elegancji. Drewniany stół z tapicerowanymi krzesłami na złotych nóżkach jest umowną granicą między salonem a kuchnią. Właścicielka lubi przy nim pić poranną kawę i podglądać przez sąsiadujące okno budzący się do życia świat.

Kobiece, współczesne art déco w mieszkaniu w bloku

W salonie charakterystycznym akcentem jest betonowa ściana ozdobiona złotymi listwami dekoracyjnymi nawiązującymi do koloru lamp, a także nóżek stolików i fotela. Na jej tle króluje elegancka welurowa sofa w kolorze  atramentu. Okrągłe marmurowe stoliki, jak również komoda pod telewizorem to ukłon w stronę stylu art déco. Na uwagę zasługują heksagony na sąsiedniej ścianie. Sześciokąty w kolorze pudrowego różu z czarnymi akcentami nie stanowią jedynie oryginalnej ozdoby, kryją bowiem w sobie system nagłośnienia. Elegancji wnętrzu dodają długie zasłony, a także dodatki w kolorze starego złota. 

Proj: Agnieszka Musiał-Chmielnik MUSIAŁ STUDIO
Proj: Agnieszka Musiał-Chmielnik MUSIAŁ STUDIO

Błękitny sen Łempickiej

 

Do prywatnej część apartamentu prowadzi wąski korytarz. Znalazło się w nim jednak miejsce na obszerne zabudowane białe szafy. Na wprost nich znajduje się wejście do sypialni właścicielki. Otwierając drzwi przenosimy się do wnętrza, w którym nie odmówiłaby odpoczynku sama Tamara Łempicka. Już od progu hipnotyzują geometryczne zdobienia na niebieskiej ścianie. Obszerne łóżko z tapicerowanym, granatowym zagłówkiem, z charakterystycznymi pionowymi przeszyciami okalają lustra w złotych ramach. I chociaż styl lat dwudziestych cechowało umiłowanie do symetrii, niezachowanie jej w tym wypadku jest zdecydowanie korzystniejsze. Miejsce przy ścianie wykorzystano na wykonaną na zamówienie komodę na kobiece drobiazgi i bibeloty. Biały kolor frontów, przełamany złotymi akcentami idealnie komponuje się z wnętrzem.

Proj: Agnieszka Musiał-Chmielnik MUSIAŁ STUDIO

Gra w zielone 

Dominującym kolorem w łazience jest zgaszona zieleń. Kwadratowe płytki z linearnymi zdobieniami sprawiają wrażenie głębi optycznie powiększając przestrzeń. Wykończona jest nimi strefa prysznica i okolice umywalki. W projekcie zastosowano umywalkę wpuszczaną w blat, która zapewnia nadzwyczajną swobodę przy aranżacji wnętrza łazienki. Ścianę nad umywalką pomalowano farbą w tym samym kolorze, tworząc doskonałe tło pod olbrzymie lustro w złotej ramie. Złote akcenty znane z pozostałych pomieszczeń mieszkania nie zostały pominięte i tutaj, stanowią wszakże element spinający całość. Armatura, uchwyty od szafek, listwa wykończeniowa, lampa są ozdobą łazienki niczym dodatki do wieczorowej sukni.

Łazienka zielono-szara ze złotymi elementami | Proj: Agnieszka Musiał-Chmielnik MUSIAŁ STUDIO
Łazienka zielono-szara ze złotymi elementami | Proj: Agnieszka Musiał-Chmielnik MUSIAŁ STUDIO

Właścicielka miała wysokie wymagania co do wykorzystanych materiałów, dbała, by wszystkie były wysokiej jakości. Architekta wybrała zatem miskę WC z krytymi mocowaniami. Ponadto jej nieznaczna długość, wynosząca zaledwie 49 cm, pozwala na umieszczenie tej miski nawet w łazienkach o bardzo małym metrażu. W łazience zastosowano także gustowne przyciski Geberit Sigma w białym połysku z elementami złocenia – Minimalistyczny design i współczesna forma, która jest podparta bardzo dobrą jakością cechuje te produkty. Poza wizualnymi aspektami, które są bardzo ważne w aranżacji, jakość Geberit i Koło daje mi poczucie bezpieczeństwa i dobrze podjętej decyzji. Wiem, że to wybór na lata, a do tego przycisk jest biżuterią łazienki, która dopełnia wnętrze, a nie jest tylko „technicznym”, koniecznym  elementem  – podkreśla Agnieszka Musiał-Chmielnik.

 

Zdjęcia: Łukasz Zandecki

Stylizacja: Zuzanna Morawska

MUSIAŁ STUDIO to kameralna pracownia architektury wnętrz założona przez Agnieszkę Musiał-Chmielnik, architekta wnętrz, prowadzącą kanał Youtube “4 ściany z Agnieszką Musiał”, nowy program “Mieszkanie na miarę “ na HGTV oraz “Usterkę” na TTV.  Pracownia powstała ponad 5 lat temu.  Realizuje projekty indywidualne i komercyjne dostosowane do potrzeb klientów.  Słuchamy, rozmawiamy, doradzamy, oglądamy, poznajemy – po to by realizować marzenia inwestorów.  Będąc na bieżąco z nowinkami ze świata designu może proponować ciekawe rozwiązania, nieszablonowe zestawienia oraz materiały dobre jakościowo.

 

Zapytaj // naszego eksperta

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Małgorzata Lemańska

Specjalista // Meble
×

Monika Gross

mgross@internity.pl
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Katowice

ul. Porcelanowa 23

Internity Home Kraków

ul. Krakusa 11

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków