Metamorfoza mieszkania w bloku | Projekt SOW Archi Design | IH - Internity Home

Metamorfoza mieszkania w bloku | Projekt SOW Archi Design

Metamorfoza mieszkania znajdującego się w bloku z wielkiej płyty wybudowanym w 1970 roku, w stylowe, przytulne  wnętrze jest możliwa! Dziś przedstawiamy Wam wyjątkowy projekt mieszkania pracowni SOW Archi Design, w którym architektce znakomicie udało się połączyć klasykę, z minimalnymi elementami stylu hampton, z charakterystycznymi elementami aranżacyjnymi dla starych kamienic.  

Mieszkanie znajduję się w Warszawie w przepięknej zielonej dzielnicy obok Kępy Potockiej na Żoliborzu. Chociaż wnętrze ma tylko 45 metrów optycznie wydaję się, że jest dużo większe. Podczas planowania remontu architektka zdecydowała się na wyburzenie kilki ścian i postawienie nowych. Dzięki temu uzyskano nowy i bardzo funkcjonalny układ pomieszczeń. Wcześniej kuchnia prezentowała się nieciekawie była wąska, stanowiła oddzielne pomieszczenie i była nieustawna. Obecnie to przepiękna jasna przestrzeń cudownie komponująca się z resztą mieszkania. Została otwarta na pokój dzienny, wybrano białą zabudowę kuchenną z drewnianym blatem. Pod oknem znalazło się miejsce na spożywanie nieśpiesznie śniadania i obserwowanie rozpoczynającego się dnia. 

Nie udało się również uratować starego parkietu dlatego w całym mieszkaniu wymieniono podłogę, wybrano drewniane dębowe dechy, które wspaniale kontrastują z ciemnogranatowymi akcentami. Salon to komfortowa strefa relaksu. Na środku pokoju ustawiono szary wygodny narożnik, a pod oknem drewniany stół jadalniany z welurowymi granatowymi krzesłami. Sztukateria na szarej ścianie to ciekawy motyw nawiązujący do kamienic. Mieszkanie nie było łatwe w remoncie krzywizny, boazerie, sypiące się ściany i strop, to było prawdziwe wyzwanie dla całej ekipy.

Niewielka łazienka lecz sprytne triki aranżacyjne powiększają wnętrze, nadają jej lekkości i funkcjonalności. Piękne nieregularne grantowe kafle tworzą łazienkę oryginalną z charakterem.

Zapytaj // naszego eksperta

Agnieszka Wichracka

Specjalista //Wyposażenie wnętrz
×

Barbara Kędzierska

Specjalista // Meble
×

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Sylwia Matusiak

Specjalista // Podłogi drewniane
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków