Meteamorfoza 117 metrowego mieszkania | Proj: Butterfly Studio | IH - Internity Home

Meteamorfoza 117 metrowego mieszkania | Proj: Butterfly Studio

Projekt obejmuje metamorfozę 117 m mieszkania na Mokotowie w Warszawie. Klienci zdecydowali się na odważne połączenia. Postawiono na naturalne materiały oraz ciemne drewno. Największym wyzwaniem dla architektek z pracowni Butterfly Studio było stworzenie zupełnie od nowa układu funkcjonalnego mieszkania. Rodzina lubi spędzać razem czas, dużo gotują oraz ich dom jest otwarty dla gości. Z tych względów musiała powstać dobrze przemyślana strefa dzienna, która płynnie połączyła kuchnię oraz salon.

 

Strefa dzienna w 117 metrowym mieszkaniu | Proj: Butterfly Studio

Mieszkanie jest jasne, przestronne oraz dobrze rozplanowane. Jednak obecny układ pomieszczeń został całkowicie odwrócony w stosunku do poprzedniego planu. Efekt jaki osiągnięto jest oszałamiający. Powstała nowoczesna kompozycja, która spełnia wszelkie oczekiwania Inwestorów.

Tło nowoczesnej aranżacji

W całym mieszkaniu na podłodze znajduje się dębowa jodełka oraz gdzieniegdzie mikrocement. Dzięki tym wyborom na podłodze nie ma żadnej fugi. Podłogi z mikrocementu są bardzo cienkie. Zarazem są niezwykle trwałe i odporne na różne warunki, uszkodzenia mechaniczne, ścieranie, chemię gospodarczą. Nie chłoną wody ani tłuszczu. Są łatwe w utrzymaniu w czystości. Na ich wygląd mogą wpłynąć jedynie silne środki o odczynie kwasowym. Dzięki swym właściwościom mogą być stosowane w każdym wnętrzu – w kuchni, łazience, sypialni, salonie, a nawet saunie.

Strefa dzienna

Salon z dużymi przeszkleniami to idealne miejsce do spędzania wspólnych rodzinnych chwil. Komfortowy rudy narożnik zapewnia relaks. Przytulny i nowoczesny klimat tworzy każdy element aranżacji.

Inwestorzy to ludzie otwarci i nie bojący się odważnych zestawień. Dzięki temu łazienki to ciekawe kompozycje kolorystyczne oraz materiałowe. Udało się wprowadzić do nich miks płytek, połączono duże formaty z mozaikami. Efekt jest zaskakujący i nietuzinkowy. W domu znajdują się dwie łazienki, które różnią się motywem kolorystycznym. Jedna jest różowa a druga niebieska.

Różowa charakterna

Łazienka z sauną

Regularne chodzenie do sauny wzmocni organizm, doda mu siły i witalności oraz poprawi krążenie krwi. Nic dziwnego, że to forma relaksu tak popularna w Finlandii, gdzie pogoda nie rozpieszcza mieszkańców. Podobno to właśnie również dzięki saunie są oni tak zahartowani. Warto pamiętać, że sauna będzie zdrowa tylko, jeśli będziemy z niej racjonalnie korzystać. Specjaliści podkreślają, że dwa seanse w saunie w tygodniu to maksimum. Jak widać, w tym przypadku sprawdza się stare porzekadło, „co za dużo to niezdrowo”.

Projekt: Butterfly Studio

IG: butterflystudiodesign

Zapytaj // naszego eksperta

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Ewa Banasiewicz-Kieliszek

Specjalista // Wyposażenie wnętrz
×

Marcin Jaczewski

Specjalista //Wyposażenie wnętrz
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Katowice

ul. Porcelanowa 23

Internity Home Kraków

ul. Krakusa 11

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków