Miedź, szmaragd i styl loftowy w 67 metrowym mieszkaniu | Burza Design Paulina Burzyńska | IH - Internity Home

Miedź, szmaragd i styl loftowy w 67 metrowym mieszkaniu | Burza Design Paulina Burzyńska

67 metrowe mieszkanie z ogródkiem zlokalizowane jest na jednym z wrocławskich osiedli i zostało zaprojektowane dla młodego małżeństwa, przez architekt Paulinę Burzyńską z pracowni Burza Design.

W mieszkaniu dominuje szmaragdowy kolor, który wspaniale kontrastuje z elementami miedzi, elegancką czernią. Połączenie barw jest odważne i nieszablonowe. Kolorystyka projektu nadaje wnętrzu dużo świeżości. Projekt wnętrza opiera się na loftowym stylu w połączeniu z eleganckim wydźwiękiem, gdzie naturalne elementy są przedstawiane w nowej formie. Tak jak np. lakierowana miedź w kołnierzu kuchennym, czy stare rustykalne deski zostały wykorzystane jako drzwi do garderoby czy frontów szafy.

Ściana nad blatem w kuchni została wykonana z patynowej prawdziwej miedzi, która została pokryta lakierem samochodowym. Natomiast blat w kuchni jest wykonany z płomieniowanego kamienia Nero Zimbabwe.

Projekt mieszkania Burza Design
zdjęcia: Piotr Kunc Citipixel

Ściany nadają stylu

Tynki na ścianach są wykonane za pomocą efektu dekoracyjnego Loft firmy Jeger, co oznacza, że nie są idealnie gładkie, ale mają surowy i industrialny wygląd.  Ten kolor jest przełamany dodatkowo przez miedź i czernie, które dodają wnętrzu nutę tajemniczości.

 

Projekt mieszkania Burza Design zdjęcia: Piotr Kunc Citipixel
Projekt mieszkania Burza Design zdjęcia: Piotr Kunc Citipixel

Bardzo ważnym elementem projektu jest wykorzystanie wielu naturalnych materiałów, takich jak surowe drewno, beton czy miedź. To wszystko tworzy unikalny i oryginalny wygląd wnętrza, który odróżnia je od innych. Całość projektu jest w harmonii z surowością i industrialnym charakterem, tworząc jednocześnie wyjątkowo stylową i elegancką przestrzeń. Na podłogę wybrano panele winylowe, które świetnie imitują drewno a są bardzo trwałe.

Loftowe drzwi do garderoby oraz zabudowa meblowa w sypialni została wykonana z odzyskanych desek, które są szczotkowane i połączone ze sobą.

 

Łazienka z wanną utrzymana jest w kolorystce biało-czarnej z dodatkiem turkusowo-miedzianych płytek. To połączenie kolorów tworzy elegancką i nowoczesną atmosferę w łazience. Turkusowo-miedziane płytki są użyte jako ozdobne akcenty w łazience. Wszystko dopełnia niezawodna czarna armatura.

Projekt mieszkania: Burza Design
Zdjęcia: Piotr Kunc Citipixel

 

Architekt Paulina Burzyńska tworzy autorską pracownię Burza Design. Ukończyła Akademię Sztuk Pięknych we Wrocławiu na kierunku Architektury Wnętrz i Wzornictwa Przemysłowego. Już w trakcie studiów rozpoczęła współpracę z  czołowymi firmami z branży, a swoje prace wystawiała na festiwalach projektowych takich Łódź Design, Nocy z Dizajnem we Wrocławiu, czy kilku międzynarodowych wystawach. W pracy najbardziej inspirują ją podróże, muzyka, poznawanie nowych kultur i relacje z ludźmi, to właśnie spotkania z inspirującymi osobami są najlepszym aspektem pracy projektanta. Jedną z wielu podróży, która wpłynęła na nią najbardziej to wyjazd do Finlandii, gdzie zwiedzając zakątki pięknego kraju, poznała również wielu inspirujących ludzi, nabrała doświadczenia w jednym z najlepszych uniwersytetów w Europie (Helsinki Metropolia University of Applied Sciences), a przede wszystkim odkryła zakątki własnej duszy, które ukształtowały ją jako projektanta.

 

Zapytaj // naszego eksperta

Tomasz Szala

Specjalista // Wyposażenie wnętrz
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Olsztyn

Internity Home Wrocław

Internity Home Białystok

Internity Home Katowice

ul. Porcelanowa 23

Internity Home Kraków

ul. Krakusa 11

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków