Metamorfoza 70 metrowego mieszkania w przedwojennej kamienicy na Mokotowie | IH - Internity Home

Metamorfoza 70 metrowego mieszkania w przedwojennej kamienicy na Mokotowie

 

70 metrowe mieszkanie, które mieści się w sercu Starego Mokotowa w przedwojennej kamienicy, zostało poddane przebudowie. Pracownia architektoniczna Odbicie Wnętrze podjęła się gruntownej metamorfozy wnętrza dla pary trzydziestolatków na co dzień zapracowanych i zabieganych, pracujących w korporacjach. Inwestorzy byli zgodni,  mieli spójną i jasną wizję tego, co chcą w swojej na nowo projektowanej przestrzeni osiągnąć.
 

Rozwiązania projektowe

Wyzwaniem dla projektantki wnętrz, było zmierzenie się z trudnym i niefunkcjonalnym układem wnętrza. Tutaj pojawiły się najważniejsze zagadnienia i problemy do rozwiązania. Inwestorom przede wszystkim zależało na zmianie dojścia do łazienki, które wcześniej znajdowało się przy kuchni, na wygospodarowaniu dodatkowego miejsca do pracy i maksymalnym powiększeniu przestrzeni dziennej.


Problemy związane z wiekiem budynku

Jak to z wiekowymi budynkami bywa, problemy muszą się pojawić. Na początku pojawiła się przeszkoda w postaci podłączeń do pionów kanalizacyjnych, które znajdowały się tylko w jednym miejscu w samym rogu mieszkania, co narzuciło od razu konkretny sposób rozmieszczania sprzętów w łazience i kuchni. 

Następną twardą przeszkodą okazała się ściana, którą biuro projektowe chciało usunąć, a żadna sporządzona na przestrzeni lat dokumentacja budynku nie mówiła nic o tym, jakiego rodzaju jest to ściana. Finalnie okazały się to być dwie cienkie ścianki, zestawione ze sobą, będące pozostałością po wcześniejszym podziale lokali, ale nie obyło się bez procedur urzędowych. Nieprzewidzianą komplikacją okazała się też zbyt cienka ścianka międzylokalowa, także brak wylewek w części mieszkania. Rzeczywistość zawsze weryfikuje przyjęte założenia i trzeba się liczyć z tym, że wiele rzeczy może się wydarzyć. 

 

Kuchnia bliżej nieba

Szafki kuchenne w kolorze błękitu, to inwencja biura projektowego, które zawsze chce w swoich projektach zawrzeć coś oryginalnego i kreatywnego. Co ciekawe Właściciele nie od razu byli do niej przekonani. Tak czasami bywa z niesztampowymi rozwiązaniami. Odcień błękitnych szafek jest specjalnie dobierany do płytek podłogowych Aparici Carpet. 

 
Metamorfoza mieszkania w przedwojennej kamienicy na Mokotowie
Metamorfoza mieszkania w przedwojennej kamienicy na Mokotowie


Przeczytaj więcej interesujących artykułów ?  

 
Odbicie Wnętrza Metamorfoza mieszkania w przedwojennej kamienicy na Mokotowie

Pomimo wielu napotkanych trudności, całość przytulnego i nowoczesnego wnętrza jest idealna.

Sami architekci mówią, iż „…oglądanie finalnych efektów wielomiesięcznej pracy daje nam niesamowitą satysfakcję. Cieszy też to, że mogliśmy pracować z tak otwartymi na nasze propozycje Klientami, którzy w momentach wątpliwości, decydowali się zaufać naszemu osądowi. To przede wszystkim dzięki ich decyzjom możemy teraz z dumą pokazywać efekty naszych działań”.

Ściana w sypialni została wykonana przez stolarza z obłogu dębowego, szczotkowanego i wykończonego naturalnym lakierem.

Odbicie Wnętrza Metamorfoza mieszkania w przedwojennej kamienicy na Mokotowie

W łazience wybrano płytki z motywami geometrycznymi, klasycyzujące meble i przepiękną modną czarną armaturę. Widać tu zabawę w łączenie ze sobą pozornie nie pasujących elementów. Tworzy się przepiękny obraz wnętrza, gdzie ważne są kształty, kolory. 

Odbicie Wnętrza Metamorfoza mieszkania w przedwojennej kamienicy na Mokotowie
Odbicie Wnętrza Metamorfoza mieszkania w przedwojennej kamienicy na Mokotowie

Łazienkę urządzisz w naszych salonach - przyjdź!

 

Zapytaj // naszego eksperta

Barbara Kędzierska

Specjalista // Meble
×

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Iwona Karwowska

Specjalista //Oświetlenie
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków