Kuchnia inspirowana eleganckim designem z lat 50. | Proj.: Jacek Kamiński | IH - Internity Home

Kuchnia inspirowana eleganckim designem z lat 50. | Proj.: Jacek Kamiński

 

Projektowanie tej kuchni było nie lada wyzwaniem – na niewielkiej powierzchni nie było miejsca na kompromisy. Miała robić wrażenie eleganckiego baru z Mediolanu lat 50., ale i być jak najbardziej funkcjonalna, z dużą ilością miejsca do przechowywania oraz odpowiednią powierzchnią blatu roboczego. Architekt Jacek Kamiński postanowił pozostawić też elementy, które dobrze sprawdzały się w poprzedniej kuchni – dużą lodówkę side by side, piekarnik oraz niezwykły okap w kształcie pokrytej kryształami kuli. Stąd dużym wyzwaniem było zaprojektowanie oświetlenia, które zarówno dobrze doświetla całą kuchnię, ale i również jest jak najmniej widoczne na suficie.

 

Projekt kuchni Jacek Kamiński

 

Zaoblone kształty

Zaoblenie narożników szafek jest podyktowane ergonomią. Dzięki temu ich wnętrze jest dostępne z każdej strony, a poruszając się po tej niewielkiej kuchni nie musimy się obawiać wejścia na ostry kant. Aby zwiększyć ilość miejsca do przechowywania szuflady są umieszczone także w cokołach.

 

Dopracowany każdy detal

Kolor frontów początkowo miał powtarzać burgundowe żyłki marmurowego blatu, ale finalnie postawiono na stonowany odcień turkusu. Ten kolor wspaniale podkreśla mniej widoczne kolory kamienia – zielone oraz złote przebarwienia.

 

Wiele pracy poświęciliśmy detalom: doboru dębowego forniru z najpiękniejszym rysunkiem słojów, znalezieniem flutowanego szkła, które będzie najbardziej klarowne i najładniej będzie załamywało światło, znalezieniem odpowiednich uchwytów, finalnie sprowadzonych z Australii. Wszystko po to, by spędzanie w niej czasu było najprawdziwszą przyjemnością. 

Architekt Jacek Kamiński

 

 

Projekt: Jacek Kamiński, www.jacekkaminski.com
Zdjęcia: Jakub Nicieja, www.nicieja.pl

 

Architekt Jacek Kamiński – Projektowane wnętrza są częścią życia ich mieszkańców – stąd powinny być one zgodne z ich stylem życia oraz ich unikatową estetyką. Jako architekt wnętrz, ale i historyk sztuki, tworzy przestrzenie ponadczasowe, które opierają się zarówno na modernistycznych i klasycznych wzorcach. Poszukuje najciekawszych rozwiązań, materiałów oraz elementów wyposażenia tak, aby każde z wnętrz było wyjątkowe. Zaangażowany całkowicie w każdy projekt, dąży do tego, żeby zarówno praca nad danym wnętrzem, jak i jego realizacja była bezstresowym i przyjemnym doświadczeniem.

 

Zapytaj // naszego eksperta

Ewa Banasiewicz-Kieliszek

Specjalista // Wyposażenie wnętrz
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Olsztyn

Internity Home Wrocław

Internity Home Białystok

Internity Home Katowice

ul. Porcelanowa 23

Internity Home Kraków

ul. Krakusa 11

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków