Mieszkanie z widokiem na Wawel | Projekt Mocolocco | IH - Internity Home

Mieszkanie z widokiem na Wawel | Projekt Mocolocco

Kraków to miasto magiczne, dzięki czemu powstają w nim miejsca szczególne typu Angel Stradom. Elegancki apartament 100 metrowy z ujmującym widokiem na Wawel oraz piękne ogrody. Prestiż inwestycji Angel Stradom buduje nie tylko bliska odległość od Wawelu, ale również bezpośrednie sąsiedztwo przepięknych Ogrodów Księży Misjonarzy oraz ekskluzywnego hotelu. Inwestycja Angel Stradom podnosi pojęcie miejskiego luskusu na wyższy poziom. Wysmakowana, elegancka architektura obiektu zapewnia mieszkańcom nie tylko wygodę, ale też możliwość codziennego obcowania z pięknem. Lokalizacja w Centrum, a jednocześnie w bezpośrednim otoczeniu natury pozwala na wybór pomiędzy dynamiczną, miejską aktywnością, a relaksem i wyciszeniem. AngelStradom to przestrzeń do eleganckiego życia pełnego możliwości.

Magia miejsca

W tym pięknym miejscu architektki Karolina Kokot, Karolina Tkocz z pracowni Mocolocco zaprojektowały wnętrze luksusowego mieszkania. Projektantki włożyły mnóstwo energii i pracy, by efekt końcowy był zadowalający, ale to co udało im się osiągnąć zdecydowanie wykracza poza schemat. Wnętrza prezentują się doskonale, a ich funkcjonalność jest wręcz wyśmienita. W konsekwencji apartament liczący około 100 m2 powierzchni łączy ze sobą ekskluzywność miejsca w którym został zlokalizowany, a jednocześnie jest on idealnie dostosowany do wymogów osób nowoczesnych i idących z duchem czasu. Przestrzeń otaczają naturalne materiały dobrane w ciepłej stonowanej kolorystyce.

Ciemna zabudowa meblowa

Elegancka zabudowa meblowa kuchni wtapia się w część salonu. Owalna wyspa z marmurowym kamiennym blatem wprowadza miękkie linie do wnętrza. Została przyozdobiona złotą również owalną lampą. Ciemne fronty meblowe z detalami mosiądzu, a także inne meble w mieszkaniu zostały wykonane z forniru dębowego w kolorze głębokiego brązu. Tworzy to niezwykle harmonijny i konsekwentny projekt całego mieszkania.

MIESZKANIE Z WIDOKIEM NA WAWEL | PROJEKT MOCOLOCCO

Układ funkcjonalny

Strefa dzienna apartamentu to przede wszystkim przestronny i elegancko urządzony salon z otwartą kuchnią. Punktem, który przykuwa uwagę w tej części, jest szary narożnik. Dzięki gustownemu wyglądowi wnętrze prezentuje się elegancko oraz ponadczasowo.

Cechami wyróżniającymi projekt jest perfekcyjnie dopracowany układ funkcjonalny, wysublimowane detale oraz kontrastowa gra faktur. Dzięki zróżnicowanym powierzchniom wnętrze nabiera głębi oraz staje się bardziej przytulne. Na ścianach zastosowano szare tapety. Ciekawym zabiegiem aranżacyjnym jest schowanie drzwi, bezościeżnicowych, które wykończone zostały fornirem lub tą samą tapetą co na ścianie. Salon komfortowy i przestronny, utrzymany w jasnych tonach. Został oświetlony ciekawymi lampami zwieszanymi oraz światłem naturalnym wpadającym przez duże okna tarasowe.

Łazienka podzielona na strefy

Na ścianach znalazł się czarny ze złotym żyłkowaniem spiek kwarcowy, który dodaje elegancji oraz nadaje bardzo wyrafinowany charakter łazience. Dla wzmocnienia efektu, łazienki wyposażono w ciemnobrązowe meble oraz złote baterie. Dzięki temu całość wnętrza prezentuje się wprost niepowtarzalnie i bardzo wysmakowanie, co dodatkowo podkreśla techniczne, ale efektowne oświetlenie.

 

Łazienka na strefy została podzielona płytkami. W strefie umywalkowej architektki użyły białych płytek wielkoformatowych natomiast w strefie wannowej czarnych ze złotym żyłkowaniem.

Druga łazienka z prysznicem i ciekawą ryflowaną białą umywalką. Konsekwentnie również tu użyto tych samych marmurowych płyt, złotej armatury i ciemno brązowej zabudowy meblowej.

 

Pracownia architektoniczna MOCOLOCCO tworzy wnętrza piękne i funkcjonalne. Realizują projekty wystroju wnętrz, budowlane projekty wielobranżowe i projekty graficzne. W skład biura wchodzą projektantki – absolwentki Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej: Karolina Kokot i Karolina Tkocz. Jako MOCOLOCCO pracują razem od 2009 roku. W trakcie całego procesu projektowego i realizacyjnego zapewniają usługi doradcze i konsultacje projektowe. Współpracują z wieloma renomowanymi firmami, dzięki czemu mogą zaoferować Inwestorom design na najwyższym poziomie.

Karolina Tkocz
Karolina Tkocz

Karolina Kokot

 

Zapytaj // naszego eksperta

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Joanna Siarecka

Specjalista // Tekstylia, dekoracje okienne
×

Specjalista branży oświetlenia

Oświetlenie dekoracyjne
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Białystok

Internity Home Katowice

ul. Porcelanowa 23

Internity Home Kraków

ul. Krakusa 11

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków