Modern Classic w mieszkaniu nad Odrą | Proj.: WOJTYCZKA

Bulwary Książęce kuszą swoim unikalnym, śródmiejskim charakterem, a ich centralne położenie powoduje, że stały się jednym z najbardziej luksusowych adresów we Wrocławiu. Szczególnie przyciągają one ludzi złaknionych bliskości natury i płynącej tuż obok rzeki. Zlokalizowane w tym miejscu niewielkie mieszkanie na wynajem, zostało zaprojektowane przez pracownię Wojtyczka. Apartament nad Odrą zachwyca szlachetnością powściągliwych form oraz pieczołowicie dobranym wyposażeniem, urzekając przy okazji niewymuszonym luksusem. Dzięki talentowi i doświadczeniu architektki oraz zastosowaniu produktów sprawdzonych marek, powstało niebanalne wnętrze, do którego chce się wracać.

Apartament nad Odrą. | Proj.: WOJTYCZKA Pracownia Projektowa; Fot.: Zasoby Studio

Biżuteria wnętrz – złote akcesoria, które odmienią twój dom

Mieszkanie z klasą 

Prezentowane mieszkanie, pomimo niewielkiego metrażu (45 m²) jest bardzo funkcjonalne. Inwestorzy o pomoc w realizacji wnętrza, poprosili Małgorzatę Wojtyczkę z pracowni Wojtyczka. Głównym założeniem projektu była ponadczasowość, przeplatająca się z niewymuszoną elegancją. Właściciele od samego początku mieli jasno sprecyzowane oczekiwania. Zależało im przede wszystkim na dobrych jakościowo materiałach, meblach i oświetleniu, czyli wyposażeniu, które w mieszkaniu przygotowanym pod długoterminowy wynajem pełni istotną funkcję. Już na pierwszy rzut oka we wnętrzu widać ducha modern classic. Zarówno w salonie, jak i w sypialni zaprojektowana została sztukateria ścienna, będąca nieodłącznym elementem stylu. Ten ponadczasowy element wystroju sprawia, że ściany nie potrzebują już żadnych dodatkowych dekoracji. Dominującą estetykę przełamują subtelne kontrasty, takie jak ciemne drewno czy elementy industrialne.

Apartament nad Odrą
Proj.: WOJTYCZKA Pracownia Projektowa; Fot.: Zasoby Studio

Apartament nad Odrą z niewidoczną kuchnia

Aneks kuchenny został utrzymany w bieli, dzięki czemu stopił się z powierzchnią ściany. Zabieg ten spowodował, że kuchnia staje się niemal niewidocznym elementem strefy dziennej. Część jadalnianą akcentuje czarny okrągły stół oraz umieszczone nad nim lampy. Model Contina marki Nordlux w złotym wykończeniu, posiada regulację kąta nachylenia. Pozwala to na precyzyjne ustawienie, dopasowane do potrzeb użytkowników. Złota konstrukcja lamp koresponduje z utrzymanymi w tej samej kolorystyce uchwytami zabudowy kuchennej i złotą baterią. 

Apartament nad Odrą
Proj.: WOJTYCZKA Pracownia Projektowa; Fot.: Zasoby Studio

Nastrojowa część dzienna i sypialnia

Ton części wypoczynkowej nadaje zgrabna, pikowana sofa. Jej kompaktowy rozmiar jest idealnym rozwiązaniem do mieszkań o nieco mniejszym metrażu. W ciągu dnia można na niej komfortowo odpocząć, a wieczorem rozłożyć ją, zyskując dodatkowe miejsce do relaksu lub spania. Ciepłą i bezpretensjonalną aranżację salonu wieńczy ściana wykończona imitacją drewna, dodatkowo podświetlona dla wprowadzenia nastrojowego klimatu, a także kontrastowy czarny stolik kawowy. Do sypialni prowadzą przeszklone, industrialne drzwi, które otwierają przestrzeń i rozświetlają wnętrze. Znalazło się tu małżeńskie łóżko ze stolikami nocnymi, duża, autorska szafa z lustrami, które optycznie powiększają i multiplikują ścienny dekor oraz małe biurko, które razem z lustrem może pełnić funkcję toaletki. 

Apartament nad Odrą
Proj.: WOJTYCZKA Pracownia Projektowa; Fot.: Zasoby Studio

Źródło: materiały prasowe OKK PR

Zapytaj // naszego eksperta

Agnieszka Wichracka

Specjalista //Wyposażenie wnętrz
×

Iwona Karwowska

Specjalista //Oświetlenie
×

Karol Gruszka

Specjalista // Tapety, sztukaterie, wykładziny, dywany
×

Małgorzata Lemańska

Specjalista // Meble
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Kraków

ul. Krakusa 11

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Składowa 22, Kraków