Mieszkanie na Żoliborzu inspirowane latami 60. i 70. | Proj. Noreststudio

Mieszkanie na Żoliborzu inspirowane latami 60. i 70. | Proj. Noreststudio

Projekt mieszkania autorstwa Noreststudio to hołd złożony jednemu z najlepszych okresów dla światowego designu. Inspiracje latami 60. i 70. były kluczowe dla powstania aranżacji wnętrza. Jednak nie zabrakło również wielu współczesnych akcentów. Przeplata się tutaj duch Bauhausu, modernizmu, a także ikony polskiego i światowego wzornictwa użytkowego. Obok, w całkowitej symbiozie, występują współczesne rozwiązania. Jak podkreślają architekci, najistotniejsze było osiągnięcie balansu pomiędzy dawnym a nowym designem. Mieszkanie na Żoliborzu jest jasne, funkcjonalne i pełne ciepłych, stonowanych barw. 

Mieszkanie na Żoliborzu
Projekt: Noreststudio

Ikony designu

Właściciele 72-metrowego mieszkania na warszawskim Żoliborzu, chcieli urządzić wnętrze w funkcjonalny oraz ponadczasowy sposób. Architekci z Noreststudio zaproponowali więc rozwiązania, które nigdy nie wychodzą z mody. Kolorystykę opartą na ciepłych neutralach: złamanych bielach, beżach oraz brązach, przełamują akcenty czerni i ciemnej zieleni. Wśród materiałów dominuje drewno o miodowym wybarwieniu. Wyposażenie nawiązuje do modernizmu i ikonicznych mebli tego okresu. Przy stole jadalnianym znajdują się krzesła typu Cesca, zaprojektowane przez Marcela Breuera. Natomiast nad nim zamontowana jest lampa nawiązująca do słynnego modelu PH marki Louis Poulsen. Architekci zaproponowali do strefy salonu, dwa fotele projektu Pierra Jeannereta z 1954 roku. Ciekawymi elementami dekoracyjnymi jest słynna figurka ptaka z Vitry oraz plakat Bauhausu w sypialni. Oryginalnym meblem jest również drewniana zabudowa kuchenna o zaokrąglonych bokach, która przywodzi na myśl organiczne formy popularne w latach 60. 

Trend alert: sztuka we wnętrzu | Najlepsze propozycje architektów

Mieszkanie na Żoliborzu
Projekt: Noreststudio

Mieszkanie na Żoliborzu – nowoczesne akcenty

Architekci zadbali, by aranżacja przy wielu nawiązaniach do okresu modernizmu, była również mocno osadzona we współczesności. Wyrazem tego jest aneks kuchenny z minimalistyczną zabudową. Białe szafki na metalowych płozach, nadają lekkości i wtapiają się w przestrzeń strefy dziennej. Ciekawym zabiegiem jest pokrycie ściany nad blatem wypukłymi płytkami typu cegiełka. Współczesne rozwiązania zostały w pełni wykorzystane w łazience, gdzie króluje czerń i biel w towarzystwie Neo Mint. Tutaj główną rolę grają płytki z minimalistycznymi worami. Pochodzą one z kolekcji Pack, włoskiej marki 41zero42. 

Mieszkanie na Żoliborzu
Projekt: Noreststudio

Kolor roku 2020 | Odcienie tej barwy zdominują wnętrza

Zapytaj // naszego eksperta

Agnieszka Wichracka

Specjalista //Wyposażenie wnętrz
×

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Iwona Karwowska

Specjalista //Oświetlenie
×

Krzysztof Majerski

Specjalista // Ogrzewanie, wentylacja
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków