Minimalistyczne mieszkanie black and white inspirowane salą kinową

Minimalistyczne mieszkanie black and white inspirowane salą kinową

Nowoczesne i minimalistyczne mieszkanie, pełne jest pomysłowych rozwiązań aranżacyjnych, które wprowadziły do wnętrza atmosferę sprzyjającą relaksowi.  Znajdujący się w Rzeszowie, 45-metrowy lokal, został zaprojektowany przez Łukasza Magonia i Jakuba Lutaka z biura Pracownia14. Przestrzeń utrzymana jest w zaledwie kilku odcieniach z dominacją bieli i czerni. Przemyślane akcenty w postaci stylowych, oryginalnych mebli i innych elementów aranżacji sprawiają, że mieszkanie black and white, nabiera głębi z każdą kolejną spędzoną w nim minutą.

Wnętrza black&white | Ciekawe pomysły na ponadczasową klasykę

mieszkanie black and white
Proj.: Pracownia14 | Fot.: Stan Zajączkowski

Kinowe inspiracje

Intencją architektów z Pracowna14 było stworzenie w mieszkaniu efektu nowoczesnej sali kinowej. Udało im się to osiągnąć poprzez „wyczernienie” całej strefy wejściowej. Wszystkie ściany holu pokrywa czarna, matowa farba i czarna płyta meblowa. Dla kontrastu podłoga z paneli winylowych jest jasnoszara i w takiej wersji ma swoją kontynuację również w salonie. To właśnie to pomieszczenie wysuwa się na pierwszy plan i – zgodnie z zamysłem projektantów – skupia na sobie uwagę już od samego progu. Dalej w naturalny sposób wzrok biegnie w stronę okien, z których roztacza się spektakularny widok na cały Rzeszów – mieszkanie znajduje się na 17. kondygnacji. Okna pełnią więc rolę swoistego ekranu kinowego.

Wnętrze black and white ocieplone drewnem | Proj.: The Wall

mieszkanie black and white
Proj.: Pracownia14 | Fot.: Stan Zajączkowski

Mieszkanie black and white

Otwarta przestrzeń wypoczynkowa kontrastuje z czarnym holem dzięki pokryciu farb śnieżnobiałą farbą. Zastosowano tu minimum środków: design mebli jest prosty i minimalistyczny. Centralnym punktem salonu jest sofa w kolorze miedzi. Kolejnym dyskretnym bohaterem wnętrza, który pojawia się tylko w razie potrzeby, jest zaawansowany system audiowizualny. Ukryto go w podwieszanym suficie, dzięki czemu zajmuje minimum miejsca. System składa się z windy z projektorem oraz ekranu podtynkowego z profesjonalnym nagłośnieniem sufitowym. W sufitach ukryto również klimatyzację kanałową i przesłony okienne, które ukazują się oczom dopiero, kiedy się je rozłoży. Główne oświetlenie zaaranżowano przy pomocy nowoczesnych lamp podtynkowych. Nadają wnętrzu wielowymiarowości i wprowadzają do niego komfortową, przytulną atmosferę.

mieszkanie black and white
Proj.: Pracownia14 | Fot.: Stan Zajączkowski

Przestrzeń wspólna jest otwarta – salon połączono z kuchnią, w której dominuje biel i szarość. Dzięki wyposażeniu kuchni w meble z białych lakierowanych płyt osiągnięto czysty, nowoczesny i świeży efekt. Biel i czerń przeważają w całym mieszkaniu, jednak każde pomieszczenie posiada swoją kolorystyczną dominantę. W przypadku sypialni jest to bordo – to właśnie w tym kolorze utrzymano garderobę, która przebija przez przesuwane ażurowe drzwi.

Mniej znaczy więcej

Również łazienkę konsekwentnie utrzymano w czarno-białej tonacji, choć i tu zastosowano wyraźny akcent kolorystyczny. Kabinę prysznicową pokrywają kafelki w odcieniu przygaszonej leśnej zieleni – to kolor przewodni łazienki. Minimalistyczny charakter tego pomieszczenia przejawia się też w zastosowaniu praktycznych rozwiązań. W łazience zastosowano toaletę myjącą Geberit AquaClean Sela, która kusi elegancją i pięknem oraz spełnia najsurowsze wymogi względem jakości. Ta toaleta myjąca o purystycznym i eleganckim wzornictwie ma przewagę dzięki wysokiej klasy materiałom. Na szczególną uwagę zasługują jej funkcje m.in. opatentowana technologia natrysku WhirlSpray, bardzo cicha i wyjątkowo skuteczna technika spłukiwania TurboFlush, bezkrawędziowa i zarazem łatwa do czyszczenia miska ustępowa oraz automatyczny program odkamieniania. W strefie WC zastosowano też czarny przycisk Geberit Sigma – tak, aby ujednolicić go z zabudową meblową.

Czarna łazienka – leksykon produktowy!

 


Źródło: materiały prasowe Geberit

Projekt: Pracownia14

Zdjęcia: Stan Zajączkowski

Zapytaj // naszego eksperta

Agnieszka Wichracka

Specjalista //Wyposażenie wnętrz
×

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Krzysztof Majerski

Specjalista // Ogrzewanie, wentylacja
×

Specjalista branży oświetlenia

Oświetlenie dekoracyjne
×

Wojciech Mantur

Specjalista // Oświetlenie
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Katowice

ul. Porcelanowa 23

Internity Home Kraków

ul. Krakusa 11

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków