Loftowa odwaga z domowym ciepłem dla dwojga | IH - Internity Home

Loftowa odwaga z domowym ciepłem dla dwojga

On – dynamiczny, zdecydowany i pełen energii do działania. Ona – subtelna, łagodna, emanująca ciepłem i kobiecością. W codziennym życiu wzajemnie się uzupełniają, tworząc zgrany duet, czego doskonałym dowodem jest ich wspólne M. Choć łączy ono z pozoru dwie różne stylistyki, tworzy niezwykle spójną całość – z charakterem, a jednak przytulną, nienachalną i elegancką. To zasługa Sandry Białkowskiej z pracowni projektowej Dobry Układ, która wsłuchując się w serca klientów, tworzy projekty dopasowane do ich potrzeb, osobowości i stylu życia.

dobry układ architektura
Projekt: Sandra Białkowska, Dobry Układ; Fot.: Tomasz Wachowiec

Ocieplony styl loftowy w mieszkaniu w bloku | proj. Maria Green Design

Dobry układ i personalizacja

Tak było i w tym przypadku. Młodzi inwestorzy, urządzając swój prywatny azyl na ziemi, zwrócili się o pomoc do znanej ze spersonalizowanych realizacji projektantki Sandry Białkowskiej z pracowni Dobry Układ. To ona miała nadać realny kształt marzeniom inwestorów, łącząc ich osobiste preferencje i upodobania w jedną spójną całość. Miało być loftowo, z charakterem, a jednocześnie ciepło, przytulnie i wytwornie. I choć zadanie to wydaje się dość trudnym wyzwaniem, to nie ono stanowiło główny problem aranżacyjny. Projektantka musiała się przede wszystkim zmierzyć z funkcjonalnym układem deweloperskim mieszkania, który w żaden sposób nie spełniał potrzeb właścicieli.

Projekt: Sandra Białkowska, Dobry Układ; Fot.: Tomasz Wachowiec

Rewolucja

Dwukondygnacyjny apartament o powierzchni 73 mkw. wymagał całkowitej zmiany rozkładu pomieszczeń i ich funkcji. W stanie deweloperskim kuchnia z salonem była zaplanowana na wyższej kondygnacji, a pomieszczenia prywatne – na dole. Aby czuć się swobodnie już od wejścia, strefę dzienną przeniesiono na dół, otwierając wnętrze także na chętnie tu widzianych gości i przyjaciół. Wymagało to nie tylko wyburzenia ścian, ale też przeniesienia lokalizacji klatki schodowej. W efekcie uzyskano całkiem nowy – funkcjonalny i ergonomiczny podział przestrzeni, którą Sandra Białkowska urządziła z niezwykłą precyzją i starannością.

Projekt: Sandra Białkowska, Dobry Układ; Fot.: Tomasz Wachowiec

KarmeLOVE, czyli powrót ciepłych brązów do wnętrz

Postindustrialny Loft z Kobiecym Dotykiem

Już od progu wnętrza zachwycają ciepłą aurą i przytulnością, pomimo zdecydowanego charakteru, jaki narzuca przyjęta na życzenie inwestora stylistyka loft. Głęboka czerń i stonowane szarości, surowe materiały oraz postindustrialne elementy wystroju tworzą tu mocną w przekazie aranżacyjną bazę. Proste formy mebli, inspirowane stylem postfabrycznym oświetlenie, designerskie grzejniki Vasco Viola, sufitowe belki i przede wszystkim imponująca klatka schodowa, budują klimat rodem z nowojorskich apartamentów Soho. Surowe wnętrza nabrały kobiecego ciepła i łagodności za sprawą Sandry Białkowskiej, która z wyczuciem uchwyciła artystyczną duszę właścicielki.

dobry układ architektura
Projekt: Sandra Białkowska, Dobry Układ; Fot.: Tomasz Wachowiec

Domowa Harmonia

Opisując to wnętrze nie można nie wspomnieć o trzecim jego mieszkańcu – uroczym buldogu Asti. Jego obecność wskazują liczne detale aranżacyjne, które Sandra Białkowska świadomie, acz subtelnie wprowadziła w domową przestrzeń. Figurka buldoga, zabawne plakaty i domowe tekstylia podkreślają, jak bardzo dużą uwagę projektantka przywiązuje do personalizacji wnętrz. Projektantka wsłuchuje się w potrzeby klientów, tworząc realizacje w pełni odzwierciedlające ich osobowość, co świadczy nie tylko o sukcesie tego wnętrza, ale i o przyjaźni, jaka wyrosła między nią a inwestorami

dobry układ architektura
Projekt: Sandra Białkowska, Dobry Układ; Fot.: Tomasz Wachowiec

 


Projekt: Sandra Białkowska, Dobry Układ

www: https://studiodobryuklad.pl/

Zdjęcia: Tomasz Wachowiec

 

 

Zapytaj // naszego eksperta

Wiktor Sumara

Specjalista // Wielkie formaty płytek
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Wybrzeże

Internity Home Olsztyn

Internity Home Wrocław

Internity Home Białystok

Internity Home Katowice

ul. Porcelanowa 23

Internity Home Kraków

ul. Krakusa 11

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków