Metamorfoza mieszkania w duchu zero waste i low budget | Design: Metraż | IH - Internity Home

Metamorfoza mieszkania w duchu zero waste i low budget | Design: Metraż

Mokotów to dzielnica, która cieszy się dobrą renomą. Wiele osób wybiera Mokotów jako miejsce zamieszkania. Dzięki dobrej infrastrukturze komunikacyjnej, mieszkańcy Mokotowa mają łatwy dostęp do centrum Warszawy, co ułatwia zarówno dojazd do pracy, jak i korzystanie z bogatej oferty kulturalnej i rozrywkowej. słynie z licznych parków i terenów zielonych. Jest to idealne miejsce dla osób ceniących bliskość natury i aktywny tryb życia. Dzielnica oferuje wiele sklepów, restauracji, kawiarni, szkół, przedszkoli i innych instytucji, co sprawia, że jest wygodnym miejscem do życia. I to właśnie tu w mieszkaniu zlokalizowanym w zielonej części Mokotowa, architekt z pracowni METRAŻ Studio przeprowadziła gruntowną przemianę wnętrza.

 

Mieszkanie w stylu zero weste

Mieszkanie należy do młodego małżeństwa, które uwielbia rośliny we wnętrzach. Na razie ich jest tu niewiele, ale jest plan na stworzenie domowej jungli. Głównym założeniem projektowym było przeprowadzenie zmian zgodnie z zasadą Zero Weste, ale także z uwzględnieniem, iż jest do dyspozycji „low budget”. Ze względu na lokalizację i otaczającą budynek naturę, zewnętrzną zieleń architekt koniecznie chciała wprowadzić do wnętrza.

Z zachowanych oryginalnych elementów, to udało się uratować stary drewniany parkiet, który Inwestorzy sami zdjęli wyszlifowali i ułożyli na nowo. Pomiędzy pokojami była wąska szafa na krawaty. Postanowiono ją wyburzyć i dzięki temu zabiegowi udało się uzyskać przebłysk światła, między pokojami. Na szczęście mieszkanie jest usytuowane na przestrzał: wschód i zachód. Mieszkanie o ekspozycji wschodniej i zachodniej otrzymuje naturalne światło zarówno w porannych, jak i wieczornych godzinach. Udało się stworzyć jasne i przyjemne wnętrze.

Styl wnętrza

Mieszkanie swoim stylem miało nawiązywać do starych kamienic, lecz z odrobiną luzu i przestrzeni. Ze względu na to, że krzesła zabierały dość dużo miejsca, zaprojektowano długą szafkę RTV, która jest również siedziskiem przy stole. W mieszkaniu brakuje jeszcze kilku elementów, ale już dziś cieszy mieszkańców swoim anturażem.

Łazienka z oknem

Z 3 wąskich pomieszczeń i łazienki bez umywalki – wygospodarowała architekt wąską – choć pojemną łazienkę z oknem. Architekt jest zwolenniczką jasnych wnętrz, także okno w łazience jest idealnym rozwiązaniem, w dzień nie trzeba nawet włączać światła. Najważniejsza w łazience jest oczywiście wanna, bez której mieszkańcy nie wyobrażają sobie życia. Do niej architekt dobrała doskonałej jakości armaturę, w kolorze mosiądzu, niemieckiej firmy Hansgrohe. Płytki, które tworzą tu niezwykły klimat to błyszczące cegiełki Equipe.

 

 

 

 

 

 

 

Zapytaj // naszego eksperta

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Ewa Banasiewicz-Kieliszek

Specjalista // Wyposażenie wnętrz
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Olsztyn

Internity Home Wrocław

Internity Home Białystok

Internity Home Katowice

ul. Porcelanowa 23

Internity Home Kraków

ul. Krakusa 11

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków