Mieszkanie z marmurem i szmaragdowymi akcentami
Projekt: Sojka-Wojciechowski

Mieszkanie z marmurem i szmaragdowymi akcentami

Najnowsza realizacja pracowni Sojka&Wojciechowski to 70-metrowe mieszkanie w Porcie Praskim, które zostało stworzone z myślą o młodym małżeństwie z dzieckiem. Projekt charakteryzuje subtelna kolorystyka oparta na bieli i szarości oraz wyrafinowane tekstury marmuru, wzbogacone o szmaragdowe akcenty. Architekci z powodzeniem stworzyli przestronną strefę dzienną, dostosowaną do potrzeb domowników, podkreślając jednocześnie wyjątkową elegancję i ponadczasowy charakter wnętrza.

projekty Sojka Wojciechowski
Projekt: Sojka&Wojciechowski

Żona Krawca: urokliwa kawiarnia z ciekawym wnętrzem

 

Elegancki minimalizm w strefie kuchni

Jedną z kluczowych cech mieszkania jest wyraźny podział na strefę dzienną i prywatną. Architekci zdecydowali się na połączenie kuchni z salonem, tworząc przestronne, otwarte pomieszczenie. Centralnym elementem salonu jest wyspa kuchenna, która została obłożona imponującą płytą wielkoformatową Marazzi Capraia. Interesujący jest brak tradycyjnego okapu nad wyspą. Zamiast tego okap został wbudowany w płytę grzewczą, co nadaje kuchni minimalistyczny charakter.

Lustrzane wejście

Strefa wejścia posiada bardzo ciekawe rozwiązanie – lustrzaną ścianę, skrywającą wejście do toalety oraz szafę gospodarczą. Wnętrze, mimo iż utrzymane jest w stonowanych, chłodnych barwach, posiada wiele ciekawych detali. Są to między innymi dekoracyjne lampy &Tradition Fornamkami nad stołem czy kinkiet na betonowej ścianie, które nadają przestrzeni indywidualnego charakteru.

projekty Sojka Wojciechowski
Projekt: Sojka&Wojciechowski

Toaleta, stanowiąca kontrast w stosunku do pozostałych części mieszkania, zachwyca jasno różowymi płytkami Fioranese o charakterystycznym żłobieniu. Jedynym elementem łączącym ją z resztą mieszkania jest posadzka Fioranese Framenta, która pojawia się również w kuchni.

projekty Sojka Wojciechowski
Projekt: Sojka&Wojciechowski

Strefa prywatna

Główna sypialnia tego mieszkania to prawdziwa oaza spokoju. Dominuje w niej głęboka, ciemna zieleń, która pojawia się na ścianie za łóżkiem oraz w szafie stojącej naprzeciwko. Czarne detale stanowią kontrast, dodając wnętrzu elegancji. Jedynym przełamaniem w kolorystyce jest pudrowy róż, widoczny w formie tapicerowanego łóżka.

Zielona sypialnia – urządzamy oazę relaksu | Inspiracje i wybór produktów

Łazienka przylegająca do sypialni utrzymana jest w jasnych kolorach, z płytkami wielkoformatowymi Marazzi Grande tworzącymi spokojne tło. Przełamanie stanowi pas zielonych małych płytek Marazzi Lume oraz fornirowana, jasna dębowa szafka pod umywalką. Dekoracyjna lampa marki Aromas, dodaje tej przestrzeni uroku i funkcjonalności.


Projekt: Sojka&Wojciechowski

https://www.instagram.com/sojka_wojciechowski/

Zapytaj // naszego eksperta

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Katarzyna Kosieradzka-Krysiuk

doradca klienta meble / tkaniny / tapety / wykładziny
×

Magda Lewandowska

Specjalista //Meble
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Olsztyn

Internity Home Wrocław

Internity Home Białystok

Internity Home Katowice

ul. Porcelanowa 23

Internity Home Kraków

ul. Krakusa 11

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków