Metamorfoza mieszkania 38m2 w kameralne studio pilatesu

Metamorfoza mieszkania 38m2 w kameralne studio pilatesu

Dzisiejsza metamorfoza zdecydowanie odbiega od tych, które pokazywaliśmy do tej pory na łamach portalu internityhome.pl. Tym razem, w wyniku totalnej przebudowy niewielkiego lokalu, powstało kameralne studio pilatesu. Autorką projektu jest Kristina Busko – architektka, która w swojej pracy zawsze stara się łączyć inspiracje sztuką z historią miejsca i wymaganiami inwestora. Miejsce przeznaczone do ćwiczeń dla bardzo małej grupy osób, miało harmonijnie spajać ściśle określone funkcje z wizualnym aspektem, który będzie sprzyjać skupieniu, a jednocześnie stanowić wizytówkę studia. Tak powstała butikowa przestrzeń w rozbielonych odcieniach różu i ozdobiona subtelnymi złotymi detalami. 

Biżuteria wnętrz – złote akcesoria, które odmienią twój dom

Strefa ćwiczeń w odcieniach brzoskwini 

Poddany totalnej metamorfozie lokal, znajduje się na wrocławskim rynku i posiada jedynie 38m2. Pierwotnie pełnił rolę mieszkania, podzielonego na trzy pokoje i łazienkę z wielką wanną i grzejnikiem, przez co nie było już tam miejsca na umywalkę. Stare budownictwo posiadało wiele mankamentów, z którymi należało się uporać: boazeria, rury do ogrzewania po środku pokoju oraz krzywe ściany. Dzięki dobremu rozplanowaniu przestrzeni, udało się zorganizować przestronną salę do ćwiczeń, mieszczącą cztery reformery. Piękna drewniana podłoga ułożona w jodełkę oraz grzejnik żeberkowy, wprowadza tu klimat kamieniczny. Duże lustra w kształcie łuku, nie tylko pomagają w ćwiczeniach, ale i powiększają oraz rozjaśniają przestrzeń, natomiast ich złota rama nadaje biżuteryjnego charakteru. 

Metamorfoza mieszkania 38m2
Mieszkanie przed i efekt po metamorfozie | Proj.: Kristina Busko

Pastelowe wnętrze 

Poza salą do ćwiczeń, wygospodarowano niewielką kuchnię praz wygodą łazienkę z prysznicem i umywalką. Tutaj, również nie mogło zabraknąć butikowego charakteru w odcieniach różu, który charakteryzuje projekt. Biel ścian kuchennych stapia się z kolorem blatów i półkami pływającymi, tworząc monolityczne tło. Fronty szafek są w pudrowym różu i uzupełnia je biżuteryjny detal w formie złotych uchwytów. Aranżację kuchni dopełnia złota bateria w stylu retro. 

Kuchnia bez górnych szafek | TOP 20 projektów

Metamorfoza mieszkania 38m2
Kuchnia przed i po | Proj.: Kristina Busko

Aranżacja łazienki wieńczy projekt studia. Główną rolę grają tutaj płytki w typie zellige o błyszczącej, nierównomiernej powierzchni. Różnorodność tonacji kremowego, przez brzoskwiniowy po ciemny beż, nawiązuje do kolorystyki pozostałych pomieszczeń i tworzy znamienny dla nich, butikowy styl. Nie mogło tu również zabraknąć złotych akcentów: armatury, uchwytów meblowych oraz profili prysznica. 

Metamorfoza mieszkania 38m2
Łazienka przed i po | Proj.: Kristina Busko

Kiedy abstrakcja spotyka klasykę | Mikroapartament w centrum Wrocławia

Zapytaj // naszego eksperta

Agnieszka Wichracka

Specjalista //Wyposażenie wnętrz
×

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Joanna Siarecka

Specjalista // Tekstylia, dekoracje okienne
×

Karol Gruszka

Specjalista // Tapety, sztukaterie, wykładziny, dywany
×

Specjalista branży oświetlenia

Oświetlenie dekoracyjne
×

Wojciech Mantur

Specjalista // Oświetlenie
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Katowice

ul. Porcelanowa 23

Internity Home Kraków

ul. Krakusa 11

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków