Mieszkanie z oryginalną zieloną kuchnią | Proj. AWAW
Proj. AWAW; Fot: Michał Młynarczyk

Mieszkanie z oryginalną zieloną kuchnią | Proj. AWAW

Zieleń jest jednym z najchętniej wykorzystywanych akcentów barwnych we wnętrzach. Popularność tego koloru, tłumaczy się tęsknotą za naturą i chęcią obcowania z przyrodą, które wynikają z coraz szybszego tempa życia. Otaczanie się zielenią, daje poczucie komfortu, relaksu i spokoju, a także wpływa na kreatywność. Inwestorzy, którzy zgłosili się do biura projektowego AWAW, właśnie zieleń wybrali na motyw przewodni ich nowego mieszkania. Architektka Aleksandra Wojciechowska, zaproponowała właścicielom zestawienie nasyconych barw z jasnym tłem ścian, dzięki czemu uzyskano aranżację pełną równowagi i harmonii, w której główną rolę gra kolor. 

Proj. AWAW; Fot: Michał Młynarczyk

Zielona kuchnia

Mieszkanie o powierzchni 80m2, zlokalizowane jest na warszawskim Targówku. Jego sercem jest strefa dzienna i tutaj też inwestorzy chcieli wykorzystać głęboki odcień zieleni. Kolor pojawił się na zabudowie oraz wyspie aneksu kuchennego. Połączono go z czernią, która nadała tej części mieszkania, wyjątkowej elegancji. Kwadratowe płytki pięknie odbijają światło, natomiast blaty pokrywają czarne płyty o teksturze kamienia. Aranżację strefy kuchennej dopełnia czarna armatura oraz delikatne uchwyty szafek w tym samym kolorze. Tłem dla mocnego zestawiania barw są białe ściany oraz dębowy parkiet o surowym wykończeniu. Motyw zieleni pojawia się również na tekstyliach. Okna dekorują zasłony z motywem liści palmowych, a szarą sofę urozmaicają welurowe poduchy w odcieniu khaki. 

AWAW
Oryginalna zielona kuchnia, dla której tłem są białe ściany. | Proj. AWAW; Fot: Michał Młynarczyk
Czarne płytki nad blatem pięknie odbijają światło. | Proj. AWAW; Fot: Michał Młynarczyk

Sypialnia inspirowana wschodem

Mocny akcent kolorystyczny pojawił się również w sypialni. Tutaj jednak wybrano błękit w odcieniu Classic Blue. Jako inspiracja dla wnętrza, posłużyła sztuka dalekiego wschodu. Ścianę szczytową zdobi tapeta z motywem żurawia, który w Japonii uznawany jest za mistyczną postać, żyjącą tysiąc lat. Jednocześnie symbolizuje on dobrą fortunę i długowieczność. W aranżacji sypialni postarano się również o zastosowanie podstawowych zasad Feng shui. Odpowiednie ustawienie łóżka i zagłówek jest istotną częścią tej chińskiej praktyki. Miejsce do przechowywania ukryte jest za jednolitą, białą zabudową, poszerzającą optycznie pomieszczenie. Po przeciwległej stronie została powieszona jasna zasłona z naturalnej tkaniny, pełniąca tą samą funkcję. 

Tapicerowany zagłówek w odcieniu Classic Blue, dopełnia aranżację sypialni. | Proj. AWAW; Fot: Michał Młynarczyk
AWAW
Proj. AWAW; Fot: Michał Młynarczyk

Dwie łazienki

Ważnym elementem mieszkania są dwie łazienki zrealizowane w ramach kontrastujących koncepcji. Zielona dla gości i biała, prywatna tylko dla właścicieli. Łazienka gościnna to hołd ku naturze, gdzie wykorzystano zielone płytki o dużej różnorodności tonacji, zestawione z płytkami drewnopodobnymi w strefie prysznica. Nie można się oprzeć leśnym inspiracjom aranżacji. Natomiast łazienka właścicieli jest jasna i klasyczna z motywem dekoracyjnym w postaci wzorzystych płytek podłogowych. Uzupełnieniem wnętrza jest czarna armatura łazienkowa i eleganckie lampy wiszące nad szafką umywalkową. 

Piekne zielone płytki i tekstura drewna kojarzy się z naturą i lasem. | Proj. AWAW; Fot: Michał Młynarczyk
AWAW
Proj. AWAW; Fot: Michał Młynarczyk

Zielona łazienka – trend, który nie przemija | Zobacz najlepsze projekty

Łazienka właścicieli jest jasna i klasyczna. | Proj. AWAW; Fot: Michał Młynarczyk
Proj. AWAW; Fot: Michał Młynarczyk
AWAW
Proj. AWAW; Fot: Michał Młynarczyk

Projekt: AWAW – Aleksandra Wojciechowska Architektura Wnętrza
Zdjęcia:  Michał Młynarczyk (https://michalmlynarczyk.com/)

Zapytaj // naszego eksperta

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Daniel Kwiatkowski

Specjalista //Wyposażenie wnętrz
×

Iwona Karwowska

Specjalista //Oświetlenie
×

Karol Gruszka

Specjalista // Tapety, sztukaterie, wykładziny, dywany
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków