Mieszkanie dla studenta w górskim klimacie | Projekt: LOQM

Mieszkanie dla studenta w górskim klimacie | Projekt: LOQM

Wydawałoby się, że studentowi nie jest potrzebne zbyt wiele do życia. Jednak dla młodego żaka, który zaczyna naukę na bardzo wymagającym kierunku, komfort jest szczególnie ważny. Zuzanna Motus z pracowni LOQM zadbała, by mieszkanie dla studenta było funkcjonalne, eleganckie, ale też uniwersalne. Zaproponowany układ spełnia oczekiwania nie tylko singla, ale i pary czy małej rodziny. Wnętrze zaprojektowane przez architektkę, nawiązuje do klimatu górskiej chatki, chodź znajduje się w centrum Gdańska. Zapraszamy do wnętrza inspirowanego naturą, gdzie dominują naturalne materiały, zieleń i atmosfera relaksu. 

Inspiracje górami, sprawdziły się nad morzem. | Projekt: L.O.Q.M; zdjęcia: @tomkurek_the_photographer

Mieszkanie dla studenta, gdzie góry spotykają się z morzem

Mieszkanie zlokalizowane bardzo blisko zabytkowej części Gdańska, posiada powierzchnię 55 m2. Istotne dla inwestora było zmieszczenie we wnętrzu wszystkich niezbędnych elementów wyposażenia, przy jednoczesnym zachowaniu funkcjonalności. Właśnie dlatego zdecydowano się na stworzenie przestronnej strefy dziennej, łączącej funkcje kuchni, jadalni i salonu, gdzie udało się również wygospodarować miejsce do nauki. Styl wnętrza wyraźnie inspirowany jest naturą i górskim klimatem. Dominuje tu jasne drewno, które ociepla zestawienie kolorystyczne czerni i zieleni. Pomimo tej oryginalnej inspiracji, mieszkanie jest bardzo nowoczesne i wpisuje się w wielkomiejski klimat. 

mieszkanie dla studenta
Miejsce do nauki, wygospodarowano w strefie dziennej. |Projekt: L.O.Q.M; zdjęcia: @tomkurek_the_photographer

Dom w lesie -drewniany dom zanurzony w przecudownym krajobrazie | Proj: 081 architekci

Mieszkanie z perspektywami

Projekt mieszkania zakładał, że jego funkcja i ilość lokatorów może się zmienić wraz z upływem czasu. Dlatego wnętrze, docelowo przeznaczone dla studenta jest bardzo uniwersalne. Aneks kuchenny sprzyja swobodnemu gotowaniu, a strefa jadalniana umożliwia wspólne spożywanie posiłków. W holu znajduje się zabudowana szafa, dzięki której jest bardzo dużo miejsca do przechowywania. Sypialnia została urządzona w minimalistyczny sposób, co pozwala na ewentualną rearanżacje. Znalazło się w niej łózko o prostej ramie z drewnianych belek, uzupełnione szafką nocną. Oryginalną dekorację stanowią zabytkowe narty. 

mieszkanie dla studenta
Projekt: L.O.Q.M; zdjęcia: @tomkurek_the_photographer

Kolory i materiały zastosowane we wnętrzu ułatwiają koncentracje podczas nauki do egzaminów, a jednocześnie budują atmosferę relaksu i przytulności. Analogia do gór w gdańskim mieszkaniu jest bardzo subtelna i idealnie buduje klimat męskiej garsoniery. Wszystkie oczekiwania przyszłego lokatora zostały spełnione, a dla architektów jest to najlepsza ocena ich pracy. 

Jak zaaranżować sypialnię zgodnie z najciekawszymi trendami?

Zapytaj // naszego eksperta

Agnieszka Stpiczyńska

Specjalista // Wyposażenie wnętrz
×

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Iwona Karwowska

Specjalista //Oświetlenie
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków