Najpopularniejsze kolorowe płytki - Trendbook | IH - Internity Home

Najpopularniejsze kolorowe płytki – Trendbook

Kolorowe płytki pięknie ożywią łazienkę i wprowadzą do niej zastrzyk pozytywnej energii.

Wybór płytek do łazienki to zadanie niełatwe. Musimy się z nim jednak zmierzyć remontując stare wnętrze lub planując zakup do całkiem nowego. Dlaczego? Bo wiele kolorów, wzorów, formatów płytek daje nam praktycznie nieskończone możliwości aranżacji.

Poza bezpiecznymi beżami czy szarościami warto sięgnąć po kolorowe płytki, które ożywią każdą łazienkę. Kolor wpływa na nasze samopoczucie, silnie oddziałuje na zmysły. Takie barwne wnętrza to także wiele pozytywnej energii i optymizmu. Co ważne – różne wzory, faktury, rozmiary płytek oferowane przez producentów  – możemy dowolnie łączyć tworząc ciekawe kompozycje.

Decydując się na łazienkę bazującą na barwnych rozwiązaniach powinniśmy wziąć pod uwagę jej wielkość. Intensywne kolory użyte na wielu powierzchniach mogą optycznie zmniejszyć przestrzeń, dlatego warto wprowadzić kolor w odpowiednich proporcjach.

A jakie są najpopularniejsze wśród naszych klientów? Zobaczcie podsumowanie.

Wow Design

Hiszpańska fabryka płytek Wow Design to jedna z bardziej kreatywnych i wyznaczających trendy we wnętrzach. Bardzo popularna kolekcja to ELLE. 

 

Płytki Wow kolekcja Elle
Płytki Wow kolekcja Elle płytki dostępne w Internity Home

41zero42 

Firma  skupia się na produkcji unikalnych, włoskich płytek ceramicznych. Kierują się mottem, by produkując każdy element zwracać uwagę na trzy, najważniejsze szczegóły, bez których tworzenie nie miałoby sensu: myśl o przeszłości, pamięć oraz wiedza, która jest niezbędna do pokazania tego, co najlepsze i perfekcyjne.

Płytki 41zero42 Biscuit
Płytki 41zero42 Biscuit

Mutina – płytki 

Ceramica Mutina to uznana włoska firma produkująca najwyższej jakości gresy i płytki gresowe. Na stałe wpisała się w świadomość architektów i projektantów wnętrz. Wszystko to za sprawą wyjątkowych kolekcji jakie na rynek wypuszcza Mutina. Kluczem do sukcesu tej firmy jest staranne dobieranie projektantów tworzących nowe kolekcje-należy wymienić tutaj Patricia Urquiola czy duet Raw Edges.

Tonalite 

Tonalite to włoski producent płytek ceramicznych, który ma szeroką gamę ciekawych produktów, od małych form geometrycznych, poprzez ciekawe wzornictwo dekoracji i bogatą barwę kolorystyczną. Do dyspozycji mamy szereg kolekcji, które zaspokoją najbardziej wymagające oczekiwania klienta i projektanta. Od bieli, poprzez złamane szarości i beże, kolory, aż do ciemnych grafitów i czerni. 

Equipe

Lśniące ścienne płytki bazowe, dostępne w dwóch formatach jak również listwy wykończeniowe w czterech wersjach. Dzięki temu mamy większą możliwość aranżacji wnętrza. Kolekcja nawiązująca do stylu rustykalnego, z domieszką glamour poprzez połysk. Płytki dostępne: kwadraty 13,2 x 13,2 lub prostokąty 6,5×20 cm. 

Equipe Artisan

Płytki Equipe i armatura Hushlab
Płytki Equipe i armatura Hushlab

Etruria 

Kolorowa kolekcja Hex, włoskiego producenta płytek to nawiązanie do tradycji. Przywraca urok podłóg  z  czasów retro. Fantazyjne kształty płytek, kolorowych heksagonów dają wiele możliwości aranżacyjnych. Sprawdzą się w eleganckich, klasycznych wnętrzach jak również z odrobiną szaleństwa, jak styl boho czy art-deco. Wszystko zależy od naszej fantazji, kreatywności nieograniczonej przestrzenią i czasem.

Nowość DNATILES

 

Marazzi 

Włoski producent  Marazzi to jeden z większych producentów płytkowych na świecie, idący zgodnie z trendami i oczekiwaniami klientów i dizajnerów. Płytki Lume to dynamiczna kolekcja, dzięki współgrającemu światłu, kolory i wzory nabierają innego wymiaru. Niby każda inna, a jednak tworzą nierozerwalną część całego projektu. 

Crogiolo Lume zdobył nagrodę Archiproducts Design Award 2019

Mozaiki L`Antic

Mozaiki  marki L’Antic Colonial to znak ekskluzywności i dobrego smaku. Zaprojektowane specjalnie do wnętrz eleganckich, luksusowych. 

 

Zapytaj // naszego eksperta

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków