Minimalistyczny apartament na Szczęśliwicach | Proj: Jacek Tryc

Spokojne wnętrze zainspirowane przyrodą ze Spitsbergenu.

Ten minimalistyczny apartament, niezwykle harmonijny znajduję się na warszawskiej Ochocie obok przepięknego Parku na Szczęśliwicach. Wnętrze jest uporządkowanym konceptem z wykorzystaniem materiałów najwyższej jakości. Każdy najmniejszy element jest przemyślany i nie ma tu przypadkowości. Detale proste lecz znakomicie podkreślają minimalistyczny styl wnętrza. A użyte w tej aranżacji elementy dają efekt lekkości i przestronności. 

Dobór kolorów, faktur, a także prostota form zaczerpnięte są wprost z obserwacji niepowtarzalnej przyrody Spitsbergenu.

Apartament na Szczęśliwicach projekt Jacek Tryc

Kuchnia przestronna otwarta na strefę wypoczynkową oraz jadalnię. 

Apartament na Szczęśliwicach projekt Jacek Tryc

Funkcjonalność i komfort

Standard lokalu podnosi przemyślany i funkcjonalny sposób połączenia pomieszczeń. Ciekawym zamysłem było poszerzenie sypialni o otwartą część kąpielową. 

Apartament na Szczęśliwicach projekt Jacek Tryc

Apartament na Szczęśliwicach projekt Jacek Tryc

Minimalistyczna łazienka w szarościach i bieli

Druga mniejsza łazienka spójna kolorystycznie z całym mieszkaniem. Szare z drobnym żyłkowaniem płytki wspaniale współgrają z hitem wnętrzarskim 2020 roku jakim jest biała bateria. 

Apartament na Szczęśliwicach projekt Jacek Tryc

Apartament na Szczęśliwicach projekt Jacek Tryc

Architekt Jacek Tryc do swoich projektów chętnie wybiera produkty wyprodukowane w Polsce. Są to najczęściej produkty wysokiej jakości o nietuzinkowym wzornictwie, dobrze zaprojektowane. 

Minimalizm we wnętrzach to przede wszystkim prostota, harmonia, ergonomia oraz brak dodatkowych ozdobników. Styl minimalistyczny wychodzi z założenia, że im mniej tym lepiej. Takie też jest główne założenie tego nurtu.

W stylu minimalistycznym chodzi głównie o surowy, prosty wygląd i ascetyczne formy. Charakteryzują go trzy podstawowe cechy: prostota, perfekcja i wyciszenie. Posiadanie wszelkiego rodzaju dobra powinno być przede wszystkim praktyczne i nie może zagracać otoczenia. Każdy przedmiot powinien mieć swoje przeznaczenie i konkretną funkcję. Mieszkania urządzone zgodnie z założeniami tego stylu prezentują się wyjątkowo elegancko, przestronnie i wyrafinowanie. W zależności od wykorzystanych materiałów pomieszczenie może przypominać starą, pofabryczną, przestronną przestrzeń bądź proste w formach, ciepłe mieszkanie. Bardzo ważnym czynnikiem jest przestronność. Pamiętajmy, że prawdziwie minimalistyczne wnętrza to te otwarte, gdzie jedno pomieszczenie płynnie przechodzi w drugie, bez konieczności oddzielania ich drzwiami. 

Podoba Ci się artykuł? Udostępnij →

Zapytaj // naszego eksperta

Barbara Kędzierska

Specjalista // Meble
×

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Maksymilian Płusa

Specjalista // Oświetlenie
×

Sylwia Matusiak

Specjalista // Wyposażenie łazienki
×

Wojciech Mantur

Specjalista // Oświetlenie
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Składowa 22, Kraków