Mieszkanie na poddaszu | Design: Fanajło Home Design Decor | IH - Internity Home

Mieszkanie na poddaszu | Design: Fanajło Home Design Decor

Przestrzeń mieszkalna powinna być nie tylko odzwierciedleniem potrzeb jej użytkowników, ale również ich nastawienia do życia. Właśnie dlatego projekt zielonogórskiego mieszkania na poddaszu to synonim otwartości właścicieli, który został zamknięty w przytulnej, ciepłej aranżacji, łączącej drewno, beż, biel oraz odrobinę błysku. Nowoczesne wnętrze zostało złagodzone dekoracjami w klimacie boho.

Funkcjonalna przestrzeń poddasza

 

Trzeba przyznać, że aranżacja mieszkania na poddaszu to nie lada wyzwanie, wszechobecne skosy mogą pokrzyżować wiele wizji projektowych. Dodatkowym wyzwaniem we wnętrzu okazały się usytuowania pionów oraz różnorodność okien. Pierwszym krokiem architektki Katarzyny Fanajło z Fanajło Home Design Decor było ujednolicenie przestrzeni. Aby złagodzić strzelistość okien, a także nachylenie dachu, motywem przewodnim tego wnętrza są okrągłe kształty, których synonimem są oprawy w postaci kul, okrągła kuchnia, lustro czy też stół.

 

Jak podkreśla architektka, kluczową kwestią było „wyprostowanie” wnętrza. Właśnie dlatego w projekcie dominują jasne kolory, takie jak biel czy beż, a także tapety ze wzorem, który sprawiają, że pomieszczenia wydają się wyższe. Optyczne podniesienie wnętrza było możliwe również dzięki pionowej zabudowie meblowej. Istotne było również otwarcie przestrzeni, za które odpowiada nie tylko połączenie salonu z kuchnią, ale również przeszklenie ściany pomiędzy łazienką a pokojem na poddaszu.

 

Funkcjonalność mieszkania na poddaszu jest widoczna również w elementach wyposażenia. Narożnik w salonie to nie tylko miejsce do siedzenia, ale również do relaksu. Obrotowe fotele pozwalają zażegnać problem przestawiania mebli wtedy, kiedy właściciele przyjmują gości. Całe mieszkanie ma system sterowania smart, dzięki któremu można głosowo włączyć ulubioną muzykę, czy zwiększyć bądź zmniejszyć natężenie światła.

 

 

Nowoczesne wnętrze z akcentem boho

 

Niezwykle subtelną dekoracją w tej przestrzeni są suche trawy, które wprowadzają do wnętrza klimat boho, a jednocześnie doskonale wpisują się w styl nowoczesny, który dominuje w zielonogórskim mieszkaniu na poddaszu. Przytulny nastrój wprowadzają również dodatki tekstylne, które dodatkowo „zmiękczają” aranżację. W projekcie znalazło się miejsce również na drewno. Widać je szczególnie na starych belkach sufitowych, których kolorystyka nawiązuje do podłogi.

 

 

Miejsce montażu szyny oświetleniowej dopasowujemy do jej funkcji. Jeśli chcemy równomiernie doświetlić korytarz, montujemy ją na środku. Na jednej szynie możemy też zastosować różne formy samego źródła światła – równe rozproszone, punktowe bez efektu olśnienia czy kierunkowe, aby wyciągnąć detale z wnętrza. W tym projekcie korzystałam także z opcji mieszania linii i reflektorów. To zabieg, który daje ciekawe możliwości” – mówi architektka Katarzyna Fanajło.

Zielonogórskie mieszkanie na poddaszu to doskonały dowód na to, że nawet trudne wnętrza można zaprojektować tak, by nie tylko były funkcjonalne, ale przede wszystkim przytulne i po prostu piękne.

 

miejscowość: Zielona Góra

design: Fanajło Home Design Decor

photo: Krzysztof Strażyński

 

 

Zapytaj // naszego eksperta

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Karol Gruszka

Specjalista // Tapety, sztukaterie, wykładziny, dywany
×

Wojciech Mantur

Specjalista // Oświetlenie
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Olsztyn

Internity Home Wrocław

Internity Home Białystok

Internity Home Katowice

ul. Porcelanowa 23

Internity Home Kraków

ul. Krakusa 11

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków