Mieszkanie w doskonałym stylu na Starej Ochocie | Design: Katarzyna Baumiller | IH - Internity Home

Mieszkanie w doskonałym stylu na Starej Ochocie | Design: Katarzyna Baumiller

Zastane przez architekt Katarzynę Baumiller mieszkanie na Starej Ochocie na pierwszy rzut oka nie wymagało remontu. Architekt została poproszona o dopracowanie kuchni oraz łazienki. Przebyte wcześniej przemiany pozbawiły całkowicie ducha tego cudownego miejsca.

Architekt zdecydowała się na zmianę jego funkcjonalności. Ze starego wyposażenia zostały elementy takie jak: drzwi, piec oraz biurko. Renowacji poddano drzwi oraz dodano stylowe mosiężne gałki. Rewolucję przeszła natomiast kuchnia oraz łazienka.

Mieszkanie posiada również zachowany klimat z czasów modernizmu. Wchodzi się do niego przez klatkę schodową z bordowym lastryko, gdzie zachowały się proste, mosiężne lampy. Skromna ilość autentycznych modernistycznych detali nawiązuje do elewacji utrzymanej w tym stylu, co daje mieszkanie wyjątkowy charakter.

Kuchnia z kaflowym piecem

Zabytkowy piec kaflowy stał się głównym graczem w otwartej przestrzeni. Jest on najważniejszym elementem w aranżacji kuchennej. Niedoskonały lecz cenny świadek przeszłości.

Design: Katarzyna Baumiller | Foto: ONISTORIES

Przy dekoracyjnym piecu zabudowa kuchenna musiała stanowić minimalistyczne tło. Sprzęty natomiast takie jak lodówka zostały zabudowane. W kuchni wygospodarowano również miejsce na stół, dzięki temu zabiegowi salon pełni już tylko rolę relaksacyjną.

Właściciel mieszkania jest z zawodu kardiologiem, a jego wielką pasją jest sztuka, którą lubi się otaczać. Dlatego we wnętrzu znajduję się praca Tomasza Opalińskiego zawieszona na ścianie nad szarym narożnikiem. Wpływa na klimat panujący we wnętrzu i wspaniale współgra z ikonami designu, jak np. z fotelami projektu Wassily zaprojektowane w 1926 roku.

 

– Mam taką zasadę, że nie proponuję klientom sztuki. Uważam, że są to dość intymne wybory. Tym razem jednak fascynacje właściciela bardzo ze mną współgrały. Chętnie za to proponuję inwestorom meble. Najbardziej lubię tutaj biurko. Już po pierwszym spotkaniu wydało mi się rarytasem. Znaleźliśmy je porzucone przez poprzedniego właściciela. – wspomina Katarzyna Baumiller.

 

 

Design: Katarzyna Baumiller | Foto: ONISTORIES

Do okien zagląda zieleń

Niesamowita przestrzeń jest pełna światła, jest to zasługą perfekcyjnej aranżacji, ale także dzięki temu, iż przez całe mieszkanie ciągnie się długi balkon. Przez jego okna do wnętrza zagląda przepiękna natura. To jest zaleta mieszkań na Ochocie. W mieszkaniu w drzwiach wymieniono szyby na przezierne.

–  Uznałam, że nie potrzebujemy odcinać od siebie pomieszczeń. To jest mieszkanie dla jednej osoby. Nie musieliśmy zarządzać intymnością. Chodziło o stworzenie przestronnego miejsca do życia.

Architekt Katarzyna Baumiller wykazała się nie tylko umiejętnościami projektowania, ale także wyjątkowym wyczuciem estetyki. Dobór mebli z różnych epok, które są ze sobą harmonijnie wymieszane, nadaje mieszkaniu unikalny i osobisty charakter.

Styl mieszczący się w tradycji mieszczańskich mieszkań, gdzie elementy dziedziczone współistnieją z nowoczesnymi, sprawia, że wnętrze nabiera historii i głębi. Ta mieszanka stylów tworzy ciepłą i przytulną atmosferę, podkreślając autentyczny charakter mieszkania.

Właściciel mieszkania jest bardzo zadowolony z efektów pracy architekta i cieszy się każdym dniem spędzonym w tak pięknie urządzonym wnętrzu. Dobrze przemyślane i wyważone wnętrze jest tu kluczem do codziennej satysfakcji i komfortu w swoim domu.

Dzięki takim projektom wnętrz, jak ten, ludzie mogą odnaleźć swoje unikalne przestrzenie, które odzwierciedlają ich osobowość, historię i upodobania. Mieszkanie stało się wyjątkowym miejscem, w którym historia i nowoczesność łączą się w harmonijną całość, zachwycając wszystkich, którzy je odwiedzają.

 

– Dlatego nie ma tu jednej designerskiej linii, jednego projektanta czy producenta. Tego rodzaju spójność często trudno obronić, ostatecznie efekt jest sztuczny, a przestrzeń martwa – podkreśla architektka.

 

Design: Katarzyna Baumiller | Foto: ONISTORIES

Zaaranżowane mieszkanie idealnie oddaje ducha miejsca. Harmonijnie wpisuje się w charakter i atmosferę okolicy, w której się znajduje. Odnosi się to zarówno do stylu architektury, jak i do kultury, tradycji oraz otaczającej przyrody. Wybór kolorów i wzorów był zainspirowany otaczającym krajobrazem. Harmonijne zestawienie barw podkreśla unikalny charakter miejsca.

 

Design: Katarzyna Baumiller

Foto: ONISTORIES

 

Zapytaj // naszego eksperta

Ewa Banasiewicz-Kieliszek

Specjalista // Wyposażenie wnętrz
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Olsztyn

Internity Home Wrocław

Internity Home Białystok

Internity Home Katowice

ul. Porcelanowa 23

Internity Home Kraków

ul. Krakusa 11

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków