Mieszkanie z akcentami malinowego różu | Proj: SOW Archi Design | IH - Internity Home

Mieszkanie z akcentami malinowego różu | Proj: SOW Archi Design

 

Malinowy, lekko brudny róż w kuchni daleki jest od stylu landrynkowego. Kojarzy nam się z pełnią lata, klimatami retro i jagodowymi deserami ze śmietaną i cukrem.  Kuchnia od producenta Nolte Domoteka zdecydowanie sprostała oczekiwaniom przyszłych właścicieli. Producent zapewnia nie tylko niemiecką jakość wykonania swoich mebli, ale także wyznaje zasadę, że to właśnie w kuchni toczy się życie.

Otwarta strefa dzienna to bardzo dobre rozwiązanie. Cieszy się dużą popularnością zarówno w domkach jednorodzinnych, jak i mieszkaniach w bloku. To bowiem przestrzeń miła i przyjazna w aranżacji. Daje o wiele więcej możliwości kreacji wnętrza niż zamknięte pomieszczenia, a przy tym o wiele lepiej się prezentuje.

Pozbawiona sztucznie stworzonych barier strefa dzienna pozwala nie tylko optycznie powiększyć przestrzeń całego lokum – dodając mu co najmniej kilka metrów kwadratowych, ale też funkcjonalnie ją zagospodarować. Bez zbędnych podziałów i dodatkowych ścian, nasze wnętrze może wyglądać naprawdę imponująco.

Urządzając salon z kuchnią i jadalnią trzeba jednak przestrzegać zasady, aby meble kuchenne pasowały do wystroju całej strefy dziennej. 

Należy także zadbać o spójną koncepcję wystroju dla wszystkich stref użytkowych. Ważny jest zarówno dobór kolorów, jak i materiałów wykończeniowych. Trzeba też pamiętać o proporcjach między poszczególnymi strefami – jadalnia nie powinna być większa od salonu czy kuchni. A w tej aranżacji wszystko znakomicie się ze sobą komponuje tworząc wnętrze idealne do spędzania wspólnych chwil.

SOW Archi Design Kuchnia  Salon
SOW Archi Design  Salon

Młoda para inwestorów, zdecydowała się na mocny akcent w całym mieszkaniu. Dzięki temu aranżacja jest spójna i płynna. Ten sam przewodni kolor odnajdziemy w łazience, jak również w przedpokoju. Bardzo ciekawy odcień malinowego, brudnego różu jest nietuzinkowy i oryginalny. Wspaniale współgra ze spokojnymi, stonowanymi szarościami. 

Jodełka na podłodze – kiedy zdecydować się na takie ułożenie parkietu?

W całym mieszkaniu architekt postawiła na bardzo szlachetny materiał, jakim jest drewniana podłoga ułożona w jodełkę francuską. 

Parkiet w jodełkę nadaje wnętrzu elegancki charakter, dodaje klasy. Często stosuje się takie ułożenie w apartamentach w odnawianych kamienicach, gdzie np. nie udało się zachować pierwotnej posadzki. W wysokich wnętrzach, w których występują historyczne okna (często łukowe) lub drzwi opaskowe z płycinami oraz bogate detale historyzujące, parkiet w jodełkę sprawdzi się z pewnością, nadając pomieszczeniu wytwornego charakteru. Wnętrze może być urządzone w stylu retro lub wręcz bardzo nowoczesnym – tu nie ma zasady. Aczkolwiek, aby rezultat był satysfakcjonujący, należy przemyśleć nie tylko samo wykonanie jodełki, ale pozostałe elementy wyposażenia takiego wnętrza.

SOW Archi Design Przedpokój
SOW Archi Design Przedpokój

Minimalistyczna łazienka z kolorem

Nowoczesna łazienki to czyste formy, oszczędne kolory, świetnej jakości materiały. 

SOW Archi Design Łazienka
SOW Archi Design łazienka

SOW Archi Design

Pracownia Projektów i Aranżacji Wnętrz SOW Archi Design założona 11 lat temu. Sylwia Woch, jest architektem i kreatorką wnętrz. Tworzy niepowtarzalne i funkcjonalne wnętrza doskonale wpisując się w bieżące trendy oraz oczekiwania klientów. Projektuje meble. Dzieli się swoją wiedzą, doświadczeniem i wyjątkowymi pomysłami projektując wnętrza dla klientów z Polski i z zagranicy. Realizacje pracowni Sylwii Woch dotyczą inwestycji obiektów prywatnych tzn. mieszkań, domów oraz obiektów użyteczności publicznej takich jak: hotele, apartamenty, biura, restauracje, spa.

Zapytaj // naszego eksperta

Barbara Kędzierska

Specjalista // Meble
×

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków