Metamorfoza schodów

Spektakularna metamorfoza wnętrza

Budynek z początku XX wieku został poddany gruntownej metamorfozie. Inwestorom zależało na stworzeniu minimalistycznego, jasnego z funkcjonalnymi rozwiązaniami domu. Zaplanowano również pozostawienie niektórych autentycznych elementów, jak belki czy cegła, która został na nowo odkryta.

Trzy zewnętrzne ściany nośne pozostały nienaruszone, podczas gdy tył domu został całkowicie wyburzony. Zespół projektowy zainstalował również nowe ramy wewnętrzne.

Od samego początku klienci – deweloper i specjalista w dziedzinie sztuki – wiedzieli, że chcą minimalistycznego wnętrza, w tym okien sięgających od podłogi do sufitu, bez listew ozdobnych i obudowy oraz precyzyjnych szczegółów. Nowy plan podkreśla „otwartość” i łączność między nie tylko pokojami, ale także między piętrami – i poczucie skali.

Kuchnia została odmieniona w przepiękny, nowoczesny sposób. Okna od sufitu do połogi uwydatniają jej piękno i funkcjonalny rozkład. Każde okno zostało umieszczone strategicznie, aby wprowadzić naturalne światło i uchwycić ziarnistość i teksturę miasta, zapewniając jednocześnie prywatność.

Kuchnia po metamorfozie

Kuchnia po metamorfozie

Wejście na schody

Przy wejściu schody nabierają rzeźbiarskiej artystycznej linii oraz integrują wbudowaną ławkę. Na ścianie pozostawiono oryginalną czerwoną cegłę. Po lewej stronie okno przechwytuje zewnętrzną cegłę sąsiada. W domu zachowano te momenty, w których wnętrze i otoczenie zaczynają się łączyć w nietuzinkowy sposób.

Metamorfoza schodów

Projektanci starali się jak najbardziej otworzyć widok na podwórko, jednocześnie instalując okna w miejscach domu, gdzie np nie trzeba zaciągać żaluzji. Piękna kolekcja żelazek została wyeksponowana i należą do ojca właściciela domu, który był projektantem przemysłowym. 

Metamorfoza schodów

Metamorfoza schodów

 

 

 

Podoba Ci się artykuł? Udostępnij →

Zapytaj // naszego eksperta

Barbara Kędzierska

Specjalista // Meble
×

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Składowa 22, Kraków