Koncept na mieszkanie w stylu eko + propozycje produktów
styl eko we wnętrzu

Koncept na mieszkanie w stylu eko + propozycje produktów

Zdrowo jemy, szukamy energooszczędnych rozwiązań, segregujemy śmieci i wybieramy produkty, które można ponownie przetworzyć – to między innymi te czynności wpływają na ukształtowanie postawy ekologicznej. Jeśli identyfikujesz się z nią, warto pomyśleć również o aranżacji wnętrza w tym duchu. 

Nasz pomysł na… mieszkanie w stylu eko!

mieszkanie w stylu eko
Koncept na mieszkanie w stylu eko

 

Na samym początku warto wspomnieć o tym, że styl eko jest bardzo bliskim krewnym minimalizmu. Wynika to przede wszystkim z obecności wartości ekologicznych w obu nurtach, która przekłada się na późniejszą aranżację.

My w swoim koncepcie zdecydowaliśmy się na ponadczasowe połączenie szarości, beżów i drewna. Klasyczne zestawienie barw przełamaliśmy zielonymi akcentami w postaci roślinności, która oprócz walorów estetyzujących, oczyszcza powietrze. Mocnym akcentem jest również stylowa pufa w kształcie łezki w modnej butelkowej zieleni. Dzięki obecnemu sznurkowi, możemy ją wykorzystać na różne sposoby.

Pufy Inspirium są dostępne w naszych showroomach
Pufy Inspirium są dostępne w naszych showroomach

Jeśli chodzi o resztę mebli, to postawiliśmy przede wszystkim na oszczędne w formie produkty, które charakteryzują się naturalnym wykończeniem (len, drewno, bawełna, płótno). Aby dodać niepowtarzalnego charakteru wnętrzu, zdecydowaliśmy się na designerski fotel –  model butterfly chair

Ważne jest również wykończenie podłoża. Nasz wybór padł na trójwarstwowe deski podłogowe Charme Parquet, ponieważ dzięki zastosowanej technologii krzyżowego łączenia warstw, możemy je z powodzeniem wykorzystać na ogrzewanie podłogowe. Dodatkową zaletą jest to, że nie alergizują. Ponadto jej wierzchnie wykończenie sprawia, że wygląda jak podłoga wykonana z litego drewna (jednolamelowość). Aby uzyskać jeszcze bardziej naturalny efekt, możemy zdecydować się na szczotkowanie drewna lub na deski z mikrofazą na krawędziach. 

Deski podłogowe Charme Parquet powstają z różnych rodzajów dębu. Selekcja drewna wpływa na ostateczny wygląd gotowego produktu, stąd mogą one przybierać rustykalny charakter wyrażony licznymi sękami i pęknięciami na podłodze lub zachwycać delikatnością materiału.

Drewniane deski podłogowe definiują wnętrze w stylu eko

Wyjątkowym uzupełnieniem desek, będzie ręcznie tkany dywan Mooqo utrzymany w stonowanej kolorystyce beżów i brązów. Dla wprowadzenia odrobiny nonszalancji do mieszkania, my postawiliśmy na mocniejszy wzór. 

 

Ręcznie tkany dywan z bawełny marki Moooq jest dostępny w naszych showroomach
Ręcznie tkany dywan z bawełny marki Moooq jest dostępny w naszych showroomach

Zobacz wszystkie dywany marki Mooqo

W naszym koncepcie, przemyciliśmy również pomysł na wykończenie łazienki. Naszym zdaniem, najlepszym rozwiązaniem będzie wykorzystanie beżowych płytek (w naszym zestawieniu wykorzystaliśmy wysokiej jakości ceramikę marki Ricordena). Jeśli komuś zależy na bardziej wyrazistym efekcie, może zdecydować się na płytki z motywem tropikalnym. W zaprezentowanym zestawieniu jest to płytka pochodząca z linii Paper 41 Musa marki 41 zero 42

Przeczytaj więcej o stylu eko! Rozwiąż quiz i sprawdź jaki styl pasuje do Twojego wnętrza!

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków