Łagodne oblicze stylu industrialnego w dwupoziomowym mieszkaniu

Łagodne oblicze stylu industrialnego w dwupoziomowym mieszkaniu

Zespół architektów z biura Mili Młodzi Ludzie, nie boi się eksperymentować z materiałami, nadając im zupełnie nowe oblicze. Niezwykła łatwość z jaką eksponują elementy, które standardowo się ukrywa, stanowi o ich wyjątkowym stylu. Właśnie to nietuzinkowe myślenie o wnętrzach przyciąga inwestorów, poszukujących oryginalnych rozwiązań dla swoich domów. Dziś odwiedzimy jedną z takich realizacji, znajdującą się na poznańskich Zawadach. Dwupoziomowe mieszkanie o stosunkowo niewielkim metrażu, pełne jest ciekawych rozwiązań. Spotyka się tutaj eklektyzm, echa modernizmu oraz styl industrialny, który w tym trio przybiera bardzo łagodne, wręcz przytulne oblicze. 

Dwupoziomowe mieszkanie
Industrialne schody bardziej przypominają współczesną rzeźbę, niż element konstrukcyjny. | Proj. Mili Młodzi Ludzie, Fot.: PION

Udane eksperymenty w mieszkaniu na Mokotowie | Proj. Mili Młodzi Ludzie

Szkło zbrojone w roli głównej

Pierwszy poziom mieszkania posiada powierzchnię 36 m2, natomiast drugi 30 m2. Parter przeznaczony jest na część dzienną z salonem, jadalnią i otwartą kuchnią, a na piętrze znajduje się sypialnia. Architekci zdecydowali się, by schody łączące te dwa poziomy, grały główną rolę w aranżacji. Nadano im industrialnego charakteru, poprzez zastosowanie surowej, metalowej konstrukcji, połączonej ze szkłem zbrojonym. Techniczny look schodów został złagodzony miękką wygładziną o długim włosiu, którą wyłożone są stopnie oraz część znajdująca się na drugim poziomie. Całość bardziej przypomina współczesną rzeźbę niż element architektoniczny. Oświetlenie jest dopełnieniem industrialnego klimatu we wnętrzu. Żarówki na czarnych kablach, poprowadzone są po suficie tworząc „sieć elektryczną”, idealnie korespondują ze stylem schodów. 

Dwupoziomowe mieszkanie
Oświetlenie dopełnia industrialny sznyt aranżacji. | Proj. Mili Młodzi Ludzie; Fot.: PION

Panele winylowe – niezawodne podłogi od Charme Parquet

Aneks kuchenny z oryginalną wyspą

Aranżacja kuchni łagodzi industrialne elementy zastosowane we wnętrzu. Dominują tutaj ciepłe odcienie ziemi: beż, brąz i kremowa biel. Na tle prostej zabudowy, wyrasta oryginalna wyspa kuchenna, która z jednej strony osadzona jest na cienkich drewnianych nóżkach, a z drugiej na masywnym walcu. Front od części salonu jest gładki, w kolorze beżu i nawiązuje do lamperii ściennej. Natomiast od części kuchni, wyspa posiada liczne szuflady o czarnych frontach. Bardzo ciekawym zabiegiem jest pokrycie podłogi w kuchni płytkami o geometrycznych wzorach, utrzymanych w ziemistej tonacji. 

Dwupoziomowe mieszkanie
Kuchnia łagodzi industrialny klimat wnętrza. | Proj. Mili Młodzi Ludzie; Fot.: PION

Dwupoziomowe mieszkanie w harmonijnym miksie stylów

Architekci z biura Mili Młodzi ludzie zastosowali we wnętrzu osobliwy miks stylów. Eklektyczne meble, łączą się z modernistyczną kuchnią i industrialnymi schodami oraz oświetleniem. Subtelna kolorystyka, wzbogacona o mocne detale w postaci krzeseł jadalnianych, wprowadza przytulną atmosferę. Pomimo wielości rozwiązań, jaka została zaproponowana w mieszkaniu, całość jest niezwykle harmonijna. Natomiast na tle ograniczonego wyposażenia oraz delikatnych barw, może wybrzmieć konstrukcja schodów, która przypomina współczesną rzeźbę oraz oryginalna wyspa kuchenna. 

Dwupoziomowe mieszkanie
Proj. Mili Młodzi Ludzie, Fot.: Zdjęcia: PION

 

Zapytaj // naszego eksperta

Agnieszka Wichracka

Specjalista //Wyposażenie wnętrz
×

Barbara Kędzierska

Specjalista // Meble
×

Iwona Karwowska

Specjalista //Oświetlenie
×

Karol Gruszka

Specjalista // Tapety, sztukaterie, wykładziny, dywany
×

Krzysztof Majerski

Specjalista // Ogrzewanie, wentylacja
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków