Mieszkanie w stylu boho w bloku z wielkiej płyty | Proj: Messyasz Design Lab

Wielka płyta to mieszkania w blokach, które budowane były w czasach PRL. Dla jednych stanowią ciepłe wspomnienia, dla innych koszmar. Te potężne osiedla kiedyś były stawiane masowo, co powoduje, że królują nad wieloma dzielnicami w miastach w Polsce. Kiedyś każde mieszkanie było podobne, nie różniące się prawie niczym. Takie mieszkania mają obecnie wiele zalet. Warto podkreślić, że niektóre duże osiedla mieszkaniowe, są nie tylko lepiej zlokalizowane niż nowe budownictwo wielorodzinne, ale odznaczają się pełną infrastrukturą, zielenią oraz miejscami do rekreacji.

Boho i kominek na 65 metrach w bloku

Generalny remont 65 metrowego mieszkania został przeprowadzony pod czujnym okiem i według projektu, młodej architektki Weroniki Messyasz z pracowni Messyasz Design Lab.

W kuchni mamy na podłodze przepiękne i klasyczne płytki wzorzyste nawiązujące do stylu boho, które współgrają z białymi szafkami kuchennymi. Ten sam wzór płytek powtarza się w przytulnej łazience. Wnętrze jest spójne i harmonijne.  

Messyasz Design Lab

Messyasz Design Lab

Messyasz Design Lab

Największym wyzwaniem było przeprowadzenie metamorfozy dla małżeństwa, które chciało przystosować nowe wnętrze do swoich potrzeb, zainteresowań i aby oddawało swoim wystrojem całkowicie to, co ich naprawdę kręci. Przeprowadzono totalną demolkę całego mieszkania, zostawiając jedynie piękną oryginalną drewnianą podłogę. Wnętrze jest maksymalnie odświeżone, doświetlone, a także optycznie powiększone za pomocą przeszkleń w ścianie z widokiem na gabinet.

Messyasz Design Lab

Messyasz Design Lab

Ten projekt musiał mieć kominek oraz drzwi ze szprosami, o tym zawsze marzyła właścicielka mieszkania. „W efekcie miało powstać wnętrze o spokojnym, lekko eleganckim charakterze. Temu zadaniu sprostały naturalne materiały, których właściciele są wielbicielami oraz stonowane jasne barwy, które przełamaliśmy akcentami zdecydowanej czerni, aby uniknąć mdłej atmosfery we wnętrzach” – dodaje Weronika Messyasz.

Messyasz Design Lab

Podoba Ci się artykuł? Udostępnij →

Zapytaj // naszego eksperta

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Maksymilian Płusa

Specjalista // Oświetlenie
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Składowa 22, Kraków