Koncepcja wnętrza w duchu New Nordic z barwnym zaskoczeniem

Koncepcja wnętrza w duchu New Nordic z barwnym zaskoczeniem

Monika Rogusz-Witkos z COIstudio specjalizuje się w projektach organicznych, łagodnych z dużą ilością drewna i monochromatycznej kolorystyki. Jednak zawsze stara się przemycić do wnętrz awangardowe akcenty. Pojawiają się pod postacią zaskakujących brył, łuków, designerskich mebli czy barwnych detali. Najnowszy koncept, powstały na potrzeby apartamentu w Krakowie, idealnie oddaje ten charakterystyczny styl COIstudio. Pomimo, iż może nigdy nie zostać zrealizowany, gdyż Inwestorzy finalnie kupili inne mieszkanie z zupełnie innym układem pomieszczeń, architektka postanowiła podzielić się niesamowitymi wizualizacjami. Piękne zaaranżowana przestrzeń z wykorzystaniem drewna, złamanej bieli i kolorów ziemi, została podkręcona zaskakującym akcentem barwnym. Inwestorom tak spodobała się propozycja Moniki Rogusz-Witkos, że liczą na to, iż uda się przenieść jak najwięcej elementów do nowej przestrzeni. 

New Nordic
Proj.: Monika Rogusz-Witkos | Studio projektowe COIstudio

Wnętrze z duszą New Nordic

Koncept apartamentu przywodzi na myśl estetykę New Nordic. Styl ten charakteryzuje jasna, ale ciepła tonacja, organiczne linie i obłe kształty. Minimalizm, znamienny dla Scandi odgrywa bardzo istotną rolę w New Nordic, jednak wyrażony jest nie tyle poprzez ograniczenie elementów wyposażenia, co przez ich bardzo surową selekcję. Wnętrza w stylu New Nordic są ciepłe i przytulne oraz dają poczucie „otulania” znajdujących się w nich osób. Ważną rolę, odgrywają również naturalne materiały i tekstury nawiązujące do drewna oraz kamienia. Wszystkie wymienione elementy możemy odnaleźć w projekcie autorstwa COIstudio. Dodatkowo w propozycji Moniki Rogusz-Witkos, nie mogło zabraknąć zabawy formami i bryłami, które są lejtmotywem jej prac. 

New Nordic – poznaj bliżej styl, który zdominuje aranżacje wnętrz

New Nordic
Proj.: Monika Rogusz-Witkos | Studio projektowe COIstudio

Very Peri w sypialni

Wśród ciepłych, oscylujących w palecie ziemi barw, pojawił się nieoczekiwany akcent kolorystyczny – Very Peri. Fioletowy błękit, ogłoszony przez Pantone kolorem roku 2022, dał o sobie znać w głównej sypialni. Styl tego pomieszczenia nawiązuje do estetyki zaprezentowanej w części dziennej, jednak architektka postawiła na barwne detale, które nadały wnętrzu oryginalnego charakteru. Stanowi to świetny przykład, w jaki sposób można przemycać kolor do monochromatycznych wnętrz. Materiałową bazę sypialni stanowi drewno, w tym zabudowa, która tworzy mini-garderobę, oddzieloną przepierzeniem z pleksi. Ściana za łóżkiem pokryta jest pięknym odcieniem zgaszonego pomarańczu, co dodatkowo podbija atmosferę przytulności i relaksu. Na tym monochromatycznym tle wyłaniają się niewielkie, ale doskonale widoczne akcenty Very Peri.

Very Peri – jak wprowadzić i z czym łączyć kolor roku 2022?

New Nordic
Proj.: Monika Rogusz-Witkos | Studio projektowe COIstudio

Zapytaj // naszego eksperta

Joanna Siarecka

Specjalista // Tekstylia, dekoracje okienne
×

Karol Gruszka

Specjalista // Tapety, sztukaterie, wykładziny, dywany
×

Specjalista branży oświetlenia

Oświetlenie dekoracyjne
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Katowice

ul. Porcelanowa 23

Internity Home Kraków

ul. Krakusa 11

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków