Mieszkanie w Ursusie dla aktywnej rodziny | Proj: Metr po Metrze | IH - Internity Home

Mieszkanie w Ursusie dla aktywnej rodziny | Proj: Metr po Metrze

80-metrowy apartament dla aktywnej 4-osobowej rodziny z psem był dużym wyzwaniem dla projektanta aby sprostać wszystkim wymaganiom i marzeniom jego właścicieli. Za projekt wnętrza odpowiada Patrycja Gubernat z Metr po Metrze, zdjęcia wykonał Paweł Biedrzycki z pracowni Kąty Proste.

Metr po Metrze

Podział na strefy

Pani domu to pasjonatka najnowszych trendów, pracująca jednocześnie w branży architektury wnętrz, miała mocno sprecyzowany styl w jakim widziałaby swoje wnętrze. Dla Pana domu liczył się przede wszystkim funkcjonalizm i wygoda. Bo mieszkanie, choć liczyło 80 metrów to układ stanowił nie lada wyzwanie. Mieszkanie miało wyraźny podział na część dzienną oraz część prywatną z 3 sypialniami, garderobą, łazienką i wc. Strefa dzienna otoczona z dwóch stron ścianą z okien, otwarta na taras skąpany  w południowo zachodnim słońcu.

 

Metr po Metrze

 

Pomimo tak pięknej ekspozycji ta część mieszkania stanowiła dużą zagwozdkę architektoniczną jak umiejętnie rozłożyć wszystkie potrzebne funkcje aby 4-osobowa rodzina mogła z niej wygodnie korzystać. Nie obyło się bez ingerencji w ściany działowe. Wyburzenie częściowe ściany pomiędzy przedpokojem a kuchnią oraz nieznaczne powiększenie salonu kosztem pokoju dziecka pozwoliło poprawić układ wnętrza.

 

Metr po Metrze

Dodatkowo połączenie trzech ważnych funkcji: wejściowej, kuchennej oraz multimedialnej w jednym meblu zaoszczędziło dodatkowo sporą przestrzeń. Tak powstał wielofunkcyjny qubik z zabudowy stolarskiej złożony z trzech modułów o różnym przeznaczeniu. Dzięki prostej formie oraz jednolitej kolorystyce wszystkie funkcje nawzajem się przenikają, zacierając granice pomiędzy poszczególnymi pomieszczeniami.

 

Pozostała część strefy dziennej z kanapą oraz stołem pozostała otwarta, aby cieszyć oko szerszą perspektywę za oknem.

Metr po Metrze

Spójna stylistyka

Całe wnętrze utrzymane jest w spójnej stylistyce. Kolorystyka konsekwentnie powtarza się we wszystkich pomieszczeniach. Odcień ciepłego orzecha w połączeniu z beżami i złamaną bielą, przełamują rdzawo-rude akcenty. Oprócz wyrazistej kolorystyki w tym wnętrzu mamy do czynienia z wieloma fakturami, kształtami oraz detalami, co czyni wnętrze wielowymiarowe.

Metr po Metrze
Metr po Metrze

Zapytaj // naszego eksperta

Agnieszka Wichracka

Specjalista //Wyposażenie wnętrz
×

Katarzyna Kosieradzka-Krysiuk

doradca klienta meble / tkaniny / tapety / wykładziny
×

Marcin Jaczewski

Specjalista //Wyposażenie wnętrz
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Katowice

ul. Porcelanowa 23

Internity Home Kraków

ul. Krakusa 11

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków