Małe lecz funkcjonalne mieszkanie | Proj.: Knap Studio | IH - Internity Home

Małe lecz funkcjonalne mieszkanie | Proj.: Knap Studio

Projekt 42 metrowego mieszkania w Katowicach zostało zrealizowane przez pracownię KNAP STUDIO. Mieszkanie nie jest zbyt duże i ze względu na to architekci  postawili na jak największą ilość zabudowy oraz nowoczesne minimalistyczne rozwiązania.

Małe mieszkania to duże wyzwanie, nawet dla doświadczonych architektów. Zastane wnętrza bywają ciemne, nieustawne lub niefunkcjonalne, dlatego należy wykazać się dużą wyobraźnią przestrzenną, aby jak najlepiej wykorzystać potencjał małej przestrzeni.

Ukryty portal

W tym projekcie na samym środku mieszkania architekci ustawili drewniany trzon, który przenika się i łączy każde pomieszczenie. Do sypialni prowadzą ukryte w nim drzwi. Jednocześni stanowi znakomite miejsce do przechowywania. Znajdują się tu cztery duże szafy. W salonie stanowi on ścianę telewizyjną. Trzon przenika również do łazienki, gdzie tworzy szafkę i zabudowę Geberita.

 

Biała funkcjonalna kuchnia

 

Do kuchni wybrano wysoką zabudowę, czyli pod sam sufit i to jest bardzo dobre rozwiązanie przy aranżacjach małych powierzchni. Cała ściana szafek i ukrytych schowków pozwala maksymalnie zagospodarować przestrzeń, dzięki czemu można w jednym miejscu przechowywać wszystkie sprzęty i produkty oraz mieć do nich dostęp tak, aby szybko i wygodnie przygotowywać posiłki. W zabudowie znajduje się lodówka oraz piekarnik.

 

 

W strefie dziennej architekci wygospodarowali przestrzeń na duży i komfortowy narożnik o lekkiej formie oraz okrągły stolik z 4 krzesłami.

Projekt małego mieszkania | KNAPstudio
Projekt małego mieszkania | KNAPstudio

Paleta kolorystyczna tego mieszkania to biel, szarości, drewno oraz delikatne akcenty czerni. Ten zestaw optycznie powiększa wnętrze. W niewielkiej łazience z prysznicem postawiono na klasyczne połącznie płytek marmurowych z drewnem oraz białą armaturę.

 

architekt: KNAPstudio ( https://www.knapstudio.pl )

mgr inż. arch. Katarzyna Kuzior

mgr inż. arch. Karol Knap

Fotograf: Joanna Barańska

Zapytaj // naszego eksperta

Monika Gross

mgross@internity.pl
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Białystok

Internity Home Katowice

ul. Porcelanowa 23

Internity Home Kraków

ul. Krakusa 11

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków