Mieszkanie z akcentami w kolorze terakoty | Proj. DWAconcept

Kolory terakoty wkradają się w łaski mainstreamu, a architekci coraz częściej wykorzystują szerokie spektrum tej barwy w swoich projektach. Odcienie oscylujące między pomarańczem, ceglaną czerwienią, brązem, a nawet różem, ocieplają wnętrze i nadają mu przytulności. Krakowski apartament autorstwa DWAconcept, wykorzystuje elementy stylu paryskiego, jak i znamienne dla Mid-century umiłowanie do wysokiej jakości materiałów. Aranżację pełną elegancji z dominującą złamaną bielą i ciepłymi szarościami, wzbogaca akcent kolorystyczny w postaci różnych odcieni terakoty. 

DWAconcept

Paryski sznyt i kolory terakoty  

Mieszkanie o powierzchni 46m2 to hołd złożony stylowi paryskiemu. Wersja zaproponowana przez DWAconcept, została przystosowana do współczesnego budownictwa oraz potrzeb inwestorów. Jasne ściany oraz sztukateria w formie pionowych paneli, optycznie podwyższają pomieszczenie. Efekt ten potęguje lustrzana tafla, umieszczona na ścianie oddzielającej korytarz od aneksu kuchennego. Monochromatyczna baza aranżacji stanowi tło, na którym wyeksponowane są dodatki w kolorze terakoty. Tapicerowane krzesła przy stole jadalnianym, obite są brązowo-pomarańczowym welurem. Prostą sofkę urozmaicają dekoracyjne poduchy ze wzorem róż, a przy konsoli w korytarzu stoi dwukolorowy puf. 

DWAconcept
Tapicerowane krzesło jako akcent w kolorze terakoty. | Proj.: DWAconcept

Marmur w towarzystwie drewna

Dominującym materiałem we wnętrzu jest marmur. Spieki o tej teksturze pokrywają podłogę w korytarzu oraz aneksie kuchennym, gdzie zastosowano je, także nad blatem. Bardzo ciekawym elementem jest wyspa kuchenna, wykonana z tych samych płyt, co pokrycie podłogowe. Daje to wrażenie stopienia się z przestrzenią, dzięki czemu strefy funkcjonalne płynnie się ze sobą przenikają. Towarzystwem dla marmuru jest drewno. Deski w postaci jodełki pokrywają pas podłogi w strefie salonu i jadalni. Jednocześnie nawiązując do stylu paryskiego. Jodełka pojawia się również w sypialni, nie tyko na podłodze, ale i na ścianie, gdzie stworzono oryginalną lamperię. Architekci w niewielkiej sypialni, zaproponowali ciekawą toaletkę. Jej drewniany blat z szufladami, został wkomponowany w zabudowę szafy. 

DWAconcept
Konsloa w przedpokoju może również służyć jako toaletka. | Proj.: DWAconcept

Jak zaaranżować okna, by uzupełniały styl wnętrza | Inspiracje i tkaniny

Oryginalna lamperia w sypialni. | Proj.: DWAconcept

 

Zapytaj // naszego eksperta

Barbara Kędzierska

Specjalista // Meble
×

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Iwona Karwowska

Specjalista //Oświetlenie
×

Joanna Siarecka

Specjalista // Tekstylia, dekoracje okienne
×

Karol Gruszka

Specjalista // Tapety, sztukaterie, wykładziny, dywany
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków