Metamorfoza 31 metrowego mieszkania w kamienicy | Proj: Studio4design

 

Mieszkanie 31 metrowe zlokalizowane w krakowskiej kamienicy, w oficynie w części, która kiedyś była przeznaczona dla gospodarza domu. Do plusów takiej lokalizacji należy zapewne cisza, gdyż okna wychodzą na wewnętrzne podwórze, na które nie dochodzi miejski zgiełk. Dzięki temu w mieszkaniu jest cicho, choć niedaleko znajduje się ulica z tramwajami. Za nowoczesny projekt i przebudowę wnętrza odpowiada pracownia architektoniczna Studio4design

 

Przebudowa

Mieszkanie musiało najpierw zostać przebudowane, aby tworzyło funkcjonalny koncept. Kiedyś łazienka znajdowała się w obecnym salonie, a kuchnia w sypialni. Po zmianach przestrzeń jest bardziej ustawna, jasna i spełnia wymogi inwestora, który pragną, aby była nowoczesna i odpowiadała klimatowi Krakowa. Dzięki nowym rozwiązaniom uzyskano duży salon, w którym mieści się jadalnia, a w byłej kuchni duża sypialnia.

Rozjaśnienie przestrzeni

To niewielkie mieszkanie ze względu na swoje umiejscowienie jest pozbawione wpadających promieni słonecznych. Zdecydowano się zatem na biały kolor z akcentami. Podłogi również są białe, co wizualnie również powiększa wnętrze. Super akcentem kolorystycznym jest szałwiowy sufit ze sztukateriami i ozdobną lampą. Efekt jaki osiągnięto jest niesamowity: apartament o 31 m2 wygląda na dużo większy!

31 metrowe mieszkanie w kamienicy

Kuchnia z zielonymi szafkami jest niestandardowa i wspaniale uwydatnia piękno klasycznych płytek marmurowych. Część przy kuchni przeznaczona jest na „jadalnię”. Krzesła są z odzysku z lat 60 i odnawiane przez architektów ze Studio4design. Wszystkie detale: stół, zasłony, tapicerka na krzesłach, poduszki zostały dobrane z niezwykłą starannością.  

31 metrowe mieszkanie w kamienicy

Barwna sypialnia

Pokój jest w optymistycznych barwach ponieważ to najbardziej ciemne wnętrze z całego mieszkania. Charakteru nadają limonkowe akcenty oraz francuskie tapeta w miętowym kolorze. 

31 metrowe mieszkanie w kamienicy
31 metrowe mieszkanie w kamienicy Proj: Studio4design

Mini łazienka z prysznicem i tapetą

Projektanci z pracowni Studio4design zmierzyli się dość trudnym zadaniem, jakie przed nim stało. Urządzenie łazienki po pomieszczeniu gospodarczym, które miało około 1 metra powierzchni stało się niemałym wyzwaniem. W grubym murze postanowiono wykonać wnękę, która stała się miejscem na prysznic. Nawet fachowcy do końca nie wierzyli, że to się uda. Na szczęście wszystkie potrzebne sprzęty znalazły swoje miejsce w tej nietuzinkowej malutkiej łazience. Ciekawym akcentem jest tapeta pod prysznicem, która z białymi płytkami i czarnymi akcesoriami znakomicie kontrastuje. 

31 metrowe mieszkanie w kamienicy
31 metrowe mieszkanie w kamienicy Proj: Studio4design

 

Zapytaj // naszego eksperta

Agata Pietrzak

Specjalista // Meble
×

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Karol Gruszka

Specjalista // Tapety, sztukaterie, wykładziny, dywany
×

Wiktor Sumara

Specjalista // Wielkie formaty płytek
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Katowice

ul. Porcelanowa 23

Internity Home Kraków

ul. Krakusa 11

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków