Kolorowa 28 metrowa kawalerka | Design: Ula Schönhofer | IH - Internity Home

Kolorowa 28 metrowa kawalerka | Design: Ula Schönhofer

Mieszkanie o powierzchni około 28 metrów kwadratowych zostało nabyte przez Inwestorów z zamiarem długoterminowego wynajmu. Budżet przeznaczony na wykończenie mieszkania nie uwzględniał mebli na zamówienie. Na etapie deweloperskim zaprojektowano układ ścian, przyłączy i punktów elektrycznych tak, aby maksymalnie wykorzystać przestrzeń poprzez użycie gotowych mebli, w tym kuchni. Projekt mieszkania został przygotowany przez  Ulę Schönhofer prowadzącą autorską pracownię architektoniczną.

Otwarta kuchnia na salon | Kawalerka | Ula Schönhofer PROJEKTY WNĘTRZ autorka zdjęć:
Julia Michalczewska

Elastyczna otwarta przestrzeń

Przy projektowaniu mieszkania uwzględniono potrzeby młodej osoby, która poszukuje elastycznej przestrzeni o otwartej funkcji, którą może dostosować według własnych potrzeb. W celu stworzenia wnętrza o uniwersalnym, ale niebanalnym charakterze, postawiono na kontrastowe kolory i geometryczne wzory.

Choć czarna kuchnia w niewielkim mieszkaniu nie jest typowym wyborem, to stanowi interesujący akcent, który nadaje charakter otwartej przestrzeni.

Ciekawe akcenty pojawiają się również w dodatkach oraz meblach wolnostojących. Zamiast tradycyjnego regału przy sofie zastosowano system, który pozwala na elastyczne dostosowanie rozstawienia i ilości półek, a ich surowy, industrialny charakter został złagodzony przez dekoracje. Lokalizacja grzejnika w pokoju została zmieniona, aby zapewnić miejsce dla wygodnej, rozkładanej sofy, która jest ustawiona bokiem, a nie przodem do kuchni.

Ula Schönhofer PROJEKTY WNĘTRZ autorka zdjęć:
Julia Michalczewska | Kolorowa 28 metrowa kawalerka

Łazienka z podłogą w kolorze terakoty

W łazience zrezygnowano z wanny na rzecz prysznica. Dodano niewielką zabudowę gospodarczą z miejscem na pralkę i środki czystości. Jednolita podłoga w łazience w kolorze terakoty dodaje charakteru. W przedpokoju natomiast umieszczono szafę z dużymi lustrami i zielonymi frontami.

Ula Schönhofer PROJEKTY WNĘTRZ autorka zdjęć:
Julia Michalczewska
Ula Schönhofer PROJEKTY WNĘTRZ

Projektowanie tego mieszkania było wyzwaniem, wymagało wielu kompromisów ze względu na ograniczenia budżetowe, ale dzięki konsekwentnemu trzymaniu się założeń udało się stworzyć spójne stylistycznie i funkcjonalne wnętrze.

Architekt Ula Schönhofer mieszka i pracuj w Gdańsku. Tutaj się urodziła i zdobyła wykształcenie. Ukończyła dwa kierunki na Akademii Sztuk Pięknych: Architektura Wnętrz i Malarstwo. Doświadczenie zawodowe zdobywała pracując w najlepszych trójmiejskich pracowniach. Aktualnie realizuje się zawodowo prowadząc autorską pracownię projektującą wnętrza na terenie całej Polski. Podchodzi do projektów indywidualnie, wnętrza przez nią zaprojektowane są efektem pracy zespołowej Inwestor-Projektant-Wykonawca,  Stawia na dobrą komunikację, przemyślane rozwiązania i najwyższy standard realizacji.

 

Zapytaj // naszego eksperta

Wiktor Sumara

Specjalista // Wielkie formaty płytek
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Wybrzeże

Internity Home Olsztyn

Internity Home Wrocław

Internity Home Białystok

Internity Home Katowice

ul. Porcelanowa 23

Internity Home Kraków

ul. Krakusa 11

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków