Surowe i kobiece mieszkanie dla dziennikarki | Proj. INUTI
Projekt i wizualizacje Łukasz Rząd | INUTI

Surowe i kobiece mieszkanie dla dziennikarki | Proj. INUTI

Młoda, dynamiczna dziennikarka chciała, by jej mieszkanie na Saskiej Kępie było urządzone minimalistycznie, w palecie szarości, z charakterystycznymi betonowymi elementami wystroju. I nie byłoby w tym nic zaskakującego, gdyby nie fakt, że z drugiej strony – marzyła, aby wnętrza były także kobiece, lekkie w odbiorze, z pastelowymi akcentami. Wszystkie te wytyczne połączył Łukasz Rząd z łódzkiej pracowni INUTI. Projekt architekta wyróżnia spójny i jednolity charakter wszystkich pomieszczeń, który doceniło jury 12. edycji konkursu VASCO Integracja. Praca zajęła 2. miejsce w kategorii projekt koncepcyjny. 

Projekt i wizualizacje Łukasz Rząd | INUTI

Różowe wnętrza – pozytywne, piękne i stylowe | Top 7 projektów

Surowe i kobiece

Pozornie przeciwstawne oczekiwania inwestorki ubrał w całość arch. Łukasz Rząd z łódzkiej pracowni projektowej INUTI. Tak powstał projekt koncepcyjny wnętrza skąpanego w bieli i nasyconym, choć delikatnym, kobiecym różu, który efektownie kontrastuje z surowymi betonowymi posadzkami. Niezwykle oszczędna, minimalistyczna architektura zmiękczona została tu obłymi i okrągłymi formami mebli i lamp. Wszystko to razem tworzy nietuzinkową aranżację, która przede wszystkim podkreśla osobowość właścicielki. Samo mieszkanie ma niespełna 60 mkw. Głównym pomieszczeniem jest tu otwarta strefa dzienna, która łączy przestrzeń kuchenną z jadalnianą i salonową. I choć nie ma tu jasno wyznaczonych granic, poszczególne strefy są wyraźnie wyodrębnione za pomocą kolorystyki.

INUTI
Projekt i wizualizacje Łukasz Rząd | INUTI
INUTI
Projekt i wizualizacje Łukasz Rząd | INUTI

Różowy minimalizm

Minimalistyczna kuchnia w postaci aneksu ubrana została w biel i szarości. Poprowadzona na jednej ściana biała zabudowa meblowa utrzymana w macie wyznacza tę przestrzeń funkcjonalną. Pozbawiona szafek górnych, całkowicie zbędnych dla osoby prowadzącej aktywny tryb życia poza domem, zapewnia wystarczająco dużo miejsca do wykonywania podstawowych prac kuchennych. Tuż nad blatem roboczym wyeksponowane zostały szare kafle, ułożone w pionie, by optycznie powiększyć przestrzeń. Dzięki temu aneks kuchenny doskonale wtapia się tło. Między kuchnią a salonem umiejscowiona została jadalnia. Organizuje ją duży stół w szarym kolorze, nad którym niezwykle efektownie prezentuje się wisząca okrągła lampa wizualnie przypominająca dmuchawiec. Podkreśla ona kobiecy charakter wnętrza, wprowadzając do surowej, minimalistycznej przestrzeni obłe formy, które w pełni odnajdziemy w części wypoczynkowej. Tu poza krągłymi liniami do głosu dochodzi pastelowy róż. W tym kolorze jest wygodny zestaw wypoczynkowy, dywan oraz fragment ściany na wysokości kanapy. Całość uzupełniają trzy stoliki kawowe, utrzymane w kolorystyce całego mieszkania – biały, szary i różowy.

Projekt i wizualizacje Łukasz Rząd | INUTI

Strefa prywatna

Ten sam odcień różu dominuje także w prywatnych częściach mieszkania. Odnajdziemy go w przytulnej sypialni, gdzie główną rolę odgrywa duże i wygodne łoże. Powtarza ono zarówno kolorystykę, jak i formę mebli wypoczynkowych w salonie, podkreślając spójność aranżacyjną wszystkich pomieszczeń. To nie jedyny taki zabieg w tym mieszkaniu. Także biała zabudowa garderobiana, podobnie jak ta w kuchni, całkowicie wtapia się w tło. Takie same są także grzejniki w pokoju dziennym oraz w sypialni. To model Vasco Primula P2, który doskonale korespondują z dużymi oknami i loftowym klimatem betonowych posadzek. 

Ulubiony grzejnik architektów, czyli bestsellerowa Niva od Vasco

INUTI
Projekt i wizualizacje Łukasz Rząd | INUTI
Projekt i wizualizacje Łukasz Rząd | INUTI

Pudrowy róż obecny jest także w łazience. Wprowadzony do pomieszczenia jak kolor płytek (tych samych co w aneksie kuchennym) wyznacza poszczególne strefy funkcjonale – prysznica i WC. Całość wyposażenia utrzymana jest w neutralnej bieli. W tym kolorze jest także grzejnik Vasco Niva Pionowa, który swoją minimalistyczną, geometryczną formą doskonale zgrał się z pozostałymi elementami we wnętrzu. To właśnie tę niezwykłą konsekwencję w architekturze wnętrz doceniło jury 12. edycji konkursu VASCO Integracja, przyznając projektowi 2. miejsce w kategorii projekt koncepcyjny.

INUTI
Projekt i wizualizacje Łukasz Rząd | INUTI
Projekt i wizualizacje Łukasz Rząd | INUTI
INUTI
Projekt i wizualizacje Łukasz Rząd | INUTI


Projekt i wizualizacje: Łukasz Rząd, INUTI, Łódź

Więcej informacji na stronie: http://www.vascoart.pl/konkurs/

Zapytaj // naszego eksperta

Agnieszka Wichracka

Specjalista //Wyposażenie wnętrz
×

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Specjalista branży oświetlenia

Oświetlenie dekoracyjne
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Katowice

ul. Porcelanowa 23

Internity Home Kraków

ul. Krakusa 11

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków