Nasycone przytulnością mieszkanie na Bielanach | Proj.: To Be Design | IH - Internity Home

Nasycone przytulnością mieszkanie na Bielanach | Proj.: To Be Design

Projekt mieszkania powstał w pracowni To Be Design, którą prowadzi Weronika Budzichowska zdjęcia realizacji projektu wykonał Mood Authors. Rodzinne nowe mieszkanie znajduje się w bloku na Bielanach w Warszawie.

Projekt wnętrza został stworzony z myślą o młodej rodzinie. W tym pięknie położonym miejscu zamieszkali Magda, Grzegorz, ich dwójka dzieci – Kornelia i Maks, a także kot Gacek. Dla takiej gromadki ważne było zapewnienie funkcjonalnych rozwiązań, aby codzienne życie w mieszkaniu było jak najbardziej komfortowe. Właściciele wybrali Bielany ze względu na bliskość szkół, parków i restauracji. Poprzednio mieszkali w sąsiednim bloku, ale potrzebowali więcej przestrzeni. Obecne mieszkanie znajduje się na piętnastym piętrze z przepięknym widokiem na okolice. Jak architekt Weronika Budzichowska zaaranżowała tę przestrzeń? Zapraszamy do wnętrza!

 

To Be Design | Kuchnia zdjęcia: Mood Authors

Funkcjonalny podział

Mieszkanie podzielono na dwa pokoje dla dzieci, sypialnię, dwie łazienki oraz część wspólną, czyli salon z kuchnią, oferującą zachwycający widok na miasto. To piętnaste piętro zapiera dech w piersiach.

Jednym z unikalnych rozwiązań jest projekt drzwiczek do łazienki, które zostały dostosowane do potrzeb kota Gacka. Dodatkowo powstała specjalna zabudowa na kuwetę, aby zapewnić mu wygodę.

Właściciele często pracują zdalnie, dlatego ważne było stworzenie ergonomicznego miejsca do pracy. Z drugiej strony, część wspólna jest miejscem relaksu i rodzinnych spotkań. W salonie nie znajdziemy telewizora – domownicy spędzają czas na sofie, czytając lub grając w gry planszowe. Ta ostatnia aktywność sprzyja pogłębianiu więzi rodzinnych.

Mieszkanie na Bielanach jest zachwycające, pełne naturalnych materiałów, takich jak drewno, len i kamień, co odzwierciedla styl życia Magdy, która ceni zdrowe odżywianie i świadome zakupy. Dlatego zdecydowano się na stonowane, relaksujące odcienie kolorów.

W salonie zwracają uwagę energetyzujące, czerwone sofy, podczas gdy w części kuchennej przyciąga uwagę złoty okap. Dębowa jodełka na podłodze oraz dębowa zabudowa kuchni nadają wnętrzu przytulności. To doskonałe tło dla ozdobnej wyspy kuchennej, która stanowi serce domu. Wysokie zabudowy pomagają ukryć sprzęty AGD i optycznie powiększają przestrzeń. Wiszące metalowe półki dodają lekkości całemu pomieszczeniu. Całość uzupełniają lniane zasłony, które miękko rozpraszają dzienne światło.

Łazienka | To Be Design | zdjęcia: Mood Authors

 

projekt: To Be Design

zdjęcia: Mood Authors

 

 

To Be Design Weronika Budzichowska Absolwentka studiów magisterskich w ASP w Warszawie na Wydziale Architektury Wnętrz. Ukończyła również studia podyplomowe w Instytucie Wzornictwa Przemysłowego, Design Management. Pracownię To Be Design prowadzi od 8 lat. Przede wszystkim ceni sobie ponadczasowy klasyczny styl i elegancję. Najważniejsze w procesie twórczym jest dla niej połączenie potrzeb klienta z estetycznymi i funkcjonalnymi rozwiązaniami . Realizuje projekty w skali indywidualnych przestrzeni prywatnych jak i obiektów publicznych.

Zapytaj // naszego eksperta

Paweł Woźniak

Specjalista // Sanitariaty i łazienka
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Olsztyn

Internity Home Wrocław

Internity Home Białystok

Internity Home Katowice

ul. Porcelanowa 23

Internity Home Kraków

ul. Krakusa 11

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków