Kompaktowe i eleganckie 40 metrowe mieszkanie | Proj.: Masz Design | IH - Internity Home

Kompaktowe i eleganckie 40 metrowe mieszkanie | Proj.: Masz Design

Zapraszamy Was do 40 metrowego mieszkania, które przeszło totalną demolkę. Za wszystkie zmiany w tym pięknym obecnie miejscu odpowiada pracownia z Gdyni Masz Design. W remoncie domu konieczne było wyburzenie większości ścian wewnętrznych, rewizja instalacji elektrycznej i stworzenie zupełnie nowej przestrzeni. Ten odważny zabieg zaowocował centralną meblo-ścianką, która pełni funkcje przechowywania oraz biura, tworząc unikalną i funkcjonalną przestrzeń. Kiedy prace rozbiórkowe zakończono i dostosowano instalację elektryczną, przyszła kolej na tworzenie nowej przestrzeni.

Nowa aranżacja wnętrza

Oświetlenie odgrywa kluczową rolę w nowym wnętrzu, umożliwiając efektywne wykorzystanie przestrzeni mieszkalno-biurowej. Starannie dobrany sprzęt oświetleniowy może podnieść wydajność pracy i estetykę pomieszczenia. Dodatkowo, dodatki i dekoracje pomagają nadać wnętrzu indywidualny charakter.

Projektowanie i realizacja takiej przebudowy może być wyzwaniem, ale efektywna organizacja przestrzeni w połączeniu z meblo-ścianką tworzy wyjątkowy i funkcjonalny dom. Wyburzanie ścian i tworzenie od nowa to wyjątkowy sposób na wyrażenie kreatywności i dostosowanie przestrzeni do swoich potrzeb.

Kompaktowe i funkcjonalne mieszkanie

To wszystko zostało zrobione na 25 metrach. Dzięki doskonałemu projektowi wnętrze wygląda na większe, niż w jest rzeczywistości.

Dyskretny Home Office i piękno kuchni dla Pani domu to klucz dla strefy dziennej. Rozkładana sofa oraz regał w wyspie, który zaaportuje wszystkie potrzeby strefy sypialnianej.

Salon, kuchnia, biuro i sypialnia, to tylko 25 metrów kwadratowych. Dzięki wyjątkowemu projektowi wnętrza, mieszkanie sprawia wrażenie większego, niż w rzeczywistości.

W tym kompaktowym mieszkaniu kluczem do sukcesu jest doskonałe wykorzystanie przestrzeni. Dyskretny Home Office oraz pięknie zaprojektowana kuchnia stanowią serce strefy dziennej. Wspólnie tworzą wyjątkową przestrzeń, która łączy funkcje pracy, rekreacji i gotowania.

Rozkładana sofa oraz regał w wyspie stanowią nieocenione rozwiązania w strefie sypialnianej. Sofa pozwala na wygodne przekształcenie przestrzeni dziennego wypoczynku w komfortową sypialnię w ciągu nocy. Regał w wyspie służy jako praktyczne rozwiązanie do przechowywania i organizowania rzeczy codziennego użytku, co jest niezwykle ważne na niewielkiej powierzchni.

Dzięki temu projektowi, na powierzchni 25 metrów kwadratowych, udało się stworzyć funkcjonalną i piękną przestrzeń, która zaspokaja różnorodne potrzeby mieszkańców. Wszystko to, w połączeniu z dbałością o detal i estetykę, sprawia, że to miejsce jest prawdziwym domem.

Kuchnia z wyspą i stołem | Proj.: Masz Design

Meblościanka, która teraz zajmuje centralne miejsce w domu, została dostosowana do potrzeb mieszkańców. Zawiera regały na przechowywanie książek, dokumentów i innych rzeczy, a także wygodne biurko, tworząc ergonomiczne miejsce do pracy. Wybór materiałów i kolorów meblościanki wpłynął na ogólny charakter pomieszczenia, nadając mu osobisty i funkcjonalny charakter.

Pokój dziecięcy z dinozaurami

Drzwi otwierają się aż po sufit, odsłaniając wrota do uroczego pokoju Gabrysia. To miejsce przenosi nas do krainy dinozaurów, gdzie wyobraźnia nie zna granic. Pokój ten odznacza się minimalistyczną formą, która daje Gabrysowi poczucie swobody i możliwości kreowania przestrzeni po swojemu.

Wnętrze pokoju jest zaprojektowane w sposób, który pozwala dziecku na wygodne eksplorowanie i zabawę. Duże, sufitowe drzwi dodają dramatycznego efektu, otwierając przed nim świat pełen przygód. Wszystko, począwszy od kolorów ścian po dodatki dekoracyjne, nawiązuje do tematu dinozaurów, co sprawia, że pokój jest fascynujący i przyjazny dla małego odkrywcy.

Minimalizm formy to kluczowy element projektu, który pozwala Gabrysowi na swobodne przemieszczanie się i rozwijanie swojej kreatywności. Duża przestrzeń i funkcjonalne rozwiązania pozwalają mu na zabawę i eksperymentowanie w dowolny sposób, co jest niezwykle istotne w procesie jego rozwoju.

Ten uroczy pokój Gabrysia jest prawdziwym rajem dla małego entuzjasty dinozaurów, a jednocześnie stanowi wyjątkowe miejsce, w którym może wyrażać siebie i kształtować swoją wyobraźnię

 

Łazienka w grancie i różu

Projekt łazienki, która pomieści pralkę, suszarkę, wannę i umywalkę na powierzchni 4 metrów kwadratowych, jest wyzwaniem, ale jak widać możliwa do zrealizowania.

Pracownia masz.design powstała z miłości do projektowania, z miłości do designu oraz tworzenia przestrzeni, w której mieszkamy, pracujemy i żyjemy. Ich założeniem jest świadome projektowanie wnętrz w zgodzie z ergonomią, a także zgodnie z panującymi trendami, aczkolwiek lubią też iść pod prąd. Wykształcenie kierunkowe i  doświadczenie w realizacjach projektów wnętrz nauczyło architektki tworzenia projektów realnych do zrealizowania i dopracowanych do ostatniej kropki nad „i”. Przede wszystkim lubimy naszą pracę i sprawia nam ona przyjemność. Pracowania masz.design powstała w 2015 roku, a jej założycielką jest Magdalena Szwedowska. W 2020 roku wraz z Martą Dzienisz postanowiły, że chcą działać razem i tym sposobem stworzyły zgrany duet.

Zapytaj // naszego eksperta

Wiktor Sumara

Specjalista // Wielkie formaty płytek
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Olsztyn

Internity Home Wrocław

Internity Home Białystok

Internity Home Katowice

ul. Porcelanowa 23

Internity Home Kraków

ul. Krakusa 11

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków