Metamorfoza 72 metrowego mieszkania na Mokotowie | Proj: Butterfly Studio

Mieszkanie o metrażu 72 metrów zostało zaaranżowane od nowa, przez biuro projektowe Butterfly Studio. Marzeniem właścicieli było, aby miejsce w którym żyją, nabrało przede wszystkim eleganckiego lecz również przytulnego klimatu. Wyzwaniem projektowym dla architektek było powiększenie metrażu, które przez skosy, zaokrąglenia oraz łuki pomniejszały mieszkanie. Dzięki wyprostowaniu ścian oraz zabudowaniu balkonu udało się w 100 % zrealizować plan. W miejscu balkonu znajduję się teraz strefa jadalniana z rodzinnym stołem, który zaakcentowano dekoracyjną lampą. Mieszkaniu przed metamorfozą brakowało spójności oraz elementów, które sprawiłyby, że użytkownicy czuliby się wyjątkowo.

Jadalnia po metamorfozie | Proj: Butterfly Studio

 

Gdy przejdziemy do poszczególnym elementów nowego wystroju, największy efekt już od samego wejścia robi podłoga – poddymiana jodełka francuska. Kolor jodełki nie tylko dodaje charakteru temu wnętrzu, ale także idealnie współgra z biało – złotą bazą całego projektu. Jak już wspomniałyśmy, cała przestrzeń została powiększona o dodatkowe 10m2, natomiast chciałyśmy jeszcze bardziej podbić przestrzeń stosując wiele połaci luster – przy ścianie RTV, szafie wejściowej oraz garderobie – mówią architektki z pracowni Butterfly Studio. 

Metamorfoza kuchni

Wyzwaniem projektowym było pozostawienie części istniejących zabudów meblowych – całej kuchni oraz szafy, w taki sposób, aby idealnie wpisywały się w nowe założenia. Tym sposobem część wejściowa otrzymała lustrzane fronty, w których odbija się kuchnia z pięknymi, nowymi, frezowanymi frontami wzbogaconymi o złote uchwyty. Ponadto od strony salonu zamiast barku wygospodarowano dodatkowe miejsce pod blatem na przechowywanie.

Butterfly Studio
Butterfly Studio

W układzie funkcjonalnym zmieniłyśmy także wejście do sypialni, wydzielając dla domowników sporych rozmiarów garderobę. Wszystkie szafy mają fronty nawiązujące do tych w części dziennej mieszkania. Po przejściu przez garderobę dostajemy się do sypialni, która w naszych założeniach miała pełnić rolę oazy i miejsca odpoczynku. Aby dodać przytulności temu pomieszczeniu na podłodze została zastosowana miękka wykładzina, szereg przytulnych tekstyliów – od zasłon w oknach po narzuty i poduszki na wygodnym łóżku z wysokim, tapicerowanym wezgłowiem. Dzięki zastosowaniu wielu elementów pochłaniających dźwięk sypialnia stała się idealnym miejscem relaksu. Ważnym elementem jest przytłumione światło, nadające kameralny nastrój. Nie chciałyśmy wprowadzać do tego pomieszczenia żadnych, intensywnych lamp z widoczną żarówką.

Butterfly Studio

Elegancka klasyczna łazienka 

Ostatnim pomieszczeniem ujętym w tym projekcie jest łazienka, która zmieniła się nie do poznania. Brązowe płytki ustąpiły miejsca marmurowym, biżuterią stały się mosiężne baterie podtynkowe oraz ogromne lustro w złotej ramie. Cała ściana za WC została zagospodarowana na miejsce do przechowywania, a pod blatem sprytnie udało się ukryć suszarkę bębnową. Wszystkie zabudowy meblowe zostały nafrezowane, a następnie pomalowane pod konkretny kolor NCS, dopasowany do preferencji klienta.

Butterfly Studio

Realizacja mieszkania w każdym aspekcie jest wynikiem dbałości o najmniejszy detal. Projektantki wychodzą z założenia, że każdy projekt jest wyjątkowy, a efekt, który Inwestor otrzymuje w rzeczywistości przewyższa jego oczekiwania, które miał na etapie wizualizacji. Mimo, że zazwyczaj projekty Butterfly Studio ubrane są w dużo więcej kolorów, to mieszkanie zachwyca swoją pozornie prostą do zaprojektowania bazą kolorystyczną, idealnym doborem dodatków oraz nietuzinkową elegancją. To kolejny dowód na to, że klasyka w nowoczesnym wydaniu wcale nie musi być nudna. 

 

Zdjęcia mieszkanie przed metamorfozą
Przed zmianami
Po zmianach projektowych


Projekt mieszkania: Butterfly Studio >>

Zapytaj // naszego eksperta

Barbara Kędzierska

Specjalista // Meble
×

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Sylwia Matusiak

Specjalista // Podłogi drewniane
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Katowice

ul. Porcelanowa 23

Internity Home Kraków

ul. Krakusa 11

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków