Mieszkanie z eklektyczną nutą | Design: Isla Interiors | IH - Internity Home

Mieszkanie z eklektyczną nutą | Design: Isla Interiors

Dwupoziomowe, ponad 90-metrowe mieszkanie zlokalizowane na krakowskich przedmieściach to przestrzeń dla małżeństwa z dwójką małych dzieci, w której przeplatają się różne style. Założeniem projektowym było stworzenie ponadczasowego, funkcjonalnego wnętrza z dużą ilością miejsca do przechowywania. Przed takim zadaniem stanęła architekt Iza Koczanowska z pracowni architektonicznej Isla Interiors.

Eklektyczna paleta barw

Mieszkanie składa się z otwartej przestrzeni, w której znajduje się kuchnia, jadalnia oraz salon. Na piętrze zlokalizowany jest pokój dziecięcy, sypialnie rodziców oraz łazienka z wanną.

Całe mieszkanie charakteryzuje się eklektyczną paleta barw, wzorów i graficznych detali. Sprzeczność, pełen wachlarz barw i kontrastów, wiele nurtów designu – tak najkrócej można opisać tu ten styl eklektyczny. Jego „szaleństwo” polega na łączeniu różnych, na pierwszy rzut oka niepasujących do siebie motywów. Jednak, to tylko pozorne wrażenie, gdyż każdy element wystroju jest wpasowany i łączy się z innymi.

Każda ze stref mieszkania posiada nieco odmienny charakter. W kuchni zgrywają się ze sobą strukturalne płytki, ceglana fuga, kamienny blat, skośnie ułożony fornir oraz sąsiadująca tapeta projektu Fornasetti.

Isla Interiors | Foto: Zdjęcia : Zasoby Studio.
Isla Interiors | Zdjęcia : Zasoby Studio.

Stonowane kolory przełamane wzorzystymi dodatkami i naturalnymi materiałami to idealne tło dla codziennego życia. Faktury ścian w salonie skomponowane z odcieniami mebli, łączą się ze sobą, nadając wnętrzu atmosferę relaksu i stanowiąc tło dla kolekcji kolorowych książek.

Isla Interiors | Zdjęcia : Zasoby Studio.
Isla Interiors | Zdjęcia : Zasoby Studio.
Isla Interiors | Zdjęcia : Zasoby Studio.

 

W obu łazienkach klimatu dodają płytki ścienne włoskiego producenta 41zero42 z kolekcji Futura. Geometryczne kształty podkreśla czarna matowa armatura. 

Isla Interiors |  Zdjęcia : Zasoby Studio.

 

Isla Interiors – Pracownia projektowania wnętrz została założona w 2018 roku i prowadzona jest przez Izę Koczanowską. ISLA zajmuje się projektami o różnej skali, od renowacji mieszkań po większe wnętrza mieszkalne, projekty restauracji czy sklepy koncepcyjne. Architekt projektuje z  szacunkiem dla osobistych preferencji klienta, równoważąc je z własną intuicją, aby stworzyć wnętrze, które nie tylko dobrze wygląda, ale także dobrze się w nim czuje.

Zapytaj // naszego eksperta

Agnieszka Wichracka

Specjalista //Wyposażenie wnętrz
×

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Białystok

Internity Home Katowice

ul. Porcelanowa 23

Internity Home Kraków

ul. Krakusa 11

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków