Miłość od pierwszego wejrzenia jest możliwa | Proj: Atelier Creative Varsovie | IH - Internity Home

Miłość od pierwszego wejrzenia jest możliwa | Proj: Atelier Creative Varsovie

Lubię ten moment kiedy coś mnie zachwyca. Kiedy patrząc, serce zaczyna bić szybciej. Czasami zdarzają się takie wnętrza, które poruszają we mnie jakąś  strunę, która sprawia, że tak po prostu cieszę się na sam ich widok. Kiedy możliwość ich opisania daje olbrzymią radość i czuję, że przestrzeń ma w sobie niezwykłą duszę, pewną opowieść do przekazania.

Pierwsze wrażenie robi się tylko raz – to prawda stara jak świat, która odnosi się nie tylko do nas, ale także do naszych domów i wnętrz. W nich pierwsze wrażenie zależy przede wszystkim od tego, w jaki sposób zaprojektujemy i zaaranżujemy. Za przepiękny projekt, który Wam przedstawiam odpowiada architekt Magdalena Radałowicz – Zadrzyńska z pracowni Atelier Creative Varsovie.

Dom

Lubię to  słowo gdyż niesie ze sobą tyle miłych wspomnień, pragnień, skojarzeń. To synonim bezpieczeństwa, miłości, bliskości, rodziny. To także wspomnienia mieszkania w starej zabytkowej kamienicy, najpiękniejszego w jakim mieszkałam. Pewnie dlatego mam słabość do takich wnętrz, gdzie historia przeplata się z nowoczesnością i dobrym wzornictwem. Każde z pomieszczeń w tej aranżacji jest spójne z resztą mieszkania, mamy tu przykład niezwykle spokojnego, harmonijnego lecz niebanalnego wnętrza. Barwy we wnętrzu które koją, a każdy dzień przynosi coś nowego.

Atelier Creative Varsovie

Kuchnia połączenia doskonałe

Architekta zdecydowała się na wybór naturalnych i dobrych jakościowo materiałów. Na ścianach ozdobna sztukateria podkreśla szlachetność wnętrza. Ozdoby ścienne przyjmują rozmaite kształty, wzory i wielkości. Tworzą na ścianach prawdziwe arcydzieła. Listwy dekoracyjne mają jeszcze jedną zaletę, są wyjątkowo uniwersalne w aranżacji. Sztukateria wpisuje się w styl nowoczesny, świetnie harmonizują z wnętrzami w stylu klasycznym, doskonale pasują do mieszkań o charakterze modernistycznym.

Szlachetny zarys marmuru na blacie oraz na ścianie gra tu pierwsze skrzypce, idealnie łączy się z drewnianą zaokrągloną zabudową kuchenną. Czarne ozdobne kinkiety oświetlają strefę roboczą kuchni. Wszystko jest tu perfekcyjnie dobrane. 

Organiczny salon

Paleta odcieni stylu naturalnego, organicznego  czerpie kolory z bogactwa przyrody. To nienachalne, lekkie tonacje, które dają poczucie bezpieczeństwa i niewymuszonej elegancji. Początków stylu organicznego, zwanego też modernizmem humanistycznym, należy szukać w koncepcji architektury stworzonej pod koniec XIX wieku przez wybitnego architekta amerykańskiego Franka Lloyda Wrighta. Styl organiczny wciąż ewoluuje, dostosowując się do aktualnie panujących trendów. Ma jednak cechy, pozostające niezmienne od lat i odróżniające go od wielu innych sposobów urządzania wnętrz. W tym przepięknym salonie mamy wzornictwo o owalnych liniach i subtelnej formie, które różni się od tradycyjnej geometrii form. 

Klimatyczny luksus

Łazienki zachwycają swoim wyjątkowym klimatem. Jasne z dużymi oknami, w nich również na ścianach znajduje się stylowa oryginalna sztukateria. Cudowne umywalki wykonane z marmuru zdobi armatura ze szczotkowanego złota. 

Proj: Atelier Creative Varsovie

Proj: Atelier Creative Varsovie
Proj: Atelier Creative Varsovie

 

Zapytaj // naszego eksperta

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Iwona Karwowska

Specjalista //Oświetlenie
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Katowice

ul. Porcelanowa 23

Internity Home Kraków

ul. Krakusa 11

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków