Miejska przystań - projekt pracowni Miśkiewicz Design

Miejska przystań – projekt pracowni Miśkiewicz Design

Przytulny apartament w centrum stolicy jest miejskim azylem właścicieli, którzy na co dzień mieszkają pod Warszawą. Chcieli mieć swoje miejsce na wypadek, gdyby sprawy zawodowe zatrzymały ich na dłużej w mieście, a także możliwość noclegu po wizycie w teatrze czy spotkaniu z przyjaciółmi. Aranżacje powierzyli studiu Miśkiewicz Design prowadzonemu przez architekt Magdalenę Miśkiewicz, natomiast architektem trzymającym pieczę nad projektem była Gabriela Radwanowska.

Projekt: Miśkiewicz Design Architektura Wnętrz; Zdjęcia: Łukasz Zandecki

Miejska garsoniera z nutą szmaragdowej zielni | proj. JMW Architekci

Miejsce, do którego chce się przyjeżdżać 

Zapytani o oczekiwania, co do projektu wnętrz właściciele jednogłośnie oświadczyli „żeby chciało się przyjeżdżać”. Miało być przytulnie i domowo. Biorąc pod uwagę sugestie inwestorów, architektka stworzyła przyjazną do życia przestrzeń w stylu współczesnym. Proste formy, naturalne materiały utrzymane w kolorach ziemi i optymalne wykorzystanie przestrzeni dało pożądany efekt. Apartament składa się z salonu z aneksem kuchennym, łazienki, sypialni i pokoju dzieci. Ze względu na ograniczenia powierzchni wykorzystano maksymalnie każdy centymetr.

 

Elegancki apartament dla rodziny powstały z połączenia dwóch mieszkań

Gra salonowa

Od wejścia prowadzi korytarz, płynnie przechodzący w kuchnię, która otwiera się na salon. Wzrok przykuwa ściana obłożona okładziną z forniru, nawiązująca odcieniem do górnych frontów kuchennej zabudowy. Tuż przy niej stanął stół jadalniany z krzesłami w stylu lat 60. tych. Cienkie, czarne, ukośne nóżki nadają meblom lekkości i idealnie korespondują z sąsiadującym ażurowym regałem z metalu, który stanowi oryginalne przepierzenie pomiędzy kuchnią a salonem. Za nim ukrywa się sofa. Miękka, niesamowicie wygodna, jest ulubionym miejscem właścicieli, którzy chętnie spędzają tu wolny czas po pracy. Ścianę za kanapą zdobi ryflowana tapeta w odcieniach chłodnego beżu. Udało się też w przestrzeń między nimi wkomponować podręczną półką na książki, na której zadomowił się sympatyczny jamnik. Ważną rolę w projekcie pełni także oświetlenie. Rożne rodzaje lamp i punktów świetlnych tworzą nastrojowe iluminacje.

Projekt: Miśkiewicz Design Architektura Wnętrz; Zdjęcia: Łukasz Zandecki

Strefa dzienna – jak ją urządzić | Najciekawsze projekty architektów

Na dobry sen

Sypialnia znajduje się za lustrzanymi drzwiami. Utrzymana w odcieniach bieli i jasnego drewna z delikatnymi akcentem pudrowego różu, jest przyjemnym miejscem wypoczynku. Zaprojektowana zabudowa okalająca łóżko mieści w sobie pojemne szafki i schowki. Ryflowania, w tym wypadku na frontach, są znakiem charakterystycznym tego apartamentu. Pojawiły się również na tapecie w salonie, odnajdziemy je też w łazience.

Oświetlenie w sypialni – praktyczny poradnik z masą inspiracji

Projekt: Miśkiewicz Design Architektura Wnętrz; Zdjęcia: Łukasz Zandecki

Pokój dzieci jest zarazem miejscem do spania, jak i gabinetem. Dwa zestawione ze sobą łóżka, nad którymi rozpościera się cały świat, sąsiadują z zabudową meblową, w której ukryta jest szafa i biurko. Młodzież może po szkole przyjść i od razu odrobić lekcje, zanim wszyscy razem pojadą do domu pod miastem.

Projekt: Miśkiewicz Design Architektura Wnętrz; Zdjęcia: Łukasz Zandecki

Jak urządzić pokój dziecka? – wywiad z architektem Magdaleną Miśkiewicz

Codzienna odnowa

Minimalizm i proste formy widoczne są również w łazience. Czarny gres, przypominający marmur, został zestawiony z drewnopodobną płytką o ryflowanej teksturze, znanej już z sypialni. Taki sam wzór ma szafka pod umywalką. Czarna armatura dodaje wnętrzu elegancji i charakteru. Podobnie jak w salonie, architekta zastosowała tu wiele rożnych punktów świetlnych, które można dowolnie komponować ze sobą, tworząc uroczy klimat do kąpieli.

Projekt: Miśkiewicz Design Architektura Wnętrz; Zdjęcia: Łukasz Zandecki

Czarna łazienka – leksykon produktowy!


Projekt: Miśkiewicz Design Architektura Wnętrz;

WWW: https://www.miskiewiczdesign.pl/

Zdjęcia: Łukasz Zandecki

 

Zapytaj // naszego eksperta

Agnieszka Wichracka

Specjalista //Wyposażenie wnętrz
×

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Karol Gruszka

Specjalista // Tapety, sztukaterie, wykładziny, dywany
×

Specjalista branży oświetlenia

Oświetlenie dekoracyjne
×

Wojciech Mantur

Specjalista // Oświetlenie
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Katowice

ul. Porcelanowa 23

Internity Home Kraków

ul. Krakusa 11

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków