Koncept na mieszkanie w stylu industrialnym + propozycje produktów
styl industrialny

Koncept na mieszkanie w stylu industrialnym + propozycje produktów

Styl industrialny narodził się z potrzeby zagospodarowania opuszczonych fabryk w latach 50. XX wieku w USA. To tu swoje miejsce znaleźli miejscowi artyści, tworząc zupełnie nowy kierunek w aranżacji wnętrz. Ze względu na specyfikę zastanych loftów oraz artystyczną duszę nowych lokatorów, styl ten łączy jednocześnie swojego rodzaju minimalizm oraz artyzm. Nie boi się zostawiać na wierzchu tego, co w przypadku innych nurtów chcielibyśmy schować, na przykład rur, kabli czy gołych ścian, np. z obdartym tynkiem czy czerwonej cegły. Te wszystkie elementy, plus charakterystyczne wysokie sufity i okazałe okna, tworzą niepowtarzalny i coraz bardziej popularny styl industrialny.

Zobacz nasz koncept na mieszkanie w stylu industrialnym

styl industrialny
Koncept na mieszkanie w stylu industrialnym

 

W naszym koncepcie oczywiście nie mogło zabraknąć dużego modułowego narożnika. Pamiętajcie, że w tym przypadku, rozmiar ma znaczenie. Nie możemy sobie pozwolić na wprowadzenie do loftów małych mebli, ponieważ będą wyglądały raczej jak ich miniatury, a nie wyposażenie.

Postawiliśmy również na duży rodzinny stół z blatem z litego drewna dębowego i z metalowymi nóżkami wybarwionymi na czarno. Drewno na pewno nieco ociepli surowe wnętrze, a czarny metal nigdzie indziej tak dobrze się nie prezentuje jak w industrialnym wnętrzu. 

Dopełnieniem całości są oczywiście drewniane deski podłogowe w ciemnym wybarwieniu oraz industrialna tapeta marki Wall & Deco.

Tapety w industrialnym stylu

Ważnym elementem we wnętrzu w stylu industrialnym jest oświetlenie. Naszym zdaniem najlepszym wyjściem jest zdecydowanie się na dwa rodzaje lamp – główną (my wybraliśmy lampę Axo Light w złotym wybarwieniu, która doskonale łączy się tapetą) oraz dopełniające oświetlenie techniczne (tym przypadku są to projektory do umieszczenia na szynoprzewodzie w czarnym wybarwieniu marki SternLight). 

Zobacz oświetlenie techniczne doskonałe do loftów

W łazience postanowiliśmy wprowadzić nieśmiertelną biel w postaci umywalki nablatowej. Do niej dobraliśmy czarną baterię marki HushLab oraz szare płytki. Sami nie mogliśmy się zdecydować czy postawić na tradycyjną ceramikę, czy może chevron, dlatego umieściliśmy dwie propozycje (nic nie stoi na przeszkodzie, aby połączyć dwa wzory w ramach jednego wnętrza). 

Wszystkie zaprezentowane w koncepcie produkty są dostępne w naszych showroomach!

Rozwiąż quiz i sprawdź jakim stylem wnętrzarskim jesteś Przeczytaj więcej o industrialnym stylu

 

Zapytaj // naszego eksperta

Agnieszka Stpiczyńska

Specjalista // Wyposażenie wnętrz
×

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Karol Gruszka

Specjalista // Tapety, sztukaterie, wykładziny, dywany
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków