Metamorfoza 100 letniego domu na Śląsku | NOM Studio | IH - Internity Home

Metamorfoza 100 letniego domu na Śląsku | NOM Studio

Stuletnia willa zlokalizowana w Rybniku wymagała gruntownej metamorfozy. Wszystkich prac aranżacyjnych podjęła się architekt Monika Ledzion z pracowni NOM Studio. Parter willi zajmuje młode małżeństwo z małym synkiem, a piętro zaadaptowali rodzicie pary. Piękny dom jest w rodzinie Inwestorki od pokoleń. Wnętrza w tej 100 letniej willi charakteryzuje się wysokimi sufitami, oryginalnymi drzwiami oraz piękną drewnianą podłogą. Te znaczące i charakterystyczne elementy wystroju wnętrza stały się bazą nietuzinkowego projektu.

Serce klimatycznego domu

W kuchni zabudowa meblowa miała mieć klasyczny wygląd. Wszystkie fronty są ramiakowe. Uchwyty w górnych szafkach są niczym zdjęte z babcinej komody. Na ścianę nad blatem wybrano ciekawe błyszczące, o nierównych brzegach oraz różniących się kolorem płytki cegiełki. Dodają odpowiedniego klimatu kuchni. Miejsce z rodzinnym stołem zostało podkreślone przez rodzinę kolekcją talerzy powieszonych na ścianie.

Dostosowanie układu funkcjonalnego

Stając naprzeciw nowoczesnym potrzebom projektanci musieli dostosować stary układ pomieszczeń do oczekiwania Inwestorów. Każdy pokój był przechodni i taki miał zostać, gdyż mieszkańcy świadomi piękna, nie chcieli likwidować istniejących drzwi drewnianych. Po kilku rzutach aranżacji udało się uzgodnić ostateczny układ pomieszczeń. Ściany w pokojach zostały pomalowane na kolor biały i beżowy, tworząc spokojne tło do wyeksponowania starych mebli. Elementem, który łączą pomieszczenia jest użycie sztukaterii ściennej lub sufitowej. Stół został przeniesiony z salonu do kuchni, w salonie natomiast główne skrzypce gra wielki rodzinny narożnik i stare stylowe meble.

Sypialnia to kwintesencja elegancji i dobrego smaku. Każdy detal tworzy tu atmosferę i nie jest przypadkowy.

 

Pokój dziecięcy | Projekt: Monika Ledzion NOM Studio
Zdjęcia: Pietruszka Fotografia https://www.instagram.com/pietruszkafotografia/

Główna łazienka

W głównej łazience, do której wejście jest z salonu, sufit został pomalowany na kolor beżowy. W pomieszczeniu znajduję się wanna, wc z bidettą oraz duża umywalka z szafką z lustrem. Wzorzyste płytki podłogowe ciekawie komponują się z niejednorodnymi płytkami w kształcie cegiełki. Z łazienki można przejść do pralni.

Dzięki przemyślanym i funkcjonalnym przemianom udało się wydzielić dodatkową małą łazienkę. W mniejszej łazience znajduję się prysznic, wc oraz umywalka. W dużym okrągłym lustrze odbija się kolor łososiowy, dodający charakteru temu pomieszczeniu.

Projekt: Monika Ledzion NOM Studio

Zdjęcia: Pietruszka Fotografia https://www.instagram.com/pietruszkafotografia/

 

Monika Ledzion z pracowni NOM Studio  jest architektem wnętrz. Wiedzę teoretyczną zdobywała na politechnikach śląskiej oraz łódzkiej na kierunku Architektura. NOM studio to autorska pracownia specjalizująca się w tworzeniu projektów wnętrz pełnych kolorów i różnorodnych form. Wszystko dopełnia przemyślana funkcja kreowanej przestrzeni. Projekty często zawierają elementy vintage. Uwielbia łączyć style, myśleć nieszablonowo. Przy realizacji wymarzonego M uważnie słucha o potrzebach oraz marzeniach Inwestorów. Szczegółowa rozmowa pozwala zrozumieć oczekiwania i wcielić je w życie.

Zapytaj // naszego eksperta

Monika Gross

mgross@internity.pl
×

Wiktor Sumara

Specjalista // Wielkie formaty płytek
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Białystok

Internity Home Katowice

ul. Porcelanowa 23

Internity Home Kraków

ul. Krakusa 11

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków