Płytki Bisazza | Kolekcja by PAOLA NAVONE | IH - Internity Home

Płytki Bisazza | Kolekcja by PAOLA NAVONE

Płytki z kolekcji Paoli Navone dla Bisazza

Koncepcja płytek w stylu dość eklektycznym i nowoczesnym zaprojektowane przez Paole Navone dla Bisazza. W kolekcji znajdziemy płytki cementowe o kształtach sześciokątnych jak i kwadratowych. Te przewrotne, fantazyjne wzory są dostępne w szerokiej gamie kolorów. Stworzyć dzięki nim można niepowtarzalne wnętrze, dają ciekawy efekt, momentami zaskakujący.

Motywy dekoracyjne to swobodna mieszanina łączenia się wzorów. Olbrzymie gwiazdy, prostokąty, które nie są do końca prostokątami, kwadraty bez kwadratu, trochę dziwne i swobodne kształty, stylizowane kwiaty. Wszytko to dlatego, iż nawet niedoskonałości mają swój szczególny rodzaj piękna. Płytki ceramiczne wykonane ręcznie przy użyciu bardzo wytrzymałego cementu zmieszanego z  tlenkami. 

Paola Navone to projektantka i architektka, jedna z czołowych postaci włoskiego designu ostatnich trzech dekad . Ukończyła architekturę na politechnice w Turynie (1973). Jej znak rozpoznawczy to umiejętność odkrywania wzornictwa z przeszłości i nadawania mu nowych form i zastosowań.

Jest jedną z prekursorek i propagatorek stylu shabby chic w meblarstwie i urządzaniu wnętrz. Projektuje meble, ceramikę, ubrania, biżuterię, tkaniny, lampy oraz salony wystawowe. Współpracuje z takimi markami jak Gervasoni (kolekcje mebli Otto, Ghost, Sweet, InOut), EMU (meble Ivy), Falper (meble Coco) oraz Knoll, Natuzzi, Alessi, Driade i Armani, Swarovsky i wiele innych. W latach 80. pracowała w awangardowej grupie projektantów Alchimia. W 1988 wraz z Giulio Cappellinim stworzyła markę Mondo. Długo mieszkała w Hongkongu, obecnie określa siebie mianem „etnicznego nomady”. Obecnie pracuje przede wszystkim jako projektantka wnętrz i doradca w wytwórniach mebli i tkanin. Od 1998 roku jest dyrektorem artystycznym marki Gervasoni. Z sukcesem łączy nowoczesne wzornictwo z tradycyjnym, solidnym rzemiosłem. Masowa produkcja nie jest jej żywiołem – projektowane przez nią przedmioty wytwarzane są raczej w manufakturach i trafiają na rynek w krótkich seriach. Interesują ją rzeczy niepowtarzalne, niezwykłe, niebanalne – takie stanowią dla niej inspirację i wyzwanie. Bardzo ważne są dla niej kolory i światło, które dają martwym przedmiotom ciepło.

 Przyjdźcie koniecznie do naszych showroomów i zobaczcie więcej!

Projekty Paoli Navone to między innymi:

 

PANAMA BOLD OUTDOOR Modular sofa by Baxter
Pinecone Table lamp by FontanaArte

 

Filo 01 by Gervasoni

 Zapytaj // naszego eksperta

Barbara Kędzierska

Specjalista // Meble
×

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków