Matejki 3 – klasyka i piękno przedwojennej, odnowionej kamienicy

Piękno zamknięte w przedwojennej kamienicy we Wrocławiu

 Fortem odrestauruje zabytkową kamienicę w Śródmieściu 

W ramach inwestycji Matejki 3 Garden View Residence powstaje 18 luksusowych apartamentów w sąsiedztwie Ogrodu Botanicznego. Plan oddania inwestycji to II kwartał 2020r. 

Lokalizacja zapewnia łatwy dostęp do centrum miasta, gwarantując wygodę, bogatą ofertę kulturalno-rozrywkową. Z okien rozpościera się oszałamiający i kojący widok na malowniczy Ostrów Tumski. 

Odrestaurowanie kamienicy

Inwestor ma zamiar odrestaurować efektownie i zachować jak najwięcej detali architektonicznych przedwojennej kamienicy. W planach jest również pozostawienie przepięknych, oryginalnych drewnianych drzwi do lokali mieszkalnych. Wykonane są przez rzemieślników-artystów autentyczne elementy drewniane, balustrady i stolarka drzwiowa zostaną odrestaurowane z dbałością o historyczne detale.

Apartamenty Matejki 3_oryginalna stolarka drzwiowa

Apartamenty Matejki 3_oryginalne detale

– Renowacja obejmie wykusz biegnący przez wszystkie kondygnacje w lewej części budynku. Odnowiona zostanie bogato dekorowana klatka schodowa i oryginalne mozaiki wewnątrz budynku. Odświeżymy boniowaną, nadającą kamienicy monumentalnego charakteru elewację parteru – mówi Weronika Kucharska, partner zarządzający w Fortem S.A

W kamienicy powstanie 18 apartamentów o powierzchni od 40 do 120 metrów kwadratowych. Realizacja ma również w planach stworzenie trzech w podziemnej części, lokali usługowych. Całkowita powierzchnia to 1734 m2.
Za projekt odpowiada ARCHITEKTURA NOVA.
 
 

– Lokale w odnowionej kamienicy to luksusowe apartamenty o wysokim standardzie wykończenia, zrealizowane z najwyższej klasy materiałów, nadających wyjątkowo ekskluzywny charakter inwestycji. Osoby zainteresowane zakupem informacje dotyczące cennika mogą uzyskać bezpośrednio u dewelopera – informuje Weronika Kucharska.

Mieszkanie na poddaszu w kamienicy na ul. Matejki 3

Aranżacja wnętrz łączy w sobie elegancję i klimat charakterystyczny dla stylu kamienicy ze świeżością nowoczesnych dodatków. Nieoczywiste połączenia elementów z odrobiną klasyki, to gwarancja niepowtarzalności wnętrz. Mieszkania są jasne, świeże z szeroką gamą możliwości ich umeblowania, nawet dla najbardziej wymagających klientów. 

Właścicielem inwestycji jest spółka Fortem To doświadczony zespół ekseprtów, specjalizujących się w branży nieruchomości, z bardzo ciekawym i niekonwencjonalnym spojrzeniem na rozwiązania rynku finansowego. 

„Wizualizacje mają charakter poglądowy i nie mogą być traktowane jako ostateczne projekty realizacyjne. Wygląd budynku może ulec nieznacznej zmianie na etapie realizacji.”

 

Właścicielem inwestycji jest spółka Fortem SA. To doświadczony zespół ekseprtów, specjalizujących się w branży nieruchomości, z bardzo ciekawym i niekonwencjonalnym spojrzeniem na rozwiązania rynku finansowego. 

„Wizualizacje mają charakter poglądowy i nie mogą być traktowane jako ostateczne projekty realizacyjne. Wygląd budynku może ulec nieznacznej zmianie na etapie realizacji.”

 

Chcecie urządzić swój dom? Przyjdźcie koniecznie do naszych salonów: Warszawa, Kraków i Łódź – zobacz adresy i umów się ze specjalistą >>

Podoba Ci się artykuł? Udostępnij →

Zapytaj // naszego eksperta

Barbara Kędzierska

Specjalista // Meble
×

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Maksymilian Płusa

Specjalista // Oświetlenie
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Składowa 22, Kraków