Mieszkanie 70 metrowe w neogotyckiej kamienicy | Loft Factory | IH - Internity Home

Mieszkanie 70 metrowe w neogotyckiej kamienicy | Loft Factory

 

Zjawiskowe mieszkanie we Wrocławiu znajdujące się w neogotyckim budynku z czerwonej cegły zostało zaprojektowane przez Agatę Kasprzyk-Olszewską z Loft Factory. Wnętrze mieszkania jest przestronne i jasne, dzięki dużym strzelistym oknom, które wpuściły do niego mnóstwo naturalnego światła. Widok na zabytkowe Stare Miasto oraz neogotycki szpital dodaje uroku i dodatkowo podkreśla unikalny charakter tego miejsca. Właścicielka lokum na stałe mieszka w Szwecji, jej córka w Australii więc mieszkanie zostało pomyślane jako miejsce wspólnych spotkań.

Najcenniejszym elementem tego 70 metrowego mieszkania są okna. Klimatu dodaje również drewniana podłoga ułożona we francuską jodełkę. Wspaniała sztukateria na śnieżnobiałych ścianach oraz kręcone schody idealnie spinają tę artystyczną przestrzeń.

 

Agata Kasprzyk-Olszewska z Loft Factory | zdjęcia: Gracjan Donarski

Galeria sztuki w mieszkaniu

Mieszkanie stało się nie tylko miejscem zamieszkania, ale również galerią sztuki i wystawą unikatowych przedmiotów. Agata Kasprzyk-Olszewska zadbała o to, aby każdy element wystroju nawiązywał do historii budynku i lokalnej kultury, jednocześnie wprowadzając nowoczesne i oryginalne akcenty.

We wnętrzu możemy podziwiać ceramiczną rzeźbę Jakuba Biewalda. Są też obrazy Martyny Ścibor i Ivo Nikića oraz praca Jerzego Zajączkowskiego skompletowane dzięki Artwork House – platformie łączącej artystów, architektów i kolekcjonerów sztuki. Wnieśli do mieszkania unikalne elementy i dodali mu autentycznego charakteru. Dzięki temu mieszkanie nie tylko łączy stylową architekturę z nowoczesnym designem, ale również promuje lokalne talenty i kulturę.

W mieszkaniu znajduję się pomysłowe rozwiązania, jak pojemne zabudowy do przechowywania i specjalne miejsca na walizki. Jest tu funkcjonalnie, a przestrzeń jest łatwa do utrzymania porządku.

 

Apartament jest piękny, lecz również praktyczny. Znajdują się w nim również dwie sypialnie. Jedna z nich należąca do córki na 11 metrowej antresoli nad aneksem kuchennym, druga sypialnia matki to przestrzeń z łóżkiem zaprojektowanym przez architekt.

 

Agata Kasprzyk-Olszewska z Loft Factory | zdjęcia: Gracjan Donarski

 

Klasyczna łazienka

Łazienka swoją aranżacją nawiązuje do klasycznych wnętrz w starych kamienicach. Do wykończenia ścian architekt wybrała płytki wielkoformatowe z białego marmuru o czarnym żyłkowaniu. Zaoblona szafka wykonana została na zamówienie według projektu architektki.

Agata Kasprzyk-Olszewska z Loft Factory | zdjęcia: Gracjan Donarski

Zapytaj // naszego eksperta

Agnieszka Stpiczyńska

Specjalista // Wyposażenie wnętrz
×

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Dariusz Domański

Specjalista // Ogrzewanie, wentylacja
×

Karol Gruszka

Specjalista // Tapety, sztukaterie, wykładziny, dywany
×

Wiktor Sumara

Specjalista // Wielkie formaty płytek
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Olsztyn

Internity Home Wrocław

Internity Home Białystok

Internity Home Katowice

ul. Porcelanowa 23

Internity Home Kraków

ul. Krakusa 11

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków