Mieszkanie z fantazją. Kobiece eleganckie wnętrze | Design: OTO KWADRAT | IH - Internity Home

Mieszkanie z fantazją. Kobiece eleganckie wnętrze | Design: OTO KWADRAT

To przepiękne fantazyjne wnętrze zostało zrealizowane w 2020 roku a za projekt odpowiada architekt Angelika Saniewska-Obarek, która prowadzi autorską pracownie Oto Kwadrat. Mieszkanie ma 57 metry, składa się z 3 pomieszczeń, kuchni połączonej z jadalnią, z sypialni i garderoby oraz łazienki. Apartament, znajduje się w stolicy Warmii i Mazur – Olsztynie. Zielone miasto, liczące kilkanaście jezior, przez wielu nazywane jest Krakowem Północy.

Właścicielka 4 kątów pragnęła stworzyć dla siebie kobiece i eleganckie wnętrze, które będzie wyrażało jej styl i charakter. Inspiracją do powstanie tego wyjątkowego lokum był styl glamour w ciepłej, różowej odsłonie. Wszystkie te pomieszczenia miały być spójne, a jednocześnie posiadające swój indywidualny charakter, oparty na nietuzinkowych detalach. Ważna była funkcjonalność zastosowań, urzekająca nie tylko estetyką i artystycznym wyrazem, ale przede wszystkim wygodą.

 

Ideą projektu, było stworzenie przestrzeni, która spełni oczekiwania kobiety pragnącej wyjątkowego wnętrza, posiadającej swoje wspomnienia i marzenia.

 

Inwestorka, podejmując decyzję o kupnie przestrzeni w której pragnie zamieszkać, wiedziała, że przy jej urządzaniu, musi się wesprzeć fachową wiedzą projektanta. Pragnęła, aby ktoś nadał kierunek jej zachwytom, ukazał możliwości i wiedział jak wszystko ze sobą połączyć. Cechowała ją otwartość na zaproponowane pomysły i rozwiązania.

Świadomość powierzenia sterów pracowni OTO KWADRAT w tworzeniu przestrzeni do życia, oparta była na współpracy, pełnej swobodzie w kreacji projektanta i została wykorzystana na profesjonalne zabawy formą, odważne decyzje kolorystyczne oraz zastosowanie niebanalnych tekstur. W zaprojektowanym wnętrzu, nie ma ani jednej gładkiej, białej ściany. Są za to oryginalne kolory, faktury i struktury.

Ponieważ mieszkanie ma trochę mniej niż 60 metrów kwadratowych, trzeba było szukać sposobów optycznego powiększenia przestrzeni. Wynikiem tych poszukiwań, są zastosowane w korytarzu lustra, stąd też sztuka na ścianach, której w żadnym mieszkaniu nie powinno zabraknąć. Za ukrytymi drzwiami na których zastosowano sztukaterię, znajduje się łazienka oraz sypialnia. Właścicielka mieszkania Milena, marzyła o wnętrzu łączącym nowoczesne kształty i linie z klasycznymi akcentami vintage.

Pracownia Oto Kwadrat, pod kierunkiem projektantki Angeliki Saniewskiej-Obarek, stworzyła subtelną przestrzeń do mieszkania i odpoczynku, w której w otoczeniu pięknych przedmiotów, nie sposób się nudzić.

Sztuka we wnętrzach

Malarskie dzieła sztuki Edy Yukov, w swoich przedstawieniach, przełamują archetypy klasycznego piękna, nadając mu nowy wymiar świeżości. Zachwycające obrazy, dopełniają meble i przedmioty, które wzajemnie korespondują. Fotel „Durella” projektu Suszek Design, stanowi towarzystwo zarówno dla znajdujących się obok stolików oraz dla ręcznie haftowanego wełnianego dywanu BOBO o nieregularnym, patchworkowym wzorze. We wnętrzu w którym króluje sztuka, barwy wydają się nieodzowne. Występujący na ścianach, subtelnie prowadzący widza odcień czerwieni, czasem wydaje się być tłem, innym razem motywem przewodnim.

Wyjątkowa kuchnia

Od początku było jasne, że kuchnia stanie się częścią głównego pomieszczenia służącego do wypoczynku. Niezwykła umiejętność żonglowania przez projektantkę tonacją kolorów sprawiła, że najbardziej użytkowe miejsce w mieszkaniu, stało się unikatową częścią całości. Kuchenne szafki, zostały zrobione na zamówienie według projektu i pod wymiar. Mozaika zastosowana na ścianie w kuchni, podkreśla armaturę vintage, złotej baterii.

Design: OTO KWADRAT | Zdjęcia: Jakub Obarek

Stonowane błękity

Kolejnym pomieszczeniem wartym uwagi w tym nie za dużym, ale jakże pięknym i ciekawym wnętrzu, jest sypialnia. Stonowane odcienie błękitu, łagodzą przytulne tkaniny narzut i zasłon o różnorodnej strukturze – raz mięsiste, innym razem lśniące, w różny sposób rozpraszają światło. I tu również zwraca uwagę sztuka oraz delikatne i ciepłe wybarwienie drewna na podłodze. Wszystko wydaje się sprzyjać możliwością relaksu i wypoczynku.

Sypialnia | Design: OTO KWADRAT | Zdjęcia: Jakub Obarek
Sypialnia | Design: OTO KWADRAT | Zdjęcia: Jakub Obarek

Zaskoczeniem w apartamencie jest ulokowanie garderoby, która znajduje się za dużymi szklanymi drzwiami w pokoju dziennym. Funkcjonalna i przestronna garderoba, wykonana w systemie orto z grafitowymi profilami, doskonale prezentuje się na szlachetnym granacie.

Wisienka na torcie

Łazienka to tak zwana wisienka na torcie – nieoczywista, mająca oryginalny charakter. Za dużym przeszklonym prysznicem, znajdują się reliefowe kafle w kolorze turkusu, zwracają uwagę piękne mosiężne baterie, także nawiązujące do stylu vintage. Nawet tu, znalazło się miejsce dla malarstwa. Na ekscytującej czerwieni ścian, widnieje odbijający się w lustrze obraz
autorstwa Darii Ostrowskiej.

Wyjątkowa łazienka | Design: OTO KWADRAT | Zdjęcia: Jakub Obarek

 

Wyjątkowa łazienka | Design: OTO KWADRAT | Zdjęcia: Jakub Obarek

Projektantka, tworząc wnętrze mieszkania wiedziała, że chce je oprzeć na nietuzinkowych kolorach i strukturach, które będą podkreślały energię Mileny – młodej kobiety która będzie się w nim czuła trochę jak w Hiszpanii, kraju o którym zawsze opowiada z wielkim sentymentem.

 

 

Angelika Saniewska- Obarek prowadzi autorską pracownię OTO KWADRAT, która tworzy harmonijne i ciekawe wnętrza. Subtelnie zestawia ze sobą formy przestrzenne, barwy, faktury. Dobiera i eksponuję obrazy, zdjęcia, rysunki. Sprawuje nadzór nad realizacją projektu. Stosuje nowatorskie rozwiązania technologiczne. Uważa, iż estetyka i funkcja są jednakowo ważne. Dbając o każdy detal, tworzy wnętrza nowoczesne i komfortowe – takie w których, człowiek czuje się dobrze.

Zdjęcia: Jakub Obarek

 

Zapytaj // naszego eksperta

Karolina Mioduszewska

Specjalista // Wyposażenie wnętrz 
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Olsztyn

Internity Home Wrocław

Internity Home Białystok

Internity Home Katowice

ul. Porcelanowa 23

Internity Home Kraków

ul. Krakusa 11

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków