Minimalizm i przytulność w rodzinnym domu w stylu japandi | Proj: RA-Design | IH - Internity Home

Minimalizm i przytulność w rodzinnym domu w stylu japandi | Proj: RA-Design

Dialog dwóch stylów

Styl japandi to piękny dialog pomiędzy stylem skandynawski a japońskim. Przyjęliśmy go do swoich wnętrz z entuzjazmem za jego czystość formy, harmonię i konsekwencję. Domy zaaranżowane w ten sposób oddychają i są pełne ciepła. Styl ten przeważnie otacza domowników naturalnymi materiałami bardzo dobrej jakości.  Wnętrza urządzone w tym stylu są wypełnione drewnem, a im bardziej jest ono szorstkie i surowe – tym lepiej. Dziś przedstawimy projekt domu w stylu japandi zrealizowany przez pracownię RA-Design.

Oaza dla czteroosobowej rodziny

Projekt domu został przygotowany dla czteroosobowej rodziny. Założenia projektowe obejmowały stworzenie wspólnej otwartej przestrzeni w strefie dziennej. Najważniejszym wyzwaniem dla architektów było zaprojektowanie wnętrza tak, aby rodzice mogli w każdej chwili doglądać bawiącego się rodzeństwa, podczas wykonywania codziennych czynności. Strefa dzienna miała być funkcjonalnie zaprojektowana, że nawet podczas goszczenia ludzi, zachowane będą bliskie relacje i nie wykluczy się dzieci z życia towarzyskiego rodziny. Dlatego zrodził się pomysł na zaprojektowanie bawialni zaraz obok dużego rodzinnego stołu w jadalni. W bawialni stworzono również część do przechowywania. Stanęły eleganckie szafy, które pomieszczą nie tylko zabawki dzieci, ale również dokumenty, zastawę, czy nawet obrusy.

Prostota i funkcjonalność

Estetyka wnętrz jest tu pozbawiona zbędnych elementów. Króluje tu prostota, funkcjonalność i przestrzeń. Harmonia w mieszkaniu pozwala jego mieszkańcom na relaks i oczyszczenie umysłu. Przestrzeń dzienna ma około 60 m2. Wysoki salon to jedno z marzeń Inwestorów dlatego pracownia architektoniczna już na etapie budowy nawiązała współpracę w celu realizacji projektu idealnego.

Barwy użyte w aranżacji są miękkie, delikatne i utrzymane w ciepłej tonacji. Doskonale w tym wnętrzu wyglądają beże i biel. Nie brak ciepłych wariacji szarości. Kolory w japandi mają dopełniać aranżacje, ale nie mogą jej dominować i przytłaczać. To wnętrze pokochają osoby świadome ekologicznie, ceniące sobie minimalizm oraz japońskie wpływy.

 

Inspiracji do poswatania tego projektu było wiele, ale to co pojawiło się niemal instynktownie podczas jego tworzenia to powracające teraz łuki, które swoim obłym kształtem zmiękczają przestrzeń i dodają bardzo przyjemnego charakteru. Jest to połączenie stylu skandynawskiego i japońskiego  powszechnie znane jako japandi. Minimalistyczne i lekkie, a zarazem z charakterem i mnóstwem naturalnych tekstur i kolorów ziemi.

Projekt RA Design