Kolory, kształty i faktury w 110 metrowym domu | Design: Hanna Pietras Architects i Joanna Grzybowska | IH - Internity Home

Kolory, kształty i faktury w 110 metrowym domu | Design: Hanna Pietras Architects i Joanna Grzybowska

Wnętrze projektu Hanna Pietras Architects, we współpracy z Joanną Grzybowską to przestrzeń, którą definiują kolory. Każde pomieszczenie ma inną kolorystykę – spokojna baza + mocny kolor. Kuchnia, sypialnia, łazienka, salon. Wszędzie pojawiają się jakieś akcent. Dlatego to niech właśnie kolor oprowadzi nas po wnętrzach tego domu, bo obok niego nie można przejść obojętnie!

 

Dla właścicieli tego domu liczącego ponad 110m² ważna była funkcjonalność. A jak dokładnie to rozumieli? Duża ilość schowków! Szafki możemy znaleźć w nieoczywistych miejscach, np. pod skosami w łazience. Również stojąca w strefie dziennej szafa z pięknymi ryflowanymi frontami zaskakuje swoją pojemnością. Idealnie nadaje się do przechowywania obrusów, serwet etc. Kiedy więc architektka Hanna Pietras zadbała o część praktyczną — przyszedł czas na wizualną.

 

„Rozmawiając z moimi Klientami od razu wiedziałam, że stonowana kolorystyka będzie bazą. Ta przestrzeń potrzebowała kolorów! Dlatego beże zestawiłam z głębokim odcieniem bordo i granatu, zaś w łazience zastosowałam soczysty miraż pomarańczu z niebieskim. Każde pomieszczenie to inny kolor, ale mimo to wszystko jest ze sobą spójne” mówi Hanna Pietras. „W wąskich budynkach pojawia się bardzo często problem ze światłem. Okna są tylko od strony wejścia i ogrodu, ale ich rozmiary nie są wystarczające, żeby wystarczająco doświetlić całą przestrzeń. Właśnie dlatego w wypadku tego projektu zastosowałam lustrzane powierzchnie w nieoczywistych miejscach (jak np. obudowa belki pod sufitem w salonie, czy lustra na tylnej ścianie regału w jadalni). To dzięki nim wnętrze ma głębie i pojawia się w nim wiele planów, dzięki którym za każdym razem wygląda inaczej” dodaje architektka.

 

Czekoladowy brąz

Kuchnia to przede wszystkim w ciemnym, czekoladowym kolorze drewniane fronty i wyspa kuchenna, osłonięta delikatną ażurową konstrukcją. W zestawieniu z bazą, czyli czernią i jasnym beżem tworzy, spójny obraz. A jednocześnie dodaje dynamiki wnętrzu. Warto zwrócić tu uwagę na ilość szafek i to o czym architektka wspominała wcześniej – lustra. Odbijają światło i powiększają przestrzeń. O walorach dekoracyjnych nie wspominając.

Design: Hanna Pietras Architects i Joanna Grzybowska
Design: Hanna Pietras Architects i Joanna Grzybowska

Kolor czerwonego wina

 

Koło tego salonu nie można przejść obojętnie, nie jest duży, ale główną rolę odgrywa tu fotel ALEX z podnóżkiem marki SITS w kolorze bordowym. Uzupełnieniem jest granatowa pufa i łososiowe zasłony. Przysłowiową kropką nad „i” są złote akcenty – stoliki, lampa. Tu również Hanna Pietras postawiła na lustra a w zasadzie to lustrzany pas, który się ciągnie aż do sufitu po ścianie. W tej odległości od okna powoduje, że do wnętrza wpada zdecydowanie więcej światła naturalnego.

Design: Hanna Pietras Architects i Joanna Grzybowska

 

Bardzo podobny odcień czerwonego wina znajdziemy również w głównej sypialni. Tutaj połączono je z drewnem – dzięki temu wnętrze jest przytulne. Jak na miejsce relaksu przystało.

 

Niebieski

 

Jadalnia – niewielka, ale bardzo funkcjonalna. Baza to beże, czerń i drewno! To jeden z ulubionych materiałów architektki – ponadczasowy, pasujący do wszystkiego. A na pewno świetnie komponujący się z kolorem niebieskim, czyli obiciami krzeseł. Do tego ceramika w różnych odcieniach niebieskiego i mamy kompletną przestrzeń. Również w tej przestrzeni Pietras pomyślała o dużym okrągłym lustrze. Widać, że lubi bawić się nie tylko kolorami, fakturami, ale i kształtami. To powoduję, że wnętrze „żyje”. Nie jest monotonne. Wystarczy również spojrzeć na regał z książkami – jego plecy to również lustro!

Złoto

 

Dodatki i dekoracje w złotym wykończeniu są przysłowiową wisienką na torcie. Najbardziej kobiecym akcentem w całym domu jest toaletka, która powstała ze starej maszyny do szycia Singer. Złocone elementy i szklany blat nadają jej lekkości i czynią z niej zabytkową perełkę! Warto dodać, że ten mebel to było pomysł i wymarzone miejsce Inwestorki.

W domu projektu Hanny Pietras Architects znajdziemy jeszcze odcienie szarości i zieleni. To pokazuje jak otwartymi i odważnym ludźmi są mieszkańcy tych wnętrz. Jeśli jeden kolor im się znudzi to nie oznacza wielkiego remontu – to tylko kwestia wymiany np. mebla lub tapicerki. Dzięki temu to wnętrze cały czas jest „żywe” i elastyczne względem potrzeb i upodobań właścicieli. Ten projekt to przykład bardzo udanej współpracy z Inwestorami, którzy byli zaangażowani w jego tworzenie. Każdy mebel, kolor, dodatek był wspólnie z nimi omówiony i przemyślany. Jest to wnętrze ludzi z ogromną energią i apetytem na życie.

Projekt: Hanna Pietras Architects, Joanna Grzybowska

Foto i stylizacja: Follow The Flow Studio

____________

Hanna Pietras Architects – powstała w 2012 roku butikowa pracownia architektury wnętrz – wyjątkowe miejsce na projektowej mapie Łodzi. W procesie twórczym Hanna Pietras kieruje się przekonaniem, że piękno i harmonia wymykają się skończonym definicjom, sztywnym ramom i ustalonym schematom. Lubi eksperymentować z kolorem i formą, przełamywać konwencje, łączyć style, inspirować się trendami, ale nie ulegać im. Projektuj wnętrza, które rezonują z energią ich właścicieli i pozwalają im czuć się w nich swobodnie. https://hannapietras.com/

Zapytaj // naszego eksperta

Agnieszka Wichracka

Specjalista //Wyposażenie wnętrz
×

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Iwona Karwowska

Specjalista //Oświetlenie
×

Karol Gruszka

Specjalista // Tapety, sztukaterie, wykładziny, dywany
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Białystok

Internity Home Katowice

ul. Porcelanowa 23

Internity Home Kraków

ul. Krakusa 11

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków