Minimalistyczne luksusowe wnętrze w Paryżu | Projekt: Maciej Grelewicz

Minimalistyczny wytworny luksus

„Paryż to zawsze dobry pomysł” jak mawiała aktorka Audrey Hepburn, a minimalistyczne i wytworne wnętrze zaprojektowane przez architekta Macieja Grelewicza zachwyca swoim pięknem jak cały Paryż.

Projekt Maciej Grelewicz | Mieszkanie w Paryżu

We wnętrzu odnajdziemy znakomite połączenie klasycznego piękna XIX wiecznej kamienicy z nowoczesnymi minimalistycznymi rozwiązaniami.

Meble znajdujące się w tym apartamencie to perełki. To głównie nowoczesne klasyki zaprojektowane przez projektantów XX wieku, w tym: Le Corbusiera, Jean Prouvé, Sergio Rodrigues czy Piero Lissoni. Materiały mebli (naturalne drewno, biel i ciepłe odcienie) harmonizują z paletą kolorów wnętrza.

Projekt Maciej Grelewicz | Mieszkanie w Paryżu

Pierwszy etap projektu obejmował odrestaurowanie oryginalnych elementów znajdujących się w apartamencie. Przede wszystkim desek podłogowych, gzymsów i ram okiennych. Biel jest przewodnią barwą wnętrza. Z białego marmuru „carrara”, czyli marmuru klasy premium są wykonane blaty, stół, umywalka w łazience jak również wanna.

Marmur należy do najszlachetniejszych materiałów wykorzystanych przy produkcji mebli. Stoły w których użyto tego materiału są szykowne, eleganckie i ponadczasowe.

Jeśli decydujemy się na wybór marmurowego blatu, należy pamiętać, że jest on naturalnym materiałem i jego wygląd to rękodzieło natury. Nigdy nie znajdziemy dwóch kamieni o identycznym użyleniu i odcieniu. To właśnie w braku powtarzalności kryje się ich niepowtarzalny urok.

Carrara to wyrafinowany kamień o białej barwie z szarym użyleniem. Odmianę tworzą średnio i grubokrystaliczne białe minerały kalcytowe. Wydobywany we Włoszech, w regionie Toskanii w prowincji Carrara, czemu zawdzięcza swoją nazwę.

Marmur Carrara jest odmianą trwałą, względnie odporną na wietrzenie, o dużej wartości dekoracyjnej. Warto nadmienić, że był ulubionym tworzywem min. Michała Anioła.

Projekt Maciej Grelewicz | Mieszkanie w Paryżu

Zapytaj // naszego eksperta

Agnieszka Stpiczyńska

Specjalista // Wyposażenie wnętrz
×

Barbara Kędzierska

Specjalista // Meble
×

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków